Український медіаменеджер, журналіст і телеведучий. У травні 2016 року запустив інтернет-проект "skrypin.ua".
Дата народження: 27.05.1973 р.
Рідне місто: Полтава
Роман Скрипін переїхав до Києва після закінчення школи. У 1991-му році він вступив до університету ім. Т. Г. Шевченка. Там юнак опановував професію журналіста.
Оскільки ця спеціальність захоплювала Рому з дитинства, свій кар'єрний шлях він почав ще в достудентські роки. У 1990-му році він став журналістом-стажером в газеті «Комсомолець Полтавщини».
У 1991-му році Роман Скрипін отримав роботу журналіста в газеті «Україна молода». Там він пропрацював 1 рік.
У 1992-му році він став працювати на телебаченні. Тоді він влаштувався в студію «Гарт».
У 1993-му році Роман Скрипін перейшов у Центр творчого телебачення.
У 1995-му році він став одним із засновників і продюсерів медійного агентства. Воно отримало назву «Агентство продюсерів». Але власним бізнесом Рома займався лише рік.
У 1996-му році Скрипін отримав роботу на телеканалі «УТН». Там він виконував широкий спектр обов'язків: був репортером, шеф-редактором новин та ведучим програми «Доброго ранку, Україно!».
У 1998-му році він перейшов у команду каналу «СТБ». Там Рома влаштувався редактором-ведучим програми «Вікна. Огляд преси ».
У 1999-му році Роман Скрипін обійняв посаду керівника цієї програми. Цю діяльність він поєднував із веденням шоу «Вікна. Опівночі» і «Медіаклуб» (канал «СТБ»).
У 2002-му році Роман Скрипін вважав за краще тимчасово розпрощатися з кар'єрою на телебаченні. За його словами, причиною стала тотальна політична цензура, яка присутня на всіх каналах.
У тому ж році він продовжив свій журналістський шлях на «Громадському радіо».
Пізніше Роман Скрипін став одним із ідейних натхненників створення «5 каналу». Разом із колегами з цього проекту Скрипін мріяв створити мовник чесних новин.
Так, у 2003-му році він зайняв пост шеф-редактора каналу і ведучого програми «ЧАС» на «5 каналі». У 2006-му році він покинув цей канал. Як пізніше повідомив Роман, причиною його відходу стала відсутність повноцінного розвитку каналу. Також Романа обурив той факт, що призначення шеф-редактора новин пройшло без обговорення з ним як з керівником каналу.
У 2006-му році Скрипін влаштувався медіадиректором в інформагентство «Україна». Ці обов'язки він поєднував з веденням програм на радіо «Свобода».
У 2008-му році Роман Скрипін став головою Незалежної медіа-профспілки України.
У 2009-му році він почав вести свою авторську програму «Правда Романа Скрипіна» (канал «ТВі»). Трохи пізніше він зайняв пост заступника головного редактора цього каналу.
У 2011-му році Роман Скрипін з'явився на «Новому каналі» як ведучий ранкового шоу «Підйом». Там він працював 1 рік.
У 2012-му році він став одним із власників компанії «Skrypin Production». Підприємство займалося виробництвом ексклюзивних відеорепортажів. У тому ж році Рома ініціював створення віртуального телебачення «Громадське телебачення».
З 2013-го по 2015-й рр. Скрипін керував цим мовником.
У 2015-му році він обійняв посаду ведучого шоу «Intermarium» (канал «UA: Перший»).
У 2016-му році Роман запустив інтернет-проект «skrypin.ua». У 2017-му році ця передача стала транслюватися на каналі «ПравдаТУТ».
Особисте життя
Дружиною Романа Скрипіна є Катерина Кириченко, журналіст, політтехнолог, керівник інституту антикризових стратегій. У пари є дочка Анна.
Скандали
У 2016-му році наглядова рада «Hromadske.tv» висунула звинувачення проти Романа Скрипіна. Як з'ясувалося, керівник привласнив частину коштів, що надходять на PayPal-рахунок ресурсу. Туди перераховувалися добровільні пожертвування, а також кошти за використання матеріалів на YouTube і доменного імені «hromadske.tv». Роман Скрипін повідомив про готовність повернути частину грошей. Сума привласнених коштів становить 200 тис. USD.
У 2017-му році Роман проявив патріотизм самим непривабливим способом. Мовна розбіжність у журналіста виникла в літаку рейсу Гамбург-Київ авіакомпанії «Wizz Air». Бортпровідниця не побажала говорити з Романом українською мовою. За це обурений журналіст послав її на х*й. Після Скрипін написав обуреного листа компанії «Wizz Air». Він назвав працівників фірми несповна розуму. Своє письмове невдоволення він доповнив чисто української фразою «What the fuck?». «Летіть в сраку!», - завершив Скрипін.
Пізніше з'ясувалося, що бортпровідниця звернулася до Романа англійською мовою. Крім того, дівчина є громадянкою Чехії. Її нерозуміння української мови настільки обурило правильного Романа Скрипіна, що той почав проявляти агресію. Після він зайняв місце в салоні підвищеного комфорту і відмовився доплачувати за нього. Через вищезгадані причини в аеропорту журналіста зустрічала поліція.
У відповідь на звинувачення Роман опублікував відео, де видно, як він штовхає бортпровідницю, а та йому суперечить чисто українською мовою без чеського акценту. Поліцейському дівчина повідомила, що не відмовлялася говорити українською мовою. Роман розповів, що використовував лайливі слова, щоб пояснити дівчині, хто вона така.
Статок
Точна інформація відсутня.