Олександр Мамай
  • Дата народження
    11 червня 1968
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Мамай
3879

Олександр Мамай

Мамай Олександр Федорович: зухвалий мер Полтави, небезпечний водій і “клієнт” наркодиспансеру

Олександр Мамай - Фото 1

Олександр Федорович Мамай – градоначальник Полтави, якого достроково звільнили з поста мера після серії резонансних скандалів. Про нього повідомляє Політека.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларації
  7. Посилання

    Біографія

    Народився 11 червня 1968 року в Решетилівці Полтавської області

    Сім’я

    Двічі одружився з Людмилою Олександрівні Мамай. У супружекой пари є дочки Поліна і Марія, а також два сина: Євген і Сергій. Крім того, мер виховує пасербицю Ірину.

    Освіта

    Навчався в полтавській школі № 19, яку закінчив в 1985 році.

    У 1986 році Олександр Мамай поступив до Полтавського інженерно-будівельного інституту (нині Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка) на денну форму навчання за спеціальністю «Теплогазопостачання і вентиляція». У січні 1987 року був відрахований з вузу за академічну заборгованість.

    У грудні 2010 року вже мером надійшов на перший курс Полтавської державної аграрної академії (агрономічний факультет, заочне відділення). У 2015 році отримав диплом бакалавра за спеціальністю «Агроном». У грудні 2017 року отримав ступінь магістра.

    Олександр Мамай - Фото 2

    Кар’єра

    З червня по серпень 1985 року року Олександра Мамай працював на Полтавському заводі металовиробів на посаді збирача. З 1986 працював вантажником на Полтавському заводі металовиробів, на Полтавському оптово-роздрібної комбінаті і Полтавської міської склотарний базі.

    У 1988 році влаштувався двірником в дитячий садок №47, де працював до 1991 року. Потім на чотири роки пішов маляром-штукатуром на підприємство “Лтава-2”. А в 1996 році зареєструвався підприємцем. У цьому статусі він перебував до 2010 року.

    У вересні 2000-го Олександр Мамай заснував і очолив багатопрофільне сільськогосподарське підприємство «Інтер-Агро» на п’ять тисяч робочих місць. Згодом компанія орендувала понад 40 тисяч гектарів землі. У неї було сім тисяч голів великої рогатої худоби і шість елеваторів. Підприємець створив створив «повний замкнутий цикл» виробництва, адже його фірми самостійно вирощували, збирали і зберігали зерно.

    У 2006 році Олександр Мамай вперше подався в політику. Він балотувався на вибори мера Полтави. Але зняв свою кандидатуру на користь іншого кандидата – Віктора Животенко, який тоді програв Андрія Матковського. У 2009 році відбувся градоначальник створив Громадське об’єднання «Наш Дім – Полтава» для допомоги і підтримки соціально незахищених городян. У тому числі – пенсіонерів та інвалідів. У тому ж році Олександр Мамай переміг в національному українському конкурсі «Благодійник року-2009» в номінації «Бізнесмен».

    У жовтні 2010 року він знову подався на вибори мера Полтави і зміг завоювати це крісло. За нього проголосували понад 61% виборців. Спочатку Олександр Мамай полягав у «Совісті України». Але 21 липня 2012 року на 14-й партійній конференції обласної організації “Партії регіонів” публічно перейшов в цю політсилу. У лютому 2014 року, коментуючи дії Віктора Януковича, повідомив, що «вийшов з” Партії регіонів “1,5 роки тому».

    Олександр Мамай - Фото 3

    На виборах 2015 року знову висувався від партії «Совість України». І переміг, набравши більше половини голосів. У жовтні 2018 гда на позачерговій сесії Полтавської міськради депутати висловили недовіру меру Олександру Мамаю. За результатами таємного голосування вони достроково припинили його повноваження. Однак уже в листопаді від імені державного реєстратора Красноградської РДА Харківської області Наталії Батіченко були внесені зміни в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які повернули Олександру Мамаю статус градоначальника зізнавався міським головою.

    На наступний день з’ясувалося, що інформацію внесли за допомогою викраденого ключа. А тому зміни не мають законної сили. У травні 2018 року Олександра Мамая офіційно поновили на посаді.

