Петро Гадз
  • Дата народження
    21 серпня 1960
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Петро Гадз
2126

Петро Гадз

Петро Гадз: сільський баяніст, який при Януковичі став провідним аграрієм Тернопільщини

Колишній "регіонал" Петро Гадз, який з приходом нової влади швидко "перебіг" в БПП, сьогодні є провідним аграрієм Тернопільської області. Кажуть, бізнесмен "різко злетів" при Вікторі Януковичі, довіреною особою якого він був. Тепер же підприємець-баяніст випрошує гроші на розвиток своїх підприємств у "нардепів-порошенківців".

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Чутки і компромат
6. Статки і джерела доходів

Біографія

Гадз Петро Іванович народився 21 серпня 1960 року в селі Зелене на Тернопільщині. Виріс в сім'ї колгоспників. Багато років його знали як сільського баяніста, проте "тяжкі часи" (як каже музикант) змусили його відкласти баян і зайнятися підприємницькою діяльністю.

Крім розвитку власного бізнесу, Петро Гадз також є депутатом Тернопільської облради, головою наглядової ради "Бучачагрохлібпрома" і заступником голови Аграрного союзу України.

Сім'я

Як розповідає Петро, ​​його батьки все життя пропрацювали в колгоспі: більше 30-ти років батько працював на тракторі, а мати сапала буряки. Тому і сина з ранніх років привчали любити землю і працювати.

Бувши ще зовсім юним, він вже орав з батьком поля, вантажив компост, косив траву і допомагав з іншими сільськогосподарськими роботами. Допомагав також і матері з прополкою буряка.

Сьогодні у бізнесмена своя велика родина - дружина, дві дочки і три внучки. Зі своєю майбутньою дружиною Марією Петро Гадз познайомився, коли їй було всього 16 років. Через рік молоді люди одружилися і невдовзі народили дітей.

Освіта

В одному з інтерв'ю Гадз розповідає, що музикою займався ще з дитинства.

У хлопчика була гармошка, на якій він непогано грав, тому мати вирішила віддати сина в музичну школу.

Здобувши середню музичну освіту, Петро ще кілька років відучився в Тернопільському музичному училищі, а потім вступив до Київського інституту культури за спеціальністю "вокал і диригентсько-хорове мистецтво".

Кар'єра

Трудова діяльність Петра Гадза почалася ще в студентські роки. Паралельно з навчанням він підробляв музичним керівником в чотирьох дитсадках. Крім цього, гастролював з народним хоровим колективом "Кооператор". Закінчивши музичне училище, Гадз був направлений на роботу в музичну школу в селі Монастирка. Водночас навчався в столичному інституті.

Коли відомий на Тернопільщині баяніст одружився, почав думати про те, як забезпечувати сім'ю. Після весілля Гадз влаштувався в Джуринську музичну школу, і в той самий час протягом 8 років працював в Бучацькому радгосп-технікумі художнім керівником. Разом з колективом він брав участь в місцевих конкурсах, гастролював, виступав на телебаченні. Однак музику як роботу все-таки довелося залишити.

За словами Петра Гадза, свої перші гроші він заробив грою на весіллі.

Так вийшло, що сільський учитель музики, який повинен був грати на урочистостях, захворів, і хлопчика попросили акомпанувати. Він добре зіграв, і йому за це заплатили його перший гонорар - 22 рублі.

У першій половині 1970-х це були чималі гроші, тим більше для школяра. Тоді Петро прийшов з цими грошима до мами, яка показала, як краще їх розподілити. Рубль дала на цукерки, ще один взяла собі, щоб купити синові теплі шкарпетки, а решту двадцять поклала на ощадкнижку хлопчика. З того часу Петро Гадз почав потроху відкладати на свій рахунок. Заощадження таки згодилися: за словами бізнесмена, свого часу він вклав їх у власну справу.

В кінці 90-х всім було важко. Заробітки були невеликі, потрібно було якось виживати. Тим більше у музиканта підростали діти, витрати збільшувалися. Петро розповідає, що під час одного з конкурсів, який проходив у Польщі, він познайомився і потоваришував з одним колегою. Чоловік так само, як і він, працював в музичній школі, але разом з тим розвивав свій бізнес, оскільки однієї державної зарплати йому не вистачало для нормального життя. У Гадза якраз була схожа ситуація, тому він взяв це на замітку, а по приїзду додому почав власну справу.

Каже, що тоді зняв всі свої заощадження і відкрив невеликий кіоск. Так почався його шлях підприємця.

У компанію ТОВ "Бучачагрохлібпром" в якості співвласника Петро Гадз увійшов, як він говорить, рятуючи ситуацію. На той час підприємством керував нині покійний Василь Жирук.

За розповідями бізнесмена, під час ваучерної приватизації, коли частина акцій продавалася на біржі, а проти самого Жирука було сфабриковано кримінальну справу, щоб усунути його від бізнесу, він прийшов до Гадза в магазин і попросив про допомогу. Пояснивши, чому він не може взяти участь в приватизації, просив Петра викупити акції на біржі. Той спочатку придбав один пакет, а потім і другий.

У нинішній час Петро Гадз очолює наглядову раду підприємства "Бучачагрохлібпром", є депутатом Тернопільської облради від БПП, а також заступником голови Аграрного союзу України.


