Олександр Маркушин
  • Дата народження
    13 квітня 1980
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Маркушин
3920

Олександр Маркушин

Маркушин Олександр Григорович: міський голова Ірпеня

Олександр Маркушин - Фото 1

Маркушин Олександр Григорович — займався "гречкосійством" і є кандидатом на відкликання за підтримку п'яти "маркерних" голосувань

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Олександр Григорович Маркушин народився 13 квітня 1980 року в місті Ірпінь Київської області, Україна.

Освіта

У Маркушина три вищі освіти. Після школи він отримав дипломи містобудівника в Київському національному університеті будівництва та архітектури, а також юриста — в Національному університеті державної фіскальної служби.

У 2020 році Олександр став дипломованим державним управлінцем, закінчивши Нацакадемію державного управління при Президентові України.

Олександр Маркушин - Фото 2

Сім’я

Маркушин удівець. Олександр був одружений на Наталії Маркушиній (дівоче прізвище Бадрудінова). Вона була нотаріусом і одним з бенефіціарних власників ПрАТ "АС" (обласний авіаційний центр).

У 2020 році на останньому місяці вагітності Наталія заразилася коронавірусом. Після пологів її здоров'я ослабло і через кілька днів вона померла. Дитина (хлопчик) Маркушиних вижив. Його назвали Марком.

Крім нього в родині чиновника є ще один син. Як і батька, його звуть Олександр.

Олександр Маркушин - Фото 3

Кар'єра

Чим Маркушин займався до 2010 року в офіційній біографії інформації немає. У 2010 році він очолив приватне підприємство "Палій" (основний вид діяльності — ресторани, послуги мобільного харчування). Співвласницею підприємства є мати Маркушина — Марія Федорівна.

Того ж року Олександр успішно балотувався до Ірпінської міської ради. На вибори він йшов як кандидат від партії "УДАР" (5-й виборчий округ).

У 2012 році Маркушин отримав призначення на посаду заступника директора комунального підприємства "Ірпіньводоканал". Через чотири роки очолив підприємство. У 2015 році Олександр вдруге став депутатом міської ради Ірпеня. Цього разу він балотувався від партії "Нові обличчя".

Олександр Маркушин - Фото 4

У 2018 році Маркушин став першим заступником міського голови Ірпеня. Через два роки на чергових виборах мера партія "Нові обличчя" висунула своїм кандидатом Олександра. За нього проголосувало 45,42% виборців Ірпінської ОТГ і він став міським головою. 

У 2022 році під час повномасштабного вторгнення рашистів Маркушин приєднався до територіальної оборони міста. Після деокупації міста Олександр став співзасновником фонду відновлення Ірпеня.

Олександр Маркушин - Фото 5

Компромат

Засоби масової інформації повідомляли про те, що Маркушин неодноразово "гречкосіїв". За спостереженнями активістів, Олександр здійснював непрямий підкуп виборців перед виборами до міськради 2015 року: встановлював у багатоповерхівках залізні двері та кодові замки.

В кінці 2018 року перед новорічними святами Маркушин організував дитяче свято і роздавав подарунки, на яких було його ім'я та прізвище, а також назва партії "Нові обличчя".

Крім "пряників" Олександр застосовував стосовно виборців й "батіг". На засіданні селищної ради Коцюбинського разом з тітушками він блокував прохід місцевих мешканок до сесійної зали, коли депутати всупереч волі громади без обговорень прийняли рішення приєднати селище до Ірпеня. Скарги потерпілої жінки до правоохоронців не дали жодних результатів.

Олександр Маркушин - Фото 6

Влітку 2016 року у депутата Київської облради "свободівця" Ігоря Домбровського з'явилася інформація, що Ірпінські забудовники спробують через заступництво і наближеність до тодішнього мера Володимира Карплюка протягнути потрібні їм питання особистої вигоди. 

Домбровський хотів виступити з цими заявами на засіданні міської ради Ірпеня. Однак представники партії "Нові обличчя", в тому числі й Олександр Маркушин, накинулися на нього з кулаками.

Як відзначив голова регламентної комісії облради депутат "Самопомочі" Роман Тітікало, ці дії є перешкоджанням роботі депутата, що несе за собою адмінправопорушення, а може кваліфікуватися поліцій як дрібне хуліганство.

У тому ж 2016 році, бувши ще керівником "Ірпіньводоканал", Маркушин в робочий час їздив на акції, щоб підтримати мера Ірпеня Володимира Карплюка.

У 2021 році журналісти проєкту "Чесно" відзначили п'ять так званих "маркерних голосувань", які міський голова підтримав: 

▪️ забудову заплав у Романівки та біля Стоянки;

▪️ забудову табору "Схід";

▪️ зміна статусу лісу і переведення його в ландшафтний парк "Потоки" передбачає забудову;

▪️ придбання за завищеною ціною нежитлового приміщення у забудовника, наближеного до ексмера Карплюку. 

Політик, згідно з методологією Руху, став кандидатом на відкликання.

Олександр Маркушин - Фото 7

Декларація

Згідно з декларацією за 2020 рік, Олександр не мав власного майна. Він жив в Ірпінській квартирі (93.1 кв.м) тещі. А його дружині належали дві земельні ділянки (24 000 і 101 кв.м) в селі Блиставиця Бородянського району і квартира в Києві (101,3 кв. м). Ще одна квартира (53 кв.м) в Бородянці була вказана в декларації як спільна власність Наталії та її батьків.

З цінного рухомого майна у Маркушина був тільки катер "Крим". За дорученням він їздив на автомобілі Volkswagen Passat 2012 року випуску. У дружини було дві машини BMW 420i 2017 року випуску і Land Rover Range Rover Evoque 2012 року випуску.

Олександр Маркушин - Фото 8

Чиновник заробив понад 530 тисяч гривень, а на рахунках мав 700 тисяч гривень. Зарплата дружини Маркушина склала понад 194 тисяч гривень, але вагомим внеском став подарунок Наталії в грошовій формі на п'ять мільйонів гривень.

У декларації за 2021 рік все майно померлої Наталії Маркушиної зникло. Але сам чиновник залишився жити у квартирі тещі. Міський голова отримав зарплату 532 тисячі грн та 13,7 тисячі гривень соціальних виплат, а на рахунках мав 900 тисяч гривень.

Згадки про персону