Петро Рудь
  • Дата народження
    25 квітня 1956
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Петро Рудь
4891

Петро Рудь

Петро Рудь: депутат-прогульник, який імпортує морозиво в Росію

Петро Рудь - Фото 1

Петро Рудь завдяки маслозаводу став у Житомирі тіньовим керівником міста. У його "компетенції" призначати і знімати градоначальників, а також їх секретарів. Він один із головних прогульників міської ради. Незважаючи на війну, його товар так само імпортується в Росію, а все тому, що він член "Блоку Петра Порошенка".

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Петро Володимирович Рудь народився 25 квітня 1956 року в селі Врублівка Житомирської області.

Освіта

Після закінчення сільської школи Петро Рудь пішов вчитися в професійно-технічне училище в селищі Іванполь.

Диплом економіста отримав у віці 34 років. Закінчив Українську сільськогосподарську академію (нині Національний аграрний університет) в Києві.

Сім'я

Петро Володимирович одружений, є донька і троє онуків. Доньку звуть Оксана. Вона очолює наглядову раду компанії. Їй належить 34% акцій.

Чоловік Оксани Петрівни - Сергій Вівсик. Він займає посаду генерального директора Житомирського маслозаводу. У 2017 році пройшов навчання в Единбурзькій школі бізнесу.

Кар'єра

Після демобілізації з армії Петро Рудь приїхав у місто Коростень. Тут спочатку пішов працювати оператором на нафтобазу.

Потім справи Петра Володимировича пішли вгору. У кінці 1980-х - на початку 1990-х років він вже займав керівні пости на міському молочному заводі.

Після розпаду Радянського Союзу він став керівником Житомирського маслозаводу, а в 1995 році Петро Рудь приватизував завод і перетворив його в акціонерне товариство.

Ще через три роки маслозавод став випускати морозиво під торговою маркою, яка отримала назву за прізвищем власника - "Рудь". Крім морозива, підприємство виробляє пакетоване молоко, молочні продукти, а також заморожені напівфабрикати.

За роки керівництва Петра Володимировича Житомирським маслозаводом підприємство не тільки збільшило частку на ринку, але і стало лідером галузі.

Першою країною, куди Петро Володимирович відправив свій товар на експорт, була Чехія. Надалі географія розросталася з кожним роком і зараз включає десятки країн у різних куточках земної кулі.

Зараз продукція заводу експортується в Арабські Емірати, США, Грузію, Молдову, Ізраїль тощо. На сьогодні на підприємстві Петра Рудя працюють приблизно дві тисячі співробітників.

Петро Володимирович чотири рази ставав депутатом міської та обласної Рад. У 2015 році обирався від провладного "Блоку Петра Порошенка" до міськради. Займається питаннями містобудування, архітектури та землекористування.

Намагався він потрапити і в український парламент.

Однак на виборах у 1998 році Народна аграрна партія, від якої він йшов, набрала менше чотирьох відсотків голосів виборців і не пройшла до Верховної Ради.

Правда і номер у списку цієї не найпотужнішої політичної сили був явно не прохідним. Петро Рудь був тільки 88-м.

Із 2001 року «Заслужений працівник промисловості України».

У серпні 2005 року підприємець нагороджений орденом «За заслуги III ступеня».

Петро Володимирович є радником за спеціальністю «Технологія харчової промисловості» в Інженерній академії України, дійсним членом Української академії кібернетики.

У 2012 році бізнесмен став почесним громадянином Житомира.

Після анексії Росією Криму Петру Рудю довелося через суд відстоювати право на використання власної торгової марки.

Справа в тому, що на Кримському півострові в 2015 році компанія “Еліт Крим” почала виробляти морозиво з назвою “Рудь”.

Виявилося, що до анексії “Еліт Крим” випускав морозиво під житомирською торговою маркою на правах субліцензії. Але після подій квітня 2014 року договір припинив свою дію. Тому Житомирський маслозавод вимагав заборонити використовувати свою торгову марку на півострові.

У 2016 році підприємство пройшло сертифікацію виробництва морозива за стандартом FSSC 22000, який підтверджує, що система менеджменту безпеки харчових продуктів підприємства відповідає міжнародному рівню.

