Олександр Роднянський
  • Дата народження
    2 липня 1961
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Роднянський
1190

Олександр Роднянський

Олександр Роднянський: українсько-російський медіа-магнат, засновник телеканалу "1 + 1"

Олександр Роднянський - Фото 1

Олександр Роднянський все життя працює в сфері кіноіндустрії. Народився і виріс в Києві, проте з 2002 року живе і працює в Москві. За свою працю нагороджений численними преміями. В середині 90-х заснував перший в Україні національний незалежний україномовний телеканал "1 + 1". У нинішній час очолює російську телекомпанію "СТС-Медіа".

Біографія

Роднянський Олександр Юхимович народився 2 липня 1961 року в Києві. Зростав у сім'ї відомих вітчизняних кінематографістів. Мати керувала місцевою кіностудією "Контакт", а батько працював інженером. Оскільки батьки хлопчика багато працювали, щоб забезпечити сім'ю, його вихованням здебільшого займався дідусь, який раніше був головним редактором кіностудії "Українська кінохроніка". Він з ранніх років прищепив онукові інтерес до документальних фільмів.

Коли Роднянський виріс, то також пов'язав своє життя з кінематографом і став одним з найвідоміших телемагнатів на пострадянському просторі.

В середині 90-х він створив телеканал "1 + 1", який швидко вибився в лідери ринку і до сих пір залишається одним з найбільш успішних проектів в Україні. Пізніше переїхав до Москви, де очолив російську телекомпанію "СТС Медіа" і вивів її на рівень найбільших медіа-холдингів у Східній Європі.

Продюсер, під керівництвом якого вийшли десятки фільмів і серіалів, попри свою зайнятість часто ділиться зі своїми шанувальниками фото зі зйомок і особистого життя в Інстаграм.

Сім'я

Олександр Роднянський одружений, виховав двох дітей. Ніколи не був замішаний в інтригах любовного характеру.

Дружина кінематографіста Валерія Мірошниченко, маючи технічну освіту, у зв'язку з роботою чоловіка змінила рід діяльності на радіожурналістику. З того часу пара працювала разом над різними телепроектами - спочатку на "1 + 1", а потім на "СTC". Крім цього, Валерія керує компанією, яка випустила передачу Тіни Канделакі "Кіно в деталях".

Сина продюсера також звуть Олександр. Роднянський-молодший здобув освіту в Лондонській школі економічних і політичних наук, вже кілька років займається бізнесом. Дочка Еля після закінчення Чиказького університету планує також зв'язати своє життя з кіноіндустрією.

Олександр Роднянський - Фото 2
Олександр Роднянський - Фото 3
Олександр Роднянський - Фото 4

Освіта

Маючи інтерес до кінорежисури, Роднянський вступив до КНУ театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого.

Кар'єра

На початку свого трудового шляху Олександра взяли на студію "Київнаукфільм", де він працював кінорежисером. Пізніше став секретарем правління в Союзі кінематографістів України. В той самий час отримав свій перший досвід художньої постановки кінофільмів.

Завдяки створенню гідного короткометражного фільму в 1990 році Роднянського запросили на німецький телеканал ZDF, де він протягом 4 років займався продюсуванням і режисурою. Тоді ж отримав посаду головного продюсера в німецькій кінокомпанії "Innova Film" і продовжував співпрацю з українською кіностудією "Контакт".

Після повернення на батьківщину в 1995 році він на пару з Борисом Фуксманом (своїм двоюрідним братом) створив перший приватний загальнонаціональний телеканал "1 + 1".

Згадує, що спочатку знімали ефіри "в двокімнатній квартирі з розбитим паркетом", мало спали, багато працювали. Першими в Україні почали запрошувати на передачі сучасних ведучих, знімати "жорсткі" політичні ток-шоу і драматичні серіали. Сьогодні цей канал впевнено тримається в трійці лідерів на вітчизняному ринку.

У 1998 році, паралельно з телебаченням і кіноіндустрією, Роднянський спробував новий напрямок бізнесу - нерухомість. Так, він зареєстрував компанію "А.Б.В.", через яку здавав в оренду власне нерухоме майно. У наступному році з'явилося підприємство теле- і радіомовлення "Кіно-коло". А ще через рік підприємець на пару з Дмитром Джангіровим (керівником ТРК "Київ") заснував рекламне агентство "Пі Ар Технології", яке існувало близько 8 років.

