Олександр Сахарук
  • Дата народження
    7 вересня 1975
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Сахарук
4956

Олександр Сахарук

Сахарук Олександр Васильович: селищний голова Бородянки Київської області

Олександр Сахарук - Фото 1

Сахарук Олександр Васильович — фігурант низки скандалів пов'язаних з незаконною видачею землі, розтратою бюджетних коштів та інших корупційних дій. На початку 2020 року відсторонений від посади, але через півтора року повернув її через суд

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Олександр Васильович Сахарук народився 7 вересня 1975 року в місті Київ, Україна.

Освіта

У столиці закінчив університет будівництва та архітектури (1997). Має диплом інженера за спеціальністю "Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні машини та обладнання".

Сім’я

Олександр Сахарук одружений на Ользі Коваль. У подружжя є двоє дітей: Катерина і Назар. Мати Сахарука у 2020 році працювала у відділі освіти Бородянської ОТГ.

Кар'єра

Після закінчення університету Олександр став співробітником Бородянської спеціалізованої пересувної механізованої колони-15. З 1997 по 1999 рік працював на кількох посадах: від техніка до начальника служби охорони праці.

Олександр Сахарук - Фото 2

На початку "нульових" Сахарук змінив ряд професій. Був майстром житлового фонду Бородянського ЖКГ, потім став водієм приватного підприємця, а у 2003 році влаштувався до Бородянського БТІ. З 2008 по 2009 роки він керував відділом землеустрою у фірмі "Компанія Мегаполіс". Протягом року (2009-2010) Олександр очолював БТІ в місті Буча і був землевпорядником (2010-2011) села Микуличі Бучанського району.

У 2010 році Сахарук був обраний депутатом селищної ради Бородянка. Балотувався від партії "Фронт Змін". Влітку 2014 року Олександр був призначений заступником голови селища. Восени наступного року Сахарук переміг на виборах селищного голови Бородянки. 

У 2018 році він вже як член Блоку Петра Порошенка "Солідарність" переобирався селищним головою вже об'єднаної громади. У 2020 році він висунув свою кандидатуру на нових виборах голови Бородянської територіальної громади. Сахарука підтримало 35,7% виборців, на 5% більше найближчого опонента Георгія Єрка, який став секретарем селищної ради.

Бородянська ОТГ охоплює населені пункти Дмитрівської, Дружнянської, Загальцівської, Качалівської, майданівської, Мирчанської, Небратської, Новогребельської, Новозаліської, Новокорогодської, Пилиповицької, Шибенської сільських рад.

Олександр Сахарук - Фото 3

Компромат

У 2017 році в ЗМІ з'явилася інформація про впровадження головою селища в Бородянці нових платних послуг і тарифів. Найбільше обурення викликала плата за проїзд у ліфтах. Щоб заощадити, пенсіонерам доводилося пішки підійматися на верхні поверхи.

У березні 2019 року Громадська рада Бородянщини звинуватила Сахарука в тому, що він задумав провернути корупційну схему: за бюджетні кошти побудувати селище-привид для учасників АТО під назвою "Мирне". Самі атовці про цю ініціативу не чули, а якщо зверталися за виділенням їм землі, то отримували відповідь, що в ОТГ її немає.

За інформацією Громадської ради, суть афери полягала в наступному: виділяються з бюджету кілька мільйонів гривень на розробку детального плану цього будівництва. Але будувати ніхто нічого не збирається, а кошти діляться між винахідниками-організаторами.

Олександр Сахарук - Фото 4

Громадська рада подала позов до Окружного господарського суду міста Києва з вимогою скасувати рішення Бородянської селищної ради щодо наміру незаконного будівництва. Феміда стала на бік громадських діячів і задовольнила їх позов.

Наприкінці 2019 року жителі Бородянки вийшли на одну з трас з акцією протесту. Вони виступали проти розміщення бетонного заводу в житловій забудові, вимагали перевірити повноважними органами екологічно небезпечних виробництв, а також відставки селищного голови за бездіяльність у вирішенні питань, що загрожують навколишньому середовищу району. 

