Олексій Ковальов
Олексій Ковальов
3122

Олексій Ковальов

Ковальов Олексій Іванович: колишній підприємець та нардеп IX скликання ВР від «Слуги народу»

Олексій Ковальов - Фото 1

Ковальов Олексій Іванович — перед парламентськими виборами опоненти звинувачували його у корупції та плагіаті передвиборчої програми. Вже у Верховній Раді Ковальова запідозрили у отриманні хабаря за непідтримку законопроєкту. У листопаді 2021 року Олексій потрапив у серйозну аварію.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Скандали
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Олексій Іванович Ковальов народився 19 січня 1989 року у місті Гола Пристань Херсонської області.

Освіта

Олексій – юрист за освітою. Диплом майбутній нардеп отримав у 2011 році після закінчення юридичної академії міста Одеса.

Сім'я

Батьки Ковальова лікарі. Олексій має старшого брата Юрія (1979 р.н.). Він керує державним підприємством «Херсонський виробничо-експериментальний завод із розведення молоді часткових риб», а також засновник ТОВ «Рибоводна ферма – Ювент». У 2020 році Юрія обрано до Херсонської обласної ради від партії «Слуга народу»

Олексій Ковальов офіційно не одружений. Дітей немає.

Кар'єра

У жовтні 2010 року Ковальов вперше зареєструвався фізичною особою-підприємцем. До травня 2011 року основним видом його діяльності була оптова торгівля овочами та фруктами. Того ж року Олексій влаштувався на посаду юрисконсульта до комунальної установи «Голопристанський геріатричний пансіонат».

Олексій Ковальов - Фото 2

У 2016 році він заснував агрофірму «Аркада-Югбуд», а наступного року — ТОВ «Херсонські аграрії». У 2018 році Олексій став співзасновником та керівником компанії «ЛК-АГРО». У листопаді 2018 року він знову став фізичною особою-підприємцем. Цього разу його основним видом діяльності було вирощування овочів та баштанних культур, коренеплодів та бульбоплодів.

Влітку 2019 року Ковальов подався у політику. У липні він балотувався до парламенту від партії «Слуга народу» по 186-му мажоритарному округу (місто Гола Пристань, Голопристанський, Каланчацький, Олешковський, Скадовський та частина Чаплинського району Херсонської області).

На виборах Олексія підтримало (24 507 або 35,12%) вдвічі більше виборців, ніж двох найближчих опонентів — Сергія Рибалка з ОПЗЖ (12 693 або 18,19%) та самовисуванця Євгена Рищука (11 993 або 17,18).

У IX скликанні Верховної Ради Ковальов увійшов до складу фракції «Слуга народу» та комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Також Олексій керує підкомітетом з питань акцизного податку та законодавчого регулювання ринку спирту, алкоголю та тютюну. Ковальов входить до груп з міжпарламентських зв'язків з Канадою, Кубою, Японією, Грецією, Швецією, Китаєм і Норвегією.

Олексій Ковальов - Фото 3

Він є членом тимчасової слідчої комісії з розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат доходної частини Державного бюджету України.

За два роки роботи у парламенті Олексій зробив 25 депутатських запитів, взяв участь у створенні 56 законопроєктів та 31 раз виступив на парламентських засіданнях.

Скандали

У червні 2019 року заступник голови Херсонської облради та кандидат у народні депутати по 186-му мажоритарному округу Василь Зеленчук звинуватив свого опонента у корупції.

За словами Зеленчука, Ковальов під час роботи у Голопристанському геріатричному пансіонаті нібито реєстрував фірми з мільйонними статутними капіталами на людей похилого віку, які перебували в медичній установі. Причина їх створення: "відмивання" грошей та ухилення від сплати податків.

Більше того, заступник голови облради заявив, що співучасниками цих дій можуть бути працівники прокуратури. Щоправда, підкріпити свої слова фактами та документами Зеленчук не зміг, назвавши лише десяток фірм.

