Олександр Громико
  • Дата народження
    25 грудня 1974
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олександр Громико
2317

Олександр Громико

Олександр Громико є засновником ТМ Saturn і главою однойменної компанії. Почавши свій бізнес, як і багато хто, на початку 90-х років, він вивів свою компанію в лідери по Україні, а також вийшов на закордонний ринок, поставляючи побутову техніку до багатьох країн світу. Сьогодні підприємець також займається волонтерською діяльністю і очолює Українську Асоціацію Виробників.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Розвиток бізнесу
5. Новини

Біографія

Громико Олександр народився в Сибірі, десь в 1974 році. Через роботу батька декілька разів переїжджав. Так, в шкільні роки хлопчик жив з батьками в Ташкенті, а потім сім'я переїхала в Душанбе. До Києва Олександр Громико приїхав, коли йому було 20 років.

Сім'я

Мама Олександра все життя пропрацювала вчителькою початкових класів. Батько займався геофізикою. Говорив, що шукав нафту для олігархів, яку вони потім викупили на півночі СРСР за пляшку коньяку.

Попри займану батьком Громико посаду, після розвалу Союзу сім'ї довелося тікати з Таджикистану, оскільки і росіянам, і українцям там небезпечно було залишатися жити. Сьогодні батька Олександра вже немає в живих, мама живе в Брянську, а сестра - в Москві.

Бізнесмен одружений, має трьох дітей - двох доньок і сина. Каже, що намагається бути зразковим чоловіком і батьком.

Тому, що через роботу часу на сім'ю практично не залишається, Олександр Громико часто бере дружину і дітей з собою у відрядження, де він частину часу займається справами, а частину - присвячує родині. Так, вони вже неодноразово побували в Польщі, Єгипті, були в Арабських Еміратах та інших східних країнах. За словами Олександра, таке поєднання відпочинку і роботи дозволяє більше бути з дітьми та дружиною.

Освіта

В одному з інтерв'ю Олександр Громико розповів, що, на жаль, вищу освіту він так і не отримав, оскільки вже в студентські роки почав займатися бізнесом. "Це були 90-ті роки - треба було виживати", - пояснює засновник компанії "Сатурн".

Розвиток бізнесу

Батько Громико завжди вселяв синові думку про те, що він повинен всього домагатися самостійно, не розраховуючи на допомогу батьків або держави. Приїхавши в 20-річному віці в Київ, Олександру доводилося поєднувати навчання і роботу, щоб якось вижити, оскільки грошей у нього не було.

Спочатку жив у гуртожитку, потім - на орендованій квартирі. Торгував жуйками, снікерсами та іншими товарами, перепродуючи їх студентам. Навіть відкрив свій кіоск, в якому самому доводилося стояти. Справи йшли добре, тому через деякий час йому вдалося накопичити грошей і купити своє житло.

Олександр Громико каже, що йому завжди подобалося спілкуватися з людьми, заводити знайомства. Від дрібних продуктових товарів починаючий підприємець з партнерами перейшов до одягу і шарових опор для автомобілів, а незабаром почав торгувати побутовою технікою.

У 1996 році (якраз перед своїм 22-річчям) Громико зареєстрував фірму, щоб через неї ввозити техніку. Тому Олександр з товаришами часто їздили в Москву. На цьому бізнесі тоді вдавалося непогано заробляти.

На одній з виставок бізнесмен познайомився з австрійцями, які виробляли недорогі за ціною електротовари для дому ТМ First. Як з'ясувалося пізніше, вироби виготовлялися в Китаї. Але це не завадило підприємцю з партнерами поїхати до Відня і укласти з ними договір на прямі поставки. Так компанія Олександра Громико стала дистриб'ютором електротоварів австрійської торгової марки First.

В кризовий для України 1998 рік маржа впала, і компанії довелося знижувати витрати. Тоді Громико сказав своїм постачальникам, що хоче створити власний бренд, і попросив фінансової допомоги у австрійців. У 1998 році він відвідав виставку побутової техніки в Гонконзі і остаточно вирішив зайнятися власним брендом.

