Олександр Савченко
  • Дата народження
    4 травня 1958
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Савченко
615

Олександр Савченко

Олександр Савченко: банкір і економіст, якого називають частково винним в бідах української банківської системи

Олександр Савченко - Фото 1

Український вчений, банкір і підприємець, який довгі роки є одним з найбільш авторитетних і впливових людей в українському фінансовому секторі.

Олександр Савченко стояв біля витоків вітчизняної банківської сфери і сьогодні називається одним з винуватців створення непрозорої і малоефективної системи, ненадійної для клієнтів і вкладників.

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Освіта
  4. Кар'єра і бізнес
  5. Компромат і чутки
  6. Декларація
  7. Відео

Біографія

Олександр Савченко, біографія якого цікава лише фахівцям у сфері фінансів, є не публічною фігурою. Визнаний вчений, банкір і навіть меценат вважає за краще залишатися в тіні, уникаючи світла софітів, який люблять багато його колег.

Не реалізуваний політик і авторитетний економіст довгий час зумів уникнути суспільної критики, проте недосконалість банківської системи України, до якої він причетний безпосередньо, змусили звернути увагу на його фігуру.

Один з найбільш впливових українських банкірів і блогер народився 4 травня 1958 року в невеликому містечку Знам'янка Кіровоградської області.

Сім'я

Український «фінансовий гуру» є вихідцем зі звичайної радянської родини. Олександр Володимирович Савченко належить до групи людей, «які зробили себе самі».

Набираючий сьогодні популярність блогер і експерт не любить поширюватися на особисті теми. Однак, відомо, що він реалізувався в сімейному житті.

Савченко перебуває у шлюбі і має двох дорослих дітей - сина Володимира і дочку Надію.

Освіта

Олександр Савченко - Фото 2

Визнаний вчений отримав прекрасну теоретичну підготовку, хоч і його робота критикується колегами і іншими користувачами Інтернету.

Олександр Савченко отримав перший диплом про вищу освіту в 1979 році. Тоді провінціал отримав диплом столичного Інституту народного господарства. За першою освітою Савченко є фахівцем в «Промисловому плануванні».

Крім того, Олександр Савченко підвищував свою кваліфікацію та освітній рівень, навчаючись в Гарвардському університеті (США) і Лондонській школі економіки.

Кар'єра і бізнес

Олександр Савченко до приходу «дикого» українського капіталізму будував кар'єру вченого, в чому досяг значних успіхів. У період з 1979 по 1991 роки він займав різні ступені в радянській освітній ієрархії.

Савченко в різні роки займав пости асистента кафедри, старшого викладача, наукового керівника лабораторії в Київському інституті народного господарства, який тепер відомий як економічний університет імені Вадима Гетьмана. Пізніше економіст змінив місце роботи на більш престижне - Києво-Могилянську академію.

В середині 80-х - початку 90-х років Олександр Савченко досяг піку наукової кар'єри, ставши доктором наук, а після - професором.

Олександр Володимирович називається автором понад 400 статей, що стосуються банківської та економічної політики. Також під його авторством вийшли книги «Ефективність інноваційних процесів в машинобудуванні», «Економічні методи управління процесами», «Хроніки економічних реформ», «Заповіді незалежності України» і «Антиукраїнець або воля до боротьби, ураження або зради».

Різко змінюється життя і кар'єра Олександра Савченко з розпадом СРСР. Тоді видатний економіст був змушений взяти участь в створення банківської системи, що недавно з'явилася країни.

У 1990 році Савченко намагався потрапити у перше скликання Верховної Ради, але програв вибори.

У період з 1991 по 1992 роки Савченко обіймав посаду заступника голови Національного банку України. Брав безпосередню участь в розробці основ монетарної політики, відкривав перший рахунок НБУ із західним банків і готував перший міждержавний кредитний договір.

Також Олександр Володимирович брав участь у виготовленні і друці національної валюти України.

1993 - 1996 роки також були успішними для Савченка, оскільки він займав пост виконавчого директора Європейського банку реконструкції і розвитку в країнах колишнього СРСР - Вірменії, Грузії, Молдові, Білорусі та Україні.