На сьогодні Житомирський маслозавод лідер у виробництві морозива в Україні. На 2017 рік четверта частина цього продукту вироблялась компанією Петра Рудя.

На переробку щодня йде 300 тонн молока. Із них виробляється 150 тонн морозива - це 600 тисяч порцій.

Приріст зовнішніх продажів на кінець 2017 року склав 51%. У цьому ж році Житомирський маслозавод заплатив близько 100 мільйонів гривень податків.

Компромат

Саме Петра Рудя в Житомирі називають керівником міста. Кожен новий мер вважає за щастя допомогти голові місцевого маслозаводу.

Із чуток, він настільки впливовий, що в його силах знімати і призначати секретарів міської ради та навіть градоначальників.

Депутат Петро Рудь не частий гість у міській раді. Він був присутній тільки на половині засідань сесії і засідань земельної комісії, членом якої він є.

У березні 2018 року стояло питання навіть щодо виключення депутата за прогули. Однак у міській раді “пожаліли” почесного громадянина Житомира і залишили за ним депутатське крісло.

Місцеві жителі стали помічати, що поголів'я худоби в Житомирській області сильно знизилось, а ось кількість продукції заводу не тільки не зменшилася, а навпаки збільшилася.

У той же час смак морозива ТМ “Рудь” погіршився. Житомирський маслозавод запідозрили у використанні сухого молока замість натурального.

Навіть після початку збройного конфлікту на Сході України  підприємство бізнесмена не перестало торгувати з Росією.

Причому, за чутками, “протекцію” - можливість вільної торгівлі з державою-агресором - Рудь отримав завдяки членству в “Блоці Петра Порошенка”.

У 2016 році Петро Рудь отримав з місцевого бюджету сто тисяч гривень для потреб свого округу. На питання журналістів, як він їх витратив, бізнесмен-депутат відповів, що частину суми він відправив на закупівлю ліків та операції хворим жителям його округу.

Іншу частину віддав на ремонт доріг. Однак самі містяни, які проживають на ділянці, від якої обраний Рудь, стверджують, що ремонт проведено дуже безладно.

Декларація

Згідно з поданою в 2018 році декларацією, у Петра Володимировича в селі Довжик у Житомирській області чотири земельні ділянки і два житлових будинки. Крім того, в селі Світязь у Волинській області бізнесмен має ще одну земельну ділянку та житловий будинок.

У 2014 році підприємець придбав квартиру загальною площею 92 квадратних метри в Чеській республіці за п'ять мільйонів гривень. Майже півтора мільйона Петро Рудь заплатив за офіс у Києві. Автомобіль у бізнесмена тільки один - Toyota Land Cruiser.

Підприємець є кінцевим бенефіціаром ПАТ “Житомирський маслозавод”. Йому належить 57% акцій. Крім того, йому наделжить ТОВ “Спеціалізоване мисливське господарство Ушомир”, ТОВ “Бест”.

Він офіційно визнаний найбагатшим жителем Житомирської області.

Рудь  упродовж останніх десяти років входить у топ-200 найбагатших жителів України.

У 2013 році його статки оцінювалися в суму близько 62 мільйонів доларів. Через чотири роки підприємець збільшив свої статки на три мільйони доларів, що дозволило йому увійти навіть до сотні найбагатших.

У 2017 році фахівці з інвестиційної компанії Dragon Capital поставили його на 93 місце серед українських товстосумів. Однак декларує Петро Рудь більш “скромні” доходи.

За 2017 рік зарплата бізнесмена склала півтора мільйона гривень. Цю суму йому принесло головне його дітище - Житомирський маслозавод.

Основним джерелом доходів для бізнесмена стало роялті - кошти, сплачені за використання зареєстрованого знаку на товари і послуги чи торговельну марку. Воно принесло йому ще десять мільйонів гривень.

Майже три мільйони гривень Петро Рудь отримав як відсотки за вкладами у банку. Ще 360 тисяч гривень бізнесмен отримав як дохід від нерухомості, яку він здає в оренду.

На банківських рахунках у бізнесмена майже сімдесят мільйонів гривень, триста п'ять тисяч євро і півмільйона доларів. А ось готівкових коштів, відповідно до декларації, у Петра Рудя зовсім немає.

Згадки про персону