Підприємець, політик. Депутат Київської міської ради, секретар Київміськради (2006-2013). Народний депутат Верховної Ради України VIII, IX скликань (позафракційний). Голова підкомітету з питань медичного страхування Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування.
- Біографія
- Кар'єра. Підприємництво
- Політична діяльність
- Хобі
- Нагороди та досягнення
- Сім'я і особисте життя
Біографія
Народився 1 листопада 1980 року в Києві в родині науковців. Навчався в середній школі №58, закінчив з відзнакою. Після цього навчався в Bournemouth Tutorial College (Великобританія) за програмою міжнародних обмінів.
У 2001 році з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана за спеціальністю "Міжнародна економіка". У 2012-2014 роках навчався по МBА-програмі для топ-менеджерів у французькій бізнес-школі INSEAD - The Business School for the World. У 2015-му закінчив Національний університет "Одеська юридична академія" (юриспруденція). Кандидат економічних наук.
Кар'єра. Підприємництво
Трудову діяльність розпочав одразу після закінчення середньої школи. У 1997 році працював референтом в Українській Асоціації молодих юристів. З 1998 був помічником керівника страхової компанії "Кредо Класик" (перейменована в «УНІКА Україна») і одним з керівників групи компаній Nova Records і Western Thunder, а також засновником першої української DVD-компанії.
Разом з партнерами Довгий заснував один з перших інтернет-провайдерів і компанію "Синергія", яка першою в Україні розпочала продаж реклами в кінотеатрах. Вони також заснували перший в країні інтернет-магазин з продажу аудіо та відео контенту.
Серед ранніх бізнес-проектів Довгого слід зазначити спільний видавничий проєкт з "Абабагаламага", в рамках якого було видано і продано понад 5 мільйонів дитячих книг серії "Міні-диво". Це був найбільший тираж за всю історію українського книговидання.
Крім того, Олесь Довгий є партнером в сімейному бізнесі. Найбільш успішними кейсами для сім'ї Довгих були розвиток і подальший продаж Київського заводу радіоапаратури, в рамках якого було організовано виробництво комп'ютерів і ноутбуків, а також впроваджено ліцензійне виробництво телевізорів Sanyo і Philips.
Другим успішним кейсом сім'ї Довгих було створення мережі продуктових супермаркетів "Чумацький шлях", яка в 2015 році була продана більш потужному гравцю на ринку - мережі супермаркетів "Велика кишеня". Після успішного продажу цих двох бізнесів сім'я сконцентрувала свої зусилля на напрямках діяльності, пов'язаних з девелопментом, нерухомістю і приватною медициною. Група є партнером в нерухомості мережі медичних клінік "Добробут".
На сьогоднішній день, крім нерухомості та девелопменту, в сімейному бізнесі Довгих залишилася невелика продуктове напрямок, пов'язаний з імпортом преміальних продуктів харчування, а також мережа магазинів елітної електротехніки Bang & Olufsen.
Політична діяльність
У 2006 році пройшов до Київської міської ради, де згодом був обраний заступником голови - секретарем Київради. У 2008 році на дострокових виборах в столичну раду знову став депутатом і був переобраний заступником голови - секретарем Київради на другий термін. У 2011 році Олесь Довгий склав повноваження секретаря Київради за власним бажанням на знак протесту проти політики тодішнього президента Віктора Януковича.
У жовтні 2014-го Довгий був обраний народним депутатом Верховної Ради України на позачергових парламентських виборах по виборчому округу № 102 (Кіровоградська область). 18 вересня 2015 року депутат Довгий увійшов до складу групи "Воля народу" як один з її керівників.
10 листопада 2016-го Довгого обрали офіційним представником промисловців, підприємців і роботодавців в парламенті. Тоді ж він очолив Офіс представників бізнесу в ВРУ.
21 липня 2019 року Довгий повторно обраний народним депутатом на позачергових парламентських виборах по виборчому округу № 102 (Кіровоградська область). У Верховній Раді IX скликання Олесь Довгий є головою підкомітету з питань медичного страхування Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування.
Хобі
Олесь Довгий грає на саксофоні, любить готувати. Захоплюється українським живописом, патронує ряд культурних та мистецьких проєктів. Згідно з даними декларації, володіє близько 100 найменуваннями різних предметів мистецтва.
У квітні 2011 року Олесь Довгий заснував Благодійний Фонд "Можемо разом", місією якого заявлена підтримка освітніх проектів для дітей, молоді та батьків. Діяльність Фонду здійснюється за трьома напрямками: спорт і здоровий спосіб життя, освітні програми та соціальні проєкти.
Нагороди та досягнення
У вересні 2008 року нагороджений орденом Андрія Первозванного I ступеня. Указом Президента України від 28 травня 2009 нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня. Має III ранг державного службовця.
Сім'я і особисте життя
Батько - Станіслав Довгий, відомий український вчений і винахідник, політичний діяч. Президент Малої академії наук України, член президії Національної академії наук (НАН) України, доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, директор Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України. У 2019 V Президент України Петро Порошенко нагородив Станіслава Довгого Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня "за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм".
Мати - Лариса Довга, професор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського ( "Київська консерваторія"), старший науковий співробітник Інституту філософії Національної академії наук України.
Дід - Олексій Довгий, відомий український письменник, поет. Автор 36-ти видань, перекладених на 12 різних мов світу.
Бабуся - Марія Довга, заслужений учитель України.
Дружина - Ірина, фінансист. Пара виховує двох дітей.