Олександр Орлов
  • Дата народження
    21 червня 1961
  • Країна
    Україна
Олександр Орлов
4377

Олександр Орлов

Орлов Олександр Віталійович: депутат Одеської міськради сидів у в'язниці за фінансування "тітушок"

Олександр Орлов - Фото 1

Орлов Олександр Віталійович - ексрегіонал і нинішній одеський чиновник, у 2016 році був заарештований за підозрою в організації масових заворушень в період Євромайдану.

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Освіта
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Олександр Орлов народився 21 червня 1961 року в Одесі.

Сім'я

Згідно з офіційною біографією, чиновник одружений, має доньку.

Освіта

З 1982 по 2001 рік (з перервою на навчання) Орлов служив в армії. Першу вищу освіту здобув у 1992 році, закінчивши Військову академію бронетанкових військ. Потім продовжив навчання в Одеській юридичній академії, з якої випустився у 2013 році, отримавши диплом юриста.

Кар'єра

Свій трудовий шлях Олександр Орлов почав у 2001 році, ставши заступником гендиректора ВАТ "Одесакомунпроект". Через кілька років зайняв там посаду заступника голови правління.

У 2006 році вперше був обраний депутатом Одеської міськради, в яку прийшов від Партії регіонів. Керував Малиновською районною організацією ПР, а також працював заступником фракції регіоналів.

У 2007-му Орлов очолив підприємство "Одесакомунпроект", а через рік був призначений директором КП "Міське капітальне будівництво".

У 2010-му взяв під керівництво Біляївську райдержадміністрацію, а через рік став заступником мера Одеси.

Близько року працював фінансовим директором ТОВ "Центр сучасного проєктування", після чого в 2013-му очолив Овідіопольську ОДА. У цей же час був першим заступником губернатора Одеської області.

У жовтні 2015-го пройшов до міськради від "Опозиційного блоку", ставши депутатом 7-го скликання.

У липні 2017 року був виключений зі складу партії. Нині не працює.

Компромат

У вересні 2016 року правоохоронні органи заарештували депутата Одеської міськради Олександра Орлова за підозрою в організації масових заворушень 19 лютого 2014 року

Є підстави припускати, що в той день він разом з іншими "оппоблоківцями" найняв загін "тітушок", які під Одеською ОДА напали на активістів Євромайдану і одеських журналістів.

За клопотанням прокуратури Приморський районний суд призначив чиновнику запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на два місяці з можливістю вийти під заставу в 8,5 мільйонів гривень.

На початку жовтня того ж року під час чергового судового засідання у справі Орлова біля будівлі Апеляційного суду двоє невідомих розпилили в натовпі сльозогінний газ і хотіли втекти. Але втекти у них не вийшло, оскільки їх наздогнали і затримали декілька активістів. Між правопорушниками і активістами сталася бійка, яку зупинили прибулі на місце співробітники поліції. Невідомих забрали у відділок для з'ясування обставин.

Організація масових заворушень - не єдине, чим відзначився депутат.

Так, журналісти з'ясували, що Олександр Орлов за час роботи заступником мера Одеси і губернатора області став власником більше двох десятків квартир у декількох областях України.

Велика частина цих об'єктів нерухомості офіційно належить дружині чиновника і його синові.

Декларація

Згідно з декларацією за 2018 рік, депутат володіє тільки двома квартирами в Одесі на 108,7 і 64,4 кв.м. Більша частина нерухомості записана на дружину чиновника, у власності якої знаходиться ще одна квартира, два заміські будинки, гараж та земельна ділянка.

З доходу Олександр Орлов зазначив лише пенсію в розмірі 60 800 гривень. Крім цього, у нього є чималі заощадження: 46 000 гривень та 361 400 доларів готівкою, а також майже 2 000 євро на банківському рахунку. Ще 8 000 доларів і майже 8 500 євро зберігає дружина депутата.

Їздить Орлов на MERCEDES-BENZ ML350 2012 р.в. Ще один автомобіль TOYOTA CAMRY 2010 г.в належить його дружині.

Згадки про персону