Чутки і компромат

"Підозрілі" мільйони

До редакції одного інтернет-видання хтось анонімно прислав копію документа про ТОВ "Бучачагрохлібпром", яким володіє тернопільський депутат Петро Гадз. У документі було сказано, що статутний фонд компанії складає 230 038 400 гривень, майже всі з яких (без малого 230 мільйонів) вклав сам бізнесмен. Журналісти зацікавилися, звідки у простого сільського музиканта, чиї батьки були колгоспниками, такі великі гроші?

За твердженням деяких джерел, Петро Гадз "піднявся" під час президентства Віктора Януковича.

Бувши ще в 2004 році довіреною особою "головного регіонала", в 2012-му він навіть отримав від глави держави почесне звання "Героя України" і величезну фінансову винагороду, яка через різні державні програми надходила на рахунок підприємства. Звичайно, не все діставалося одному Гадзу, тим не менш, статки аграрія за той період зросли в 15 разів.

У тому ж 2012 році під час парламентських виборів односельці Петра Гадза найбільш активно серед всіх жителів Тернопільщини підтримували "Сім'ю": за Партію регіонів проголосувало 147 з 412 чоловік. На думку деяких викривачів фінансових схем, Янукович всюди поставив своїх людей, і не виключено, що на Тернопільщині такою людиною міг бути Петро Іванович.

Сьогодні підприємливий музикант працює в обласній раді від партії вже нової влади, контролюючи суспільно-політичну діяльність своєї малої батьківщини.

Петро Гадз - в "чорному списку" Антимонопольного комітету

Відомий тернопільський бізнесмен Петро Гадз, якого Янукович навіть нагородив званням "Герой України", потрапив в "чорний список" Антимонопольного комітету України (АМКУ) за конфлікт інтересів в допороговій закупівлі.

Допороговими вважаються ті тендери, в яких держава виділяє до 200 тисяч гривень на закупівлю необхідних товарів і до 1,5 мільйона гривень на оплату послуг. Коли в таких невеликих тендерах фіксують участь родичів або близьких друзів, визначають конфлікт інтересів.

Згідно з даними розслідування, як повідомив заступник голови правління ГО "Центр громадського моніторингу та досліджень" Юрій Кузько, в одних і тих же тендерах одночасно брали участь і сам Гадз Петро Іванович як ФОП, і його дружина Гадз Марія Павлівна, і окремо їх підприємство "Бучачагрохлібпром".

Конкуруючи між собою, вони збільшували шанси на виграш в тому чи іншому тендері, за що всі й опинилися в "чорному списку" АМКУ. Це означає, що їм забороняється брати участь у державних тендерах терміном на 3 роки.

Фінансова підтримка нардепа-бізнесмена

У вересні 2017 року маєтки екс-регіонала Петра Гадза, який з приходом нової влади перекочував в Блок Петра Порошенка, відвідали народні депутати України та представники керівництва Тернопільської ОДА. Проводили в Бучацькому районі виїзне засідання Комітету ВРУ, на якому обговорювали питання аграрної політики і земельних відносин.

Заповзятливий Петро Гадз, який під час останнього візиту Петра Порошенка випросив фінансову підтримку для своєї аграрної справи, нарешті її отримав. Виділену з держбюджету (і оплачену нашими податками) допомогу привіз депутат з БПП, член аграрного комітету Микола Люшняк, який разом зі своїми колегами відвідав тернопільського аграрія.

Статки і джерела доходів

Земельний банк фермерського господарства "Гадз", на якому вирощуються тисячі тонн фруктів і ягід, становить 600 гектарів. В майбутньому бізнесмен планує розширити свої володіння до 2 500 гектарів. Крім цього, підприємець залучив 50 гектарів для розплідника плодових дерев.

Вся вирощена продукція зберігається на спеціальних складах. Гадз володіє фруктосховищем місткістю 2 000 тонн, сучасним холодильно-сортувальним комплексом на 5 250 кв.м, а також холодильним комплексом з регульованим газовим середовищем (РГС) на 6 500 тонн.

Незабаром бізнесмен планує побудувати наступні черги фруктосховища з РГС місткістю близько 40 000 тонн з потужною сортувальної лінією і обладнанням для переробки зібраних ягід і фруктів.

Крім цього, Петро Гадз розпоряджався десятками мільйонів гривень, які його підприємства ("Бучачагрохлібмпром" і ФГ "Гадз") отримували в результаті перемоги в більш ніж десяти тендерах.

Що стосується особистого майна і доходів підприємця, то, за даними декларації за 2017 рік, він є акціонером декількох підприємств, а також майже 100-відсотковим власником ТОВ "Бучачагрохлібмпром", яке оцінюється майже в 230 мільйонів гривень.

При цьому, олігарх задекларував дохід від заняття бізнесом всього 215 тисяч гривень. Ще 326 тисяч він отримав в якості зарплати як керівник у своїй компанії.

На початок 2018 року готівкою у бізнесмена зберігалося 100 тисяч гривень, 300 доларів і 200 євро. Ще кілька десятків тисяч гривень і майже 10 тисяч гривень він зберігав на банківських рахунках. Понад 200 тисяч гривень накопичила і дружина підприємця.

Крім значних доходів, Петро Гадз володіє віллою площею 1 317 кв.м, квартирою майже на 65 кв.м, кількома магазинами, офісними приміщеннями та великими земельними ділянками - все в Бучачі або поблизу.

Їздить бізнесмен на Шевроле 2005 р.в., а також має вантажівку ГАЗ 2003 р.в. Решта 10 автомобілів (серед яких - вантажівки марок Мерседес і МАN, а також легкові іномарки Ауді, Лексус, Фольксваген, Шкода) записані на його дружину.

Згадки про персону