Соколов Олександр Володимирович: в.о. глави ДБР та колишній контрозвідник
Соколов Олександр Володимирович — особистість не публічна. Перед тим, як прийти на роботу у Держбюро Розслідувань протягом п'яти з половиною років служив у контррозвідці.
- Біографія
- Освіта
- Сім’я
- Кар’єра
- Цитати і заяви
- Про Держбюро розслідувань
- Про своє бажання стати главою ДБР
- Декларація
- Відео
Біографія
Олександр Володимирович Соколов — до недавнього був не медійною персоною. Через специфіку його попереднього місця роботи в соціальних мережах немає акаунтів ні у нього, ні у його дружини або дитини. Тому у журналістів Соколов на перших порах роботи у ДБР отримав прізвисько "Людина без фото".
Освіта
Соколов за освітою юрист. Місцем навчання була юридична академія Харкова, де він навчався на факультеті СБУ.
У 2019-му захистив дисертацію та став кандидатом юридичних наук.
Сім'я
Олександр перебуває у шлюбі. Дружину звуть Ганна Соколова. До лютого 2019-го — старший слідчий Головного управління Державної фіскальної служби в Харківській області.
Потім Ганна, за декларацією чоловіка, зайнялася підприємництвом. Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, основний вид її діяльності — діяльність у сфері бухгалтерського обліку та аудиту; консультування з питань оподаткування.
У Олександра та Ганни є дочка Марія.
Кар'єра
Після закінчення юридичної академії у 2006 році, Соколов чотири роки служив у СБУ Харківської області. Наступним місцем роботи стала податкова служба. З грудня 2010 по листопад 2011 року він працював у Запорізькій області, а потім повернувся на Харківщину та продовжив служити у фіскальній службі до березня 2012 року.
Наступні півтора року Олександр провів у структурах міністерства внутрішніх справ. У серпні 2014 року Соколов повернувся в обласне управління СБУ, де працював у контррозвідці протягом п'яти з половиною років. З цієї причини велика частина даних про нього була засекречена.
На початку 2020 року він перебрався до Києва та став заступником голови Державного Бюро Розслідувань (ДБР). Після призначення Ірини Венедиктової на посаду генерального прокурора, Соколов очолив ДБР у якості виконуючого обов'язки.
Цитати і заяви
Соколов зізнався в інтерв'ю "Українській правді", що йому важко звикнути до того, що йому все у своїй роботі потрібно коментувати. "Я ж в контррозвідці працював".
Про Держбюро розслідувань
"Нашим завданням я бачив перетворення ДБР в самостійний правоохоронний орган, який повинен бути незалежним від інших".
Робота в Бюро стала для Соколова, за його власним визнанням, шоком. "Без перебільшення говорю. Ти розумієш, що це не будівля, це навіть не фундамент. Це поки красива табличка, повноваження, постійна увага журналістів, політиків".
За його словами, зараз відомство постійно намагаються перетягнути на свою сторону дві умовні сили: Порошенко і Портнов. Особиста позиція самого Соколова в цьому питанні: "ми повинні тримати баланс — баланс закону".
"У нас тут уже багато є матеріалу, багато кожен день надходить. І надходить з обох сторін. Ми ж не можемо, я не можу, в одну сторону говорити, що "тут нічого немає", а в іншу сторону говорити — тут все є".
У ДБР, як зазначає Олександр, на слідчого зараз доводиться по "30-40 проваджень. І це навантаження дуже нерівномірне. У територіальному управлінні в Києві — понад 100 виробництв на особу, а десь в Полтаві або Мелітополі — зовсім інше".
Про своє бажання стати главою ДБР
Соколов призначений головою Держбюро з приставкою в.о. Конкурс на заміщення посади начальника перенесений через пандемію коронавіруса. Сам же Олександр заявляє, що збирається подавати свою кандидатуру.
"Я вважаю, що я не найгірша кандидатура. Я вже багато розумію, що тут в ДБР".
Декларація
В.о. голови ДБР володіє чотирма земельними ділянками: дві у Харкові (29 та 1000 кв.м.), у селищі Старий Салтів (1000 кв.м.) та у селі Катеринівка Харківської області (2 га). У Харкові йому належить одна квартира (43 кв.м.) та гараж (19,1 кв.м.). Ще однією квартирою він володіє у спільній власності (69,2 кв.м). Місцем проживання Олександр вказав квартиру матері (171,8 кв.м.).
Соколов пересувається на автомобілі Audi А6 2013 року випуску. Машина зареєстрована на батька Олександра — Володимира Соколова та була придбана у 2014-му за 606 тисяч. Дружина чиновника також полюбляє автомобіль Audi. Їздить вона на марці Q3 2013 року випуску. У 2016-му машина обійшлася їй у 149 тисяч.
За 2019-й зарплата Олександра в СБУ склала 384,5 тисячі гривень. Дохід від відчуження нерухомого майна — 81,6 тисячі. Ще 4,5 тисячі він отримав у якості банківських відсотків.
Бізнес приніс його дружині у минулому році 181,5 тисячі гривень. Продаж нерухомості — 58,8 тисячі. Ще майже три з половиною тисячі вона отримала у якості соціальних виплат. Пенсія матері Соколова — 45,8 тисячі.
На банківських рахунках у Олександра 85 тисяч гривень. Готівковими коштами він задекларував п'ять тисяч доларів. У Анни Соколової на рахунках 94 тисячі гривень. У матері чиновника готівкою є 13 тисяч доларів.