Назву бренду Saturn (Сатурн) вибрав Олександр. В першу чергу, він орієнтувався на те, щоб слово легко вимовлялося, запам'ятовувалося і однаково звучало на всіх мовах, оскільки вже тоді в планах у бізнесмена було виходити на закордонні ринки.

Чеські та австрійські партнери пішли Олександру Громико назустріч і виділила фінанси на заснування свого бренду. Навіть допомагали Saturn із закупівлями. Компанія на початку осіла в ОАЕ.

Сам же підприємець серйозно вирішив підняти планку і закуповувати більш якісну техніку, яка могла б конкурувати з провідними брендами (такими як Philips, Tefal, Rowenta, Electrolux), але продавати її за більш доступними цінами, ніж це роблять відомі компанії. Це був відмінний, як виявилося, стратегічний хід. Для цього Громико звузив асортимент "Сатурна" до побутових товарів, а коли побачив, що компанія успішно працює, додав ще й телевізори.

На сьогодні Олександр Громико є головним акціонером і "двигуном" компанії "Сатурн". Продукція цієї торгової марки в нинішній час поставляється в країни Східної Європи, Африки та Центральної Азії.

Попри конкуренцію з боку світових брендів, доля Saturn за кордоном завдяки місцевим партнерам залишається досить високою. Вони добре знають свої ринки, роблять непогані вкладення і просувають товар. Компанія Saturn працює також зі звичайними дилерами, які закуповують оптом продукцію і продають її на свій розсуд, але на думку Олександра Громико, такий варіант співпраці приносить менше вигоди, ніж пряме співробітництво.

На питання про те, де виробляється техніка Saturn, бізнесмен каже, що ніколи не приховував виробництва в Китаї, з якого товар прямував до партнерів в Чехію, а звідти - в Україну, Росію і Білорусь.

В 2008-2009 роках Громико вирішив "урізати" кількість посередників і перенести виробництво в Україну. Перший завод був відкритий в Каневі. Робота здійснювалася за тими ж технологіями, але на заводі працювали вже європейські інженери. Таким чином, "Сатурн" вийшов на європейські стандарти якості.

Крім виробництва побутової техніки, бізнесмен також імпортував і продавав автомобілі і мотоцикли. Хоча цей напрям бізнесу давав хороші доходи, Громико вирішив сфокусуватися на техніці і скоротив лінійку вироблених товарів.

Сьогодні кожна модель техніки розробляється фахівцями компанії Saturn. Над виробами трудяться українські та європейські конструктори, дизайнери, інженери. Багато комплектуючих для побутової техніки Saturn поставляються з Європи, що підвищує якість виробленої продукції.

Президент і засновник компанії "Сатурн" вибрав правильну стратегію - робити в Україні, а продавати за ціною Китаю. Цю формулу підприємець рекомендує й іншим бізнесменам, незалежно від сфери їх діяльності.

Новини

У січні 2017 року керівництво Черкаської міськради і Української Асоціації Виробників (в яку входить корпорація "САТУРН-ХОЛДИНГ") підписали угоду про співпрацю.

Мер Черкас Анатолій Бондаренко і голова Асоціації  Олександр Громико уклали договір, в якому зобов'язалися спільно зайнятися благоустроєм та культурно-економічним розвитком міста.

В рамках проекту підприємство ТОВ "САТУРН-ХОЛДИНГ" отримало дозвіл на виробництво нових енергозберігаючих холодильників, обігрівачів та інших побутових приладів класу А +++ на нещодавно відкритому заводі Купава, який побудували на базі старого заводу Строммаш. Завдяки запуску виробництва завод забезпечить роботою близько 500 жителів Черкас.

Крім цього, Громико Олександр погодився профінансувати виготовлення та встановлення двох пам'ятників, які повинні увійти в число визначних місць міста та зробити Черкаси більш привабливим для туристів.

З відкриттям виробництва постало питання про підготовку профільних фахівців, тому мерія і УАП почали вести переговори з директорами навчальних закладів та керівниками профільних громадських організацій, які займаються підготовкою професійних кадрів.

Згадки про персону