Український живописець, член Спілки Художників України з 1989 р., член Клубу Українських Мистців (КУМ), Народний художник України.
Дата народження: 29.01.1959 р.
Рідне місто: село Лани (Івано-Франківська область)
Петро Сипняк з дитинства захоплювався мистецтвом. Як розповідає сам художник, з ранніх років він буквально закоханий у кольори. До образотворчого мистецтва його мимоволі долучила бабуся Настя. Вона дуже любила вишивати. Серед її робіт були також ікони. Творчість бабусі вражала маленького Петю і захоплювала його. Якось раз бабуся попросила онука намалювати квіти, які росли в їхньому саду. За малюнком Петі вона хотіла зробити вишивку. Хлопчик з радістю погодився, оскільки дуже любив ці квіти. Особливо його захоплювала різноманітність забарвлень. Так, злегка стикнувшись з мистецтвом, Петя захотів глибше в нього зануритися.
Петро Сипняк вступив до художньої школи. Вчитися в ній виявилося дуже важко, оскільки в радянські часи не було достатнього асортименту обладнання для малювання. Спеціальні альбоми з'явилися, тільки коли Сипняк закінчував школу. Трохи раніше в його руки потрапили фломастери, привезені з Польщі. Володіння ними було для хлопчика справжнім щастям.
Закінчивши школу, Петро Сипняк влаштувався вантажником. Пізніше він пройшов курси водіїв вантажівок і отримав роботу за цією спеціальністю. Потім Петро вирушив до Києва на будівництво. Займаючись важкою працею, Сипняк шукав, де здобути вищу художню освіту.
У Києві він влаштувався на роботу трамбувальника асфальту. Пізніше Петру пощастило стати художником у творчій майстерні. Там хлопець познайомився з колегами, які порекомендували йому продовжити навчання в Івано-Франківську. Сипняк подався до Франківська, де поспішив завести дружбу з місцевими художниками. Перед вступом йому порекомендували позайматися з репетитором. Але на педагога у хлопця грошей не було. Проте репетитор погодився поділитися досвідом за картоплю. З третьої спроби Петру вдалося вступити до Львівського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва.
Великий творчий дебют Петра Сипняка відбувся в 1982-му році. Тоді його картина «Сільський пейзаж з коровами» потрапила на виставку та отримала високі оцінки експертів. Після закінчення ВНЗ Сипняку запропонували роботу на кафедрі живопису. Пізніше Петро Сипняк став референтом у Львівському осередку Спілки художників України.
Через рік після закінчення інституту одну з картин Петра за 500 руб. купила держава для музейної колекції. Фото цього ж полотна потрапило на сторінки журналу. Після розпаду СРСР картини Петра Сипняка стали виставлятися на експозиціях Європи.
Особисте життя
Петро Сипняк був двічі одружений. У першому шлюбі у нього народився син Максим (1989 р. н.). Від другої дружини на світ з'явилася дочка Соломія (2005 р. н.).
Цитати
«Якщо Ви чогось дуже хочете, рано чи пізно це отримаєте. Головне — не опускати руки, і шукати шлях до своєї мети».
Петро Сипняк
Статок
Інформація про доходи Петра Сипняка не представлена в ЗМІ.
Фото й відео