Олексій Ковальов - Фото 4

Заступник голови облради навіть скликав пресконференцію, на якій збирався викривати опонента. У її ході він заявив, що на Олексія порушили дві кримінальні справи, а під час обшуку будинку Ковальова поліція нібито виявила докази його корупційних справ. Олексій відкинув усі звинувачення, заявивши, що це все чорний піар.

Пізніше херсонські представники преси провели своє розслідування. Вони з'ясували, що Василь Зеленчук вдавався до маніпуляцій та відверто брехав.

Також перед парламентськими виборами у Ковальова помітили плагіат у передвиборчій програмі. Цього разу «обвинувачем» став нардеп та соратник Петра Порошенка Олександр Черненко. Він зазначив, що кандидат від партії «Слуга народу» бездумно скопіював чужі обіцянки.

Замість турботи про виборців округу з центром у Голій Пристані у Ковальова було вказано округ, розміщений на території міста Херсон.

Вже у перші місяці депутатства Олексій потрапив у новий скандал. Його запідозрили у отриманні тридцяти тисяч доларів за те, щоб у податковому комітеті він не підтримав законопроєкт щодо ліквідації корупційних схем під час оцінки об'єктів нерухомості. При цьому, як повідомили журналісти громадського руху «Чесно», нардеп задекларував готівку у розмірі понад 6,5 мільйона гривень.

Олексій Ковальов - Фото 5

Також у «Чесно» викрили Олексія у гречкосійстві. Ковальов наприкінці 2020 року влаштував «рибний» день для мешканців одного із херсонських сіл. Великих живих коропів селяни отримували у брендованих пакетах із прізвищем нардепа. Щоправда, рибу давали лише вразливим верствам населення — людям з інвалідністю, опікунам, малозабезпеченим, багатодітним та працівникам місцевого сільгоспкооперативу імені Горького.

У листопаді 2021 року ЗМІ повідомили про аварію за участю нардепа. На трасі Київ-Одеса в районі села Хлепча Васильківського району Київської області автомобіль Mercedes-Benz, за кермом якого знаходився Олексій Ковальов, зіткнувся з фурою.

Внаслідок ДТП автівка парламентаря сильно постраждала: її передня частина зім'ята, а лобове скло розбите. Самого народного обранця з численними тілесними ушкодженнями госпіталізували до Білоцерківської лікарні.

У пресі писали, що в Олексія діагностували закриту черепно-мозкову травму та струс головного мозку. Також «слуга народу» отримав закриту травму лівого променевого зап'ястя та забій колінного суглоба.

Олексій Ковальов - Фото 6

У ДБР повідомляли, що ознак алкогольного чи наркотичного сп'яніння у водія Mercedes-Benz та вантажівки не виявлено. Підстав для відкриття кримінальної справи щодо учасників ДТП правоохоронці не побачили.

Але досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Сам політик на своїй сторінці у Facebook написав, що з ним все добре, а за кермом він був тверезий, про що свідчать тести.

Декларація

У березні 2021 року Олексій Ковальов опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Власної нерухомості нардеп не має. У Голій Пристані він безкоштовно користується двома житловими будинками (157,7 та 191,3 кв.м.) та земельною ділянкою (1000 кв.м.), які належать його родичам. У Києві Олексій винаймає квартиру (69,43 кв.м.). У своєї колишньої фірми ЛК-АГРО Ковальов орендує автомобіль BMW X6 2020 року випуску.

Олексій Ковальов - Фото 7

У 2020 році у якості зарплати народного депутата Олексій отримав 479,6 тисячі гривень. Дохід від відчуження нерухомого майна становив 23 тисячі.

У банках парламентар зберігає 539,7 тисячі гривень. Готівкою Ковальов задекларував трохи більше чотирьох мільйонів гривень та 101 тисячу доларів.

Посилання

Facebook (особиста сторінка)

Facebook (робоча сторінка)

Згадки про персону