Олександр Сахарук - Фото 5

Видання "СтопКор" повідомляло, що Сахарук фігурував у 36 кримінальних проваджень. Серед них:

◾️ на території житлової забудови він видав дозвіл на будівництво китайського підприємства, яке займається переробкою відходів, в тому числі трупів тварин і риб;

◾️ вирубка та крадіжка кількох захисних лісосмуг на мільйони гривень;

◾️ відчуження 132 га державної землі на користь бізнесмена, який орендував її, але не платив за неї;

◾️ дерибан майже десяти мільйонів гривень, виділених на будівництво меморіального комплексу "Центральний парк" та багато іншого.

Як зазначали ЗМІ, у судовому реєстрі справи за подібними епізодами зі згадуванням селищного голови були відсутні. Зате була справа, згідно з якою селищний голова Сахарук не реагував на вимоги поліції у грудні 2021 року покрити протиожеледними матеріалами проїжджої частини та ліквідувати зимовий лід, проте суд відмовив поліції у розгляді.

Олександр Сахарук - Фото 6

Як відзначали представники преси, перед місцевими виборами 2020 року оточення селищного голови, а точніше родичі працівників сільради, отримали "щедрі подарунки" у вигляді 200 "квадратів" землі кожен. Ще два гектари Бородянської землі Сахарук віддав громадянину Російської Федерації.

Також перед виборами Олександр почав активно "засівати" жителів Бородянки: давав їм по тисячі гривень за голос, роздавав цукор і гречку.

У січні 2020 року бородянські депутати висловили недовіру Сахаруку і зняли його з посади селищного голови. Однак він з цим не погодився і звернувся до суду. Через півтора року Київський окружний адміністративний суд вирішив повернути чиновника на роботу.

Після повернення на посаду очільника Бородянки Олександр розпорядився демонтувати два багатоповерхових будинки, які були знищені рашистами на початку 2022 року. 

Попри те, що вибір підрядника на такі роботи повинен здійснюватися на відкритих торгах через електронну систему, Сахарук провів тендер в закритому режимі та віддав замовлення підряднику без проведення експертизи для об'єктивної оцінки вартості кошторису.

Олександр Сахарук - Фото 7

У серпні 2023 року видання "Апостроф" відзначило ряд дій Олександра Сахарука, які могли б вказувати на його проросійську позицію. Так, він саботував указ Президента про позбавлення мандатів депутатів з ОПЗЖ. 

Голова Бородянської ОТГ заступився за трьох депутатів з ОПЗЖ, не дав позбавити їх мандата і переніс сесію селищної ради. При цьому, Валентина Клевчук — одна з депутатів ОПЗЖ відрито заявила, що вона"проросійська".

Сахарук не дозволив парафіянам храму Святого Архистратига Михаїла зустрінеться в Палаці культури для вирішення питання про перехід з-під підпорядкування Московського Патріархату в Православну Церкву України. Селищний голова мотивував це тим, що приміщення Палацу культури аварійне. При цьому днем раніше проводив у ньому зустріч виборців з народним депутатом Ольгою Василевською-Смаглюк.

Своїм "духовним батьком" Сахарук називає підозрюваного у співпраці з окупантами священика УПЦ МП Віктора Талька.

Олександр Сахарук - Фото 8

Декларація

Згідно з декларацією за 2020 рік Олександр Сахарук володів однією ділянкою землі (1200 кв.м) в селі Дружня. У дружини чиновника і його матері було по три земельні ділянки на Київщині. У Бородянці у Сахарука була квартира (67,2 кв.м) у спільній власності з матір'ю. 

У Ольги Коваль також була квартира (55,6 кв.м) в Бородянці, якою вона володіла спільно з батьками. Там же у дружини селищного голови був недобудований будинок. 

Автомобілів або іншого цінного рухомого майна у Сахарука і Коваль не було. Однак відомо, що Сахарук з 2019 року пересувається на службовому автомобілі Toyota Corolla, яку свого часу з бюджетних коштів придбав за 462 тисяч гривень.

Олександр Сахарук - Фото 9

Річний оклад Олександра у 2020-му склав 558,5 тисячі гривень, у його матері — 210,5 тисячі зарплати та 67 тисяч пенсії. Дружина Ольга доходів не мала, проте грошовими активами володіла лише вона — 48 тисяч гривень готівкою.

Інформації про поточні декларації селищного голови Бородянки немає. У зв'язку із загрозою кібератак з боку Російської Федерації з 2022 року електронна база декларацій чиновників і політиків закрита.

Згадки про персону