Олександр Саюк
  • Дата народження
    14 грудня 1973
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Саюк
4976

Олександр Саюк

Саюк Олександр Іванович: міський голова Нікополя та екссекретар міськради

Олександр Саюк - Фото 1

Саюк Олександр Іванович — ЗМІ писали, що він тісно пов'язаний з великим міським перевізником, який отримує мільйонні компенсації з міськбюджету за перевезення пільговиків

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єр
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Олександр Іванович Саюк народився 14 грудня 1973 року в місті Нікополь Дніпропетровської області, Україна.

Освіта

Олександр — юрист за освітою. У 2011 році в Одесі він закінчив юридичну академію.

Сім'я

Олександр одружений на Тетяні Саюк. Вона займається підприємницькою діяльністю. У подружжя дві дочки: Анастасія та Альона.

Олександр Саюк - Фото 2

Кар'єр

Влітку 1998 року Саюк став фізичною особою підприємцем. Основний вид діяльності — пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення. Також він був директором приватного підприємства "Універсал-Буд" (будівництво будівель).

У 2006 році Олександр пробував стати народним депутатом. На парламентських виборах він балотувався від Блоку Кармазіна. Керував Нікопольською міською організацією політсили. Однак стати парламентарієм Саюку стати не довелося.

Зате через чотири роки він успішно балотувався до міської ради Нікополя. Цього разу Олександр йшов на вибори від партії регіонів. У VI скликанні парламенту він на громадських засадах був помічником народного депутата від партії регіонів Юлії Ковалевської.

У 2015 році Саюк був уже в списку іншої партії — "Відродження". До Дніпропетровської обласної ради йому не вдалося потрапити, натомість депутатом Нікопольської міської ради він зміг стати вдруге. Крім того, Саюк був обраний секретарем міськради.

Восени 2020 року партія "За майбутнє" висунула Олександра кандидатом на виборах голови міської ради. У першому турі за нього віддали свої голоси 21,86% нікопольців, а за його опонента з партії "Слуга народу" Руслана Олійника — 17,85%

У другому турі Саюка підтримало вже 54,64% виборців. Це допомогло йому випередити кандидата від провладної політсили на 13% і стати мером Нікополя.

Олександр Саюк - Фото 3

Компромат

Як повідомляла громадська організація "Єдність і розвиток", подружжя Олександр і Тетяна Саюк тісно пов'язані з найбільшим перевізником Нікополя - ТОВ "Мотодор". Саме останні купують автобуси у Саюк. Крім того, юридична адреса компанії "Мотодора" збігається з адресою громадської організації "Нікопольська асоціація автомобільних перевізників пасажирів", засновником і керівником якої був сам Олександр Саюк.

А один з керівників "Мотодора", Василь Чернявський, має той же контактний номер телефону, що і фізична особа підприємець Тетяна Саюк.

Засоби масової інформації відзначали, що пільгові перевезення на території Нікополя здійснює саме "Мотодор". А суми компенсації з міського бюджету за пільговиків зростають щороку. Якщо у 2016 році вони становили п'ять мільйонів гривень, то у 2020-му зросли у два з половиною рази та досягли 12,7 мільйона.

Олександр Саюк - Фото 4

Декларація

Згідно з декларацією за 2019 рік Олександр Саюк мав чотири земельні ділянки, два житлових будинки, три нежитлових приміщення, дві квартири, торговий комплекс, будівлю басейну для плавання в Нікополі. Також у спільній власності у нього був тренажерний зал і нежитлове приміщення. 

У Нікополі він орендував ще дві ділянки землі та тренажерний зал. У Тетяни була задекларована земельна ділянка і житловий будинок з сараєм і гаражем.

З рухомого цінного майна у подружжя Саюк було вісім автобусів, екскаватор, вантажний автомобіль Iveco, два причепи, катер. Дружина Олександра їздила відразу на двох легкових автомобілях Ford Focus 2013 року випуску та Volkswagen Touareg 2012 року випуску. Влітку 2019 року Саюк придбав Tesla Model 3 за 772 тисячі.

У 2019 році Олександр заробив 1,4 мільйона гривень, а також отримав дохід у розмірі трьох мільйонів від продажу і здачі в оренду майна. На рахунку в банку він зберігав 542,8 тисячі доларів, а готівкою – 930,7 тисячі гривень.

Дохід від підприємницької діяльності Тетяни Саюк у 2019 році склав 951 тисячу гривень, 68 тисяч вона отримала як відсотки від банківських вкладів, а півтора мільйона від продажу рухомого майна. На банківських рахунках вона зберігала 260,9 тисячі гривень і 71,8 тисячі доларів. Готівкою Тетяна мала 237 тисяч доларів.

Інформації про поточні декларації міського голови Нікополя немає. У зв'язку із загрозою кібератак з боку Російської Федерації з 2022 року електронна база декларацій чиновників і політиків закрита.

Олександр Саюк - Фото 5
Згадки про персону