    Компромат

    У п’ятницю, 11 липня, народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Каплін та мер Полтави Олександр Мамай побилися перед сесією полтавської міськради, яка повинна була початися о 10:00, передає «Полтавщина» .
    За інформацією видання, до початку відкриття сесії через запасну двері в сесійний зал з боями проник народний депутат Сергій Каплін. Початкова оборона коридору сесії була прорвана, і деякі люди, в основному з «Партії простих людей», почали блокувати виходи. Нардеп вимагав внести на сесію питання про скасування підвищення вартості проїзду в громадському транспорті, яка становить 4 грн за квиток.

    У свою чергу мер Полтави стверджував, що в Кременчуці і Комсомольську Полтавської області така ж ціна, але Каплін чомусь туди не їде. Потім полтавський градоначальник став називати нардепа «Льовочкіним». Між ними зав’язалася бійка, після якої один з помічників депутата повідомив, що Мамай вдарив Каплина кулаком в обличчя.

    Як повідомляє “Depo“, на тому пригоди Мамая не закінчилися: після цього він кинувся бігти з “гарячої точки”, на ходу схопив все того ж Каплина з вікна свого авто за руку, вигукуючи, що на його роті – сперма. Потім мер-утікач взагалі пересів на сидіння водія і рушив у натовп. Люди розбіглися хто куди, а новий секретар Полтавської міськради Олександр Шамота опинився на капоті мерського авто і трохи на ньому “прокотився”. Ця витівка для Мамаязакінчилася візитом в наркодиспансер.

    Олександр Мамай - Фото 4

    За попередньою інформацією, під час руху автомобіля, в якому перебував мер Полтави, був травмований депутат міської ради. Також за медичною допомогою звернулися троє полтавців: двоє чоловіків, 76-ти і 66-ти років, і 48-річна жінка.

    У Полтаві в ході сесії міської ради сьогодні, 25 грудня, депутати штурмували кабінет мера міста Олександра Мамая, на шляху до якого обранці вибили троє дверей, передає місцевий ресурс «Полтавщина».

    Причиною інциденту стало обговорення кандидатури Оксани Деркач на пост секретаря міськради, яка займала цю посаду в попередньому скликанні.

    Міський голова Мамай оголосив перерву до 30 грудня для узгодження кандидатури Деркач. Депутати залишилися незадоволені цим рішенням івирішили блокувати мера, який закрився у власному кабінеті.

    Після цього Михайло Шевченко, який представився активістом, вибив двері в кабінет Мамая. Коли присутні увійшли до приймальні мера, він змушений був дати інтерв’ю.

    Окремі депутати викликали ДСНС, щоб відкрити двері кабінету мера, також в будівлю міськради прибула поліція. В результаті спроби пройти в кабінет мера троє дверей, що ведуть із залу засідань до кабінету міського голови, були пошкоджені.

    Суддя Жовтневого райсуду Лариса Гольнік показала відео, на якому мер Полтави Олександр Мамай намагається “домовитися” з нею про закриття корупційного адмінсудочинства проти нього. Про це стало відомо порталу “Антикор“.

    Відео продемонстрували в Київському районному суді під час слухання у справі колишнього заступника мера Полтави Дмитра Тріхна, якого судять за спробу дати судді хабара. Пізніше відеоролик, знятий за допомогою прихованої камери, оприлюднив адвокат Роман Маселко.

    Олександр Мамай - Фото 5

    “Ця суддя не тільки проявила принциповість при розгляді справи про корупційне правопорушення стосовно мера Полтави – Мамая, але і коли почали надходити натяки” повирішувати “справа – звернулася в правоохоронні органи та задокументувала ці спроби”, – написав адвокат в своєму Facebook.

    За словами Маселко, Гольнік написала два звернення до Ради суддів про тиск на неї, однак не отримала жодної реакції.

    Як відомо, Дмитру Тріхна інкримінують дачу хабара посадовій особі – судді Ларисі Гольнік, яка вела судову справу Мамая. Відповідно до неї, мер Полтави надав своєї падчерки дозволу на установку торгових павільйонів без відповідних процедур, використовуючи службове становище, повідомляє 0532.

