Качний Олександр Сталіноленович: "рибний" король і права рука Юрія Бойка
Качний Олександр Сталіноленович під час керівництва департаментом рибного господарства займався просуванням власного бізнесу в цій сфері. Під час перебування главою Київоблради він став фігурантом декількох антикорупційних розслідувань.
Біографія
Качний Олександр Сталіноленович народився 23 жовтня 1968 року в місті Ржищів Київської області.
Освіта
Олександр Сталіноленович Качний має дві вищі освіти. У 1993 році він отримав диплом філолога в Миколаївському державному педагогічному інституті. Дипломованим фінансистом Олександр Сталіноленович Качний став після закінчення Міжрегіональної академії управління персоналом у 2001 році.
Олександр Сталіноленович Качний - доктор наук з державного управління.
Сім'я
Молодший брат - Качний Ігор Сталіноленович (1977 року народження) - власник і голова правління спільної норвезько-української компанії ТОВ ТД "Морепродукт", депутат Миколаївської міської ради кількох скликань.
Крім того, брати Качні контролюють півтора десятка компаній, які пов'язані з рибним промислом, серед них: ТОВ "Миколаїврибпром", ТОВ "Будмайстер", ТОВ "Морепродукт-опт", ТОВ "Миколаїв-холод", ВАТ "Фрост", холодильний комплекс в Миколаївському морському торговому порту.
Олександр Сталіноленович Качний одружений. Дружину звуть Людмила Василівна. Вона є кінцевим бенефіціаром і володіє половиною ТОВ "Росток". Підприємство займається видобутком торфу. Згідно з декларацією чоловіка, Людмила Василівна Качна - співробітник ПП Світлична Ю.І.
У пари є двоє дітей: син і дочка.
Кар'єра
Працювати Олександр Сталіноленович Качний почав ще в студентські роки. У 1991 році він влаштувався інженером комплектації на підприємство "Миколаївелектротранс".
З 1995 року протягом наступних десяти років його трудова діяльність була пов'язана з рибним промислом, переробкою, транспортуванням і експортом готової продукції. Олександр Сталіноленович Качний був керівником на підприємствах, пов'язаних з рибним господарством.
У березні 2005 року він стає спочатку заступником, а з липня того ж року головою Державного департаменту рибного господарства Міністерства агропромислової політики України. Цей пост Качний обіймав до літа наступного року.
У 2006 році він обирається до Київської обласної ради за списками Соціалістичної партії. Стає першим заступником облради. Через рік Олександр Сталіноленович Качний пробував з СПУ пройти до парламенту. Але його номер виявився непрохідним.
У 2010 році він вдруге обирається в Київську обласну раду. На цей раз разом з Партією регіонів.
У травні того ж року Качний стає на чолі облради, якою керує до 22 лютого 2014 року.
Після розстрілів протестувальників на Майдані, Олександр Качний написав заяву про відставку. Недовгий час з 2014 по 2015 рік був членом політичної ради Партії розвитку України.
На позачергових парламентських виборах в 2014 році він балотується до Верховної Ради за списками "Опозиційного блоку". Але як і за сім років до того, його номер у списку партії виявляється непрохідним. Зате через рік Олександр Сталіноленович Качний переобирається до обласної ради.
Тут він став членом постійної комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації, житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій.
Олександр Сталіноленович Качний - професор кафедри публічного адміністрування в Міжрегіональній академії управління персоналом.
У 2019 він втретє балотувався до Верховної Ради. На цей раз Качний став народним депутатом. Він йшов тридцять шостим у списку "Опозиційною платформи - За життя".
Компромат
Сайт “Преступности.Нет” зазначає, що під час перебування Олександра Качного головою департаменту рибного господарства при Мінагрополітиці, він займався лобіюванням інтересів фірм, які належали йому і його братові.
Так, при розподілі квот на вилов риби підприємство братів Качних "Дана-Юг" отримало дозвіл, попри порушення термінів подачі заявки. Хоча більше двох десятків інших компаній саме на цій підставі залишилися без дозволів. Це призвело до скандалу і звільнення чиновника.
У 2006 році міністр агрополітики Олександр Баранівський, виступаючи на засіданні Кабінету Міністрів звинуватив у корупції керівника департаменту рибного господарства.
Після наради уряд прийняв рішення ліквідувати відомство, на чолі якого стояв Олександр Сталіноленович Качний, а його функції передати структурам в Мінагрополітиці.
Керівника Держдепартаменту рибного господарства звинувачували в тому, що замість державної політики з розведення або переробки риби він займався власним бізнесом. За словами Баранівського, Олександр Качний і члени його сім'ї володіють п'ятнадцятьма підприємствами, які імпортують рибу в Україну.
Громадський рух "Чесно" повідомляє, що за час перебування на посаді голови облради Олександр Сталіноленович Качний став фігурантом декількох антикорупційних розслідувань.
Так, з дозволу Качного облрада віддала тридцять тисяч гектарів лісу Дніпровсько-Тетерівського лісгоспу поблизу села Сухолуччя у користування громадській організації "Товариство мисливців і рибалок "Кедр".
Засновниками цієї організації є Юрій Бойко (перший номер у списку ОПЗЖ) і колишнім парламентарям-"регіоналам" Володимиру Демішкану і Сергію Тулубу. Юридична адреса клубу була в селі Нові Петрівці, де знаходиться "Межигір'я".
За інформацією порталу "Антикор", Олександр Сталіноленович Качний є правою рукою глави "Опозиційної платформи - За життя" Юрія Бойка.
Крім того, при керівництві Качного ТОВ "Томиловская дача" отримало в користування на чверть століття мисливські угіддя площею майже п'ять тисяч гектарів на території Білоцерківського району.
Облрада нібито отримав від Держагентства лісових ресурсів матеріали, де говорилося про погодження землевласників і землекористувачів району. Однак це не відповідає дійсності, оскільки ніяких узгоджень власники ділянок, які увійшли в межі переданих фірмі мисливських угідь, не давали. Рішення ради скасували у судовому порядку.
Як зазначає інформаційне агентство "Новини Без Кордонів" Олександр Качний і його брат Ігор під час Євромайдану займалися організацією "тітушок" на Київщині та нібито безпосередньо причетні до розстрілу "Небесної сотні".
Декларація
Депутат Київоблради володіє тільки однією квартирою в Києві, площею сто тридцять п'ять квадратних метрів.
Решта нерухомості належить дружині політика. У Людмили Качної є дві земельні ділянки, загальною площею в тисячу двісті квадратних метрів, а також два житлових будинки і два паркомісця в столиці.
Цінного рухомого майна і автомобілів у Олександра Сталіноленович Качного, згідно з декларацією, немає.
У 2018 році політик не мав власного доходу. Зарплата дружини за рік - сорок п'ять з половиною тисяч гривень.
Банківських рахунків у подружжя Качних теж немає. Готівковими коштами у Олександра Сталіноленович Качного задекларовано вісімдесят тисяч гривень.
Посилання
Сторінка Олександра Сталіноленович Качного в Фейсбук