Олег Висоцький
  • Дата народження
    8 червня 1961
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олег Висоцький
2065

Олег Висоцький

Український політик і громадський діяч, бізнесмен. Віце-президент Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України, екс-глава Держспоживстандарту України.

Дата народження:
08.06.1961 р.
Рідне місто:
Львів

Олег Висоцький вивчав ядерну фізику в КНУ ім. Т. Г. Шевченка. Пізніше він здобув звання кандидата фізико-математичних наук.

Свою кар'єру Олег почав у 1983-му році в Інституті ядерної фізики. Там він пропрацював 9 років. Потім Висоцький відкрив власну компанію «Практика», яка займалася продажем та установкою систем безпеки. Після світової кризи «Практика» взялася за виготовлення машин швидкої допомоги.

У 2006-му році Олег Висоцький очолив «Держспоживстандарт». Цю посаду він отримав за допомогою Юрія Єханурова. Коли Кабмін очолив Віктор Янукович, Олег Висоцький вважав за краще залишити свій пост.

Особисте життя

Олег Висоцький одружений. У подружжя є донька Юлія (1983 р. н.).

Скандали

Подейкують, що Олег Висоцький має тісні зв'язки в колах «Сім'ї» Януковича. Однією з магістралей, що призвели Висоцького до розташування злочинного президента, називають Олександра Януковича. Варто відзначити, що компанія цього діяча бронювала автомобілі Олександра. Правда, як стверджують чутки, доступ до адмінресурсу Олегу забезпечив Юрій Єхануров, який на той момент сидів у кріслі прем'єр-міністра.

У 2014-му році Олег Висоцький балотувався в депутати Верховної Ради як самовисуванець. Як припустили в ЗМІ, мандат нардепа допоміг би йому уникнути кримінальної відповідальності, яка цілком могла наздогнати Олега на хвилі минулого Євромайдану. Виграти вибори Висоцькому не вдалося, хоча і без того він уникнув відповідальності перед законом. Власне, що ж так очорнити біографію цього підприємця?

У 2013-му році компанія «Практика», що належить Висоцькому, виграла великий тендер на постачання понад 1000 машин швидкої допомоги для держави. Конкуренти стверджують, що перемога «Практики» була банальним договорняком. Представники компанії зізналися: виграти тендер допомогла якісна розвідка. Менеджерам «Практики» нібито вдалося дізнатися фінансові умови, які пропонували їхні конкуренти. Тоді «Практика» запропонувала нижчу вартість своїх послуг.
Пізніше з'ясувалося, що нові автомобілі швидкої допомоги держава отримала за