    Згодом Мамай заявив, що суддя сама вимагала у нього хабара, зате Гольнік звинуватила Тріхна. У справі свого екс-заступника Мамай виступає в ролі свідка. Зараз справа проти мера Полтави закрили.

    Полтавські активісти прийшли до будинку мера міста Олександру Мамаю і засипали вхід до будинку цукром, повідомляє Politeka.

    Таким чином демонстранти натякнули на роздачу під час виборів солодких пакетів виборцям. Нагадаємо протестувальники виступають проти однієї забудови в центрі міста і вимагають збори полтавської міськради. Сам мер Мамай до протестувальників не вийшов, а представникам ЗМІ повідомив, що ні на які поступки не має наміру піти.

    Як заявив глава фракції ВО «Свобода» в Полтавській міськраді Юліан Матвійчук протестуючі також хочуть зняття справ з масових безладів, які відкриті проти демонстрантів.

    «Відвідали котеджу Мамая! Вимагали вийти на роботу! Мер боїться людей. Йому плювати на криваву бійню в місті і напружену ситуацію, яку потрібно вирішувати. Засипали йому будинок цукром, яким він купував виборців »- повідомив Матвійчук.

    Як повідомила “Одна Батьківщина“, градоначальник Полтави Олександр Мамай заявив, що його заступники почнуть розмовляти українською мовою, тільки якщо місто окупують. При цьому мер не уточнив, що саме він мав на увазі, пише «Inforesist».

    Таку заяву полтавський градоначальник зробив на сесії міськради, після вимоги проукраїнських активістів до його заступникам, які хотіли, щобчиновники розмовляли українською.

    «Полтаву ще ніхто не окупував. Як тільки це відбудеться, тоді і будемо так говорити », – сказав Мамай.

    «Говорячи російською, чиновники порушують закон», – зазначив Олександр Сороковий з Конгресу українських націоналістів.

    Співробітники патрульної поліції Полтави зупинили автомобіль Volkswagen Passat чорного кольору, за кермом якого був мер Полтави Олександр Мамай – так стало відомо порталу “Антикор“.

    Як нам стало відомо з достовірних джерел, поліція склала на нього адмінпротокол за порушення ст. 122 ч.2 КУпАП (перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху). А саме – за проїзд на червоне світло світлофора.

    Декларації

    Згідно з його декларацією за 2012 рік, на дружину Людмилу були записані автомобілі Lexus LX 570 і дві BMW X5 2007 і 2011 років. Однак і сам Олександр Мамай неодноразово користувався цими автомобілями. Так в 2014 році він заявив про викрадення свого Lexus, але незабаром машина знайшлася в Харкові. У тому ж році мер потрапив в ДТП на одному з BMW.

    Тоді ж мер Полтави задекларував понад 1 мільйон гривень і 760 тисяч доларів готівкою. Він також вказав, що 76-річна мати Тамара на той момент зберігала 3,7 мільйона гривень і 870 тисяч доларів.

    9 жовтня 2018 року Олександра Мамай подав у НАПКА декларацію перед звільненням. У ній чиновник вказав свою 76-річну матір Тамару, неповнолітніх синів Сергія та Євгена, двох дочок Марію 2016 і Поліну 2018 року народження. Однак не згадав дружину Людмилу, з якою розлучився в 2013 році.

    На той момент Олександр Мамай стверджував, що разом з численним сімейством жив в квартирі матері площею 47 квадратних метрів. Журналісти “Бігус Інфо” з’ясували: фактично мер жив в Полтаві у великому будинку на 420 “квадратів”, який зареєстрований на дружину. Саме сюди він в 2015 році приводив співробітників ЗМІ для інтерв’ю.

    Олександр Мамай вказав у декларації, що володіє вантажівкою “Газель”, а також легковими автомобілями “ГАЗ-69” (1967 роки) і “Волга” “ГАЗ-21” (1963 року випуску).

    Мер зазначив, що в 2018 році заробив на своїй посаді 648 742 гривень. Йому вдалося накопичити в готівки 760 тисяч доларів і 920 тисяч гривень.

    Посилання

    Сторінка Олександра Мамая в соціальній мережі Facebook.

    Згадки про персону