Павло Штутман
  • Дата народження
    10 січня 1962
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Павло Штутман
5980

Павло Штутман

Павло Штутман: господар «Гідросили», невдалий політик і громадський лідер з активами в Росії

Український бізнесмен, депутат місцевого рівня, нереалізований політик і лідер громадської думки. Колишній «регіонал» і голова Асоціації українських агропромисловців. Один з «королів» Кропивницького (в минулому Кіровоград), який користується неоднозначною репутацією на малій Батьківщині.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Павло Леонідович Штутман добре відомий в Кропивницькому (в минулому - Кіровоград) та його околицях. Один з найбагатших і найвпливовіших представників небагатого регіону, визнаний аграрним і промисловим «бароном».

Багаторічний депутат місцевого рівня і колишній член одіозної «Партії регіонів». Сумно відомий безуспішними спробами стати громадським лідером і політиком національного масштабу.

Штутман Павло Леонідович народився 10 січня 1962 році в Кіровограді.

Сім'я

Майбутній мільйонер народився в простій родині. Його батьки були представниками робітничого класу, а сам Павло старанно вчився в радянській школи і забував відзначитися в складі «жовтенят» і піонерів.

Сьогодні Павло Штутман, біографія якого широко поширена його піар-командою в мережі, знаходиться в шлюбі. Має двох синів.

Освіта

Один з найбільших промисловців країни має освіту в сфері інженерії. Павло Штутман закінчив Інститут сільськогосподарського машинобудування в рідному Кіровограді.

Кар'єра і бізнес

Трудовий шлях Павло Штутман почав ще за часів Радянського Союзу. Першим місцем його роботи значиться ВАТ «Гідросила», яка згодом перейде в його власність. На підприємстві Павло Леонідович працював інженером-конструктором.

На даний момент підприємство, засноване ще в 1930 році, перетворилося в холдинг, який містить в собі шість підрозділів, включаючи «Союзгідравліку», розташовану в російському Бєлгороді.

Павло Штутман довгий час був одним з найбільших промисловців країни. Його підприємства є одним з основних виробників гідравлічних силових машин, а також компонентів гідросистем в Україні, Росії та інших країн колишнього СРСР.

Ледве переживши, кризу 2008 року, Павло Леонідович зрозумів необхідність розширення бізнесу і відкрив перше представництво в китайському Шанхаї. У 2015 році кіровоградський магнат відкрив завод з виробництва гідроциліндрів в сусідній Білорусі.

У 2017 році «Гідросила» почала експансію в країни Європейського Союзу і відкрила свій перший офіс у Вроцлаві (Польща).

Відзначимо, що Павло Штутман не займає пост генерального директора групи, а називається співвласником і головою наглядової ради.

Павло Штутман, «Червона Зірка» якого є чи не найбільш знаменитим підприємством Кіровоградщини, володіє частками не тільки в Гідросилі, але і в «Ельворті ГРУП». Компанія є одним з провідних сільськогосподарських виробників сучасної України.

ЗАТ «Ельворті» було створено в 2008 році з метою поліпшення управління основними активами - «Червона Зірка» і «Белинсксельмаш». Незвичайну назву кіровоградська компанія отримала на честь засновників першого заводу - Роберта і Томаса Ельворті.

Сьогодні актив Штутмана спеціалізується на виробництві посівної і грунтообробної техніки: культиваторів, сівалок і борон. Продукцію реалізовують не тільки в Україні, але і в Польщі, Болгарії, Чехії, Румунії, Казахстані та низці інших країн.

Окремо варто згадати політичну кар'єру Павла Штутмана. Так, для захисту своїх активів він був змушений піти у владу.

У період з 1998 по 2002 рік був депутатом Кіровоградської міської ради. У період з 2002 по 2006 рік, Павло Штутман, фото якого цікавить все більше людей, працював в обласній раді рідної області.

У 2010 році був переобраний в обласний «парламент» від Партії регіонів, проте «встряв» в ряд скандалів.

Павло Штутман, статки якого роблять його найбагатшою людиною Кіровоградщини, також будує кар'єру в громадській сфері. Називається головою ради української Асоціації підприємств - виробників техніки і обладнання для агропромислового комплексу «Украгромаш».

За кар'єрні і особисті досягнення Штутман був нагороджений Почесною грамотою Кабінету міністрів України. Названий «Заслуженим працівником машинобудування». Є кавалером ордена «За заслуги» третього ступеня.

Крім того, Штутман намагається побудувати кар'єру експерта і лідера громадських думок. Його авторству належать кілька колонок на соціально-політичні теми на кількох інтернет-ресурсах.

Компромат і чутки

Перший великий скандал в кар'єрі Штутмана стався в 2009 році. Тодішнього регіонала звинуватили в не "зраді” інтересів партії. Віктор Кухаренко, який залишав посаду голови кіровоградської міської організації Партії регіонів зі скандалом назвав Павла Леонідовича людиною, «далекою від ідей« регіоналів ».

Сам Штутман намагався дистанціюватися від скандалу і по суті, не приховував, що пішов в «Партію регіонів» заради захисту власних комерційних дій. Від коментарів скандалу Павло Леонідович втримався і свою політичну кар'єру «спустив на гальмах» після подій 2014 року.

Всіляко уникає Штутман і питань про свої російські активи. Відомо, що колишньому українському депутату належать заводи в Росії - «Белінсксельмаш» (місто Кам'янка Пензенської області) і «Союзгедравліка» (Білгород).

Підприємства працюють в тому числі і коштом субсидій від російського уряду.

Сам Штутман категорично уникає теми наявності активів в країні-окупанта. На даний момент про стан справ на російських заводах, частках Павла Леонідовича в даних підприємства - нічого не відомо.

Як роботодавець Штутман має не найкращу репутацію. Так, один з відгуків співробітників його заводів «Гідросила» повідомляє про те, що «люди на підприємстві «дохнуть», а сам завод - для бомжів».

Незадоволені якістю продукції від Штутмана і клієнти. В Інтернеті покупці масово скаржаться на високі ціни на продукцію, низьку якість і хамське ставлення співробітників «Гідросили».

Наприклад, покупці насосів і гідромоторів скаржаться на довгі черги, неможливість вирішити свої питання з представниками «Гідросили» і знову вказують на низьку якість продукції.

Незадоволені користувачі Мережі і роботою іншого активу Штутмана - компанії «Ельворті». Його менеджерів називають непрофесійними, а його технологічні процеси - «ідіотськими».

Декларація

Павло Штутман є одним з найбагатших українців. Його статки у 2013 році оцінювався майже в 100 мільйонів доларів. На даний момент «кіровоградський барон» дещо збіднів, але його активи коштують не менше 70 мільйонів доларів. Також має безліч об'єктів елітної нерухомості, авто і предмети розкоші.

Відео

Згадки про персону