У 2002 році Олександр Роднянський вирішив переїхати в Москву, де йому запропонували очолити російський телеканал "СТС". Пізніше йому перейшло управління всією компанією "СТС-Медіа".

Не залишив бізнес і в Україні: у тому ж році став співзасновником видавничого підприємства "Глобус-прес" у Вінниці.

У 2003-му під керівництвом телемагната на екрани вийшов серіал "Бідна Настя", а через 2 роки - розважальний серіал "Не родись красивою". Після цих двох робіт популярність каналу збільшилася приблизно вдвічі.

Всього за кілька років бізнесменові з України вдалося настільки підняти рейтинг каналу, що вартість компанії "СТС" зросла від 100 мільйонів доларів (2002) до 4 мільярдів доларів (2008). Крім цього, компанія перша серед інших російських підприємств у своїй сфері розмістила акції на Нью-Йоркській біржі.

Олександр Роднянський - Фото 5
Олександр Роднянський - Фото 6
Олександр Роднянський - Фото 7
Олександр Роднянський - Фото 8

Всього через два роки після переїзду в Росію (2004) Роднянський стає президентом кінофестивалю "Кінотавр", який з його появою став одним з головних подій у сфері кіноіндустрії.

У 2005 році бізнесмен реєструє "Український медіа ресурс", а в наступному - "ТВ продакт".

Не маючи можливості приділяти належну увагу телеканалу "1 + 1", Роднянський і Фуксман продали свої частки "1 + 1 медіа" компанії Central European Media Enterprises за 200 мільйонів доларів (2008).

Переживши фінансову кризу 2009 року, створив керуючу компанію AR Films, до якої увійшли три головні активи бізнесмена: компанія з виробництва кіно "Нон-стоп продакшн", підприємство з прокату фільмів "Кіно без кордонів", а також відкритий фестиваль "Кінотавр".

Тоді ж він почав співпрацювати з впливовим олігархом Борисом Ложкіним за проектом "Відомості-Україна". У 2010 році Олександр прийняв пропозицію від "Національної медіа групи", залишив "СТС" і перейшов на "П'ятий канал" в Пітері. Там він почав розвивати змістовне телебачення для інтелігентної аудиторії, але вже в наступному році його звільнили.

У 2012-му Олександр Роднянський і Роберт Родрігес разом працювали над зйомками продовження фільмів "Міста Гріхів" і "Мачете". Тоді ж бізнесмен допомагав продюсувати кінокартину "Хмарний Атлас".

У 2013 році вперше в Росії вийшов фільм у форматі IMAX 3D під назвою "Сталінград" Федора Бондарчука та Олександра Роднянського. Він приніс партнерам понад 50 мільйонів доларів і став найкасовішим фільмом у російському прокаті за останніх 10 років.

У 2017 році продюсер Роднянський і режисер Звягінцев представили на Каннському кінофестивалі новий фільм "Нелюбов". Кінокартина отримала високі оцінки світових критиків і була висунута від Росії на номінацію "Оскар".

Олександр Роднянський - Фото 9

За свою працю Роднянський відзначений багатьма нагородами, преміями і званнями. Є почесним членом ряду кіноакадемій, фестивалів і конкурсів. Має славу і визнання як в Україні і Росії, так і в європейських країнах. На цьому бізнесмен не збирається зупинятися - він як і раніше працює в сфері кіно і телебачення, продовжуючи радувати якісними роботами глядачів.

Статки і джерела доходів

Компанія телемагната AR Films за час свого існування відкрила понад 20 знімальних майданчиків по всьому світу. У 2012 році його медіа-холдинг спільно з Media Talent Group заснували фонд з капіталом 120 мільйонів доларів, який займається фінансуванням фільмів вартістю 20-30 мільйонів доларів.

Тоді ж бізнесмен придбав права на екранізацію книги "Код Дурова", яка розповідає історію засновника популярної соціальної мережі "ВКонтакте". Крім бізнесу в сфері кіно він володіє 25% акцій в компанії зі створення інтернет-ігор Syncopate.

У 2011 році Роднянський зі статками майже 150 мільйонів доларів увійшов до сотні найбагатших українців за версією журналу "Фокус". Тоді ж експерти видання "Форбс" нарахували у медіамагната 118 мільйонів доларів, розмістивши його на 84 місці у своєму рейтингу багатіїв.

Станом на травень 2019 року капітали Роднянського оцінюються експертами "Форбс" у 149 мільйонів доларів.

Згадки про персону