Є першим українцем, який представляв інтереси зарубіжних урядів на міжнародних фінансових ринках.

Серед найбільш значущих проектів Савченко на посаді директора ЄБРР варто назвати кредитування реконструкції аеропорту «Бориспіль», а також створення позикової програми для малого та середнього бізнесу на суму 120 мільйонів доларів.

У 1996 - 1997 роках Савченко також займав пост радника глави українського уряду на громадських засадах.

У той же період Олександр Володимирович заснував власний банк "Австрія Кредитанштальт Україна", про існування якого в наші дні мало хто пам'ятає.

Даний проект був реалізований за участю банку «Аваль» і «Міжнародної фінансової корпорації». У біографії Савченко також можна зустріти сторінку головування в правлінні «Міжнародного комерційного банку», яким він керував в період з 1999 по 2005 роки.

Олександр Савченко - Фото 3
Олександр Савченко - Фото 4
Олександр Савченко - Фото 5
Олександр Савченко - Фото 6
Олександр Савченко - Фото 7

У 2005 Савченко перший раз потрапив в заголовки провідних українських ЗМІ, зайнявши місце заступника голови Національного банку України.

За часів президентства Ющенка Олександр Володимирович займався керівництвом і контролем за діяльністю Департаменту валютного контролю та ліцензування. Також був організатором готівкового обігу і співпраці з МВФ і Світовим банком.

У 2007 році на піку розвитку банківської системи України до Всесвітньої економічної кризи Савченко продав свій Міжнародний комерційний банк грецької структур Piraeus Bank.

За своє «дітище» Олександр Володимирович виручив понад 75 мільйонів доларів.

У березні 2009 року Савченко зі скандалом йде з НБУ, однак уже восени того року отримує місце заступника міністра фінансів України.

На початку 2010 року Олександр Володимирович пішов з державної служби і очолив Міжнародний інститут бізнесу. Також значиться президентом громадської організації «Народні фінанси».

В наші дні відомий як блогер і експерт з банківської справи та фінансової галузі.

Компромат і чутки

Олександр Савченко - Фото 8

В якості спеціаліста, що є одним з творців сучасної банківської системи України критикується за неефективність.

За оцінкою багатьох сучасних дослідників Савченко є одним з винуватців появи сьогоднішньої нестабільної, корупційної банківської системи і фінансового сектора.

Прорахунки і відверта недбалість тодішніх банківських чиновників багато в чому привела до низки криз, що виникла в Україні в наступні роки.

У період з 2005 по 2009 року Олександра Савченко називався «опозиційним банкіром». Савченко закликав до обмеження можливості банків для валютних спекуляцій шляхом обмеження можливості для банків купувати і продавати валюту за рахунок власних коштів.

Через суперечки з питань валютно-курсової, монетарної і кредитної політики керівництва Нацбанку України Савченко був зі скандалом звільнений. У ті роки розгорнулася компанія, в якій сили воюючі за контроль над українськими банками «мочили» один одного в друкованих та електронних ЗМІ.

Ходили чутки, що Савченко був безпосередньо причетний до різних спекуляцій в банківській системі країни і не ефективну політику по стабілізації фінансової сфери України за часів кризи 2008 - 2010 років.

Олександра Савченко називається ставлеником Юлії Тимошенко, за вірність якій нібито і постраждав в НБУ. Тодішня прем'єр-міністр рухала його на місце глави НБУ. Дані кадрові плани не сподобалися його колегам по регулятором, а також чинному президенту Ющенко та майбутнього глави держави - Петру Порошенко.

Олександр Володимирович критикується експертами та інтернет-користувачами за свої погляди на політику в банківському і фінансовому секторі, а також за людські якості.

Декларація

Олександр Савченко - Фото 9

Савченко визнаний доларовим мільйонером. З моменту продажу свого банку в 2007 році за 75 мільйонів доларів пішов від активної бізнес-діяльності і займається освітніми та просвітницькими проектами.

Його статки оцінюється приблизно в 70 мільйонів доларів. Має кілька об'єктів елітної нерухомості і авто.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=hMJFzvgXwu8&feature=share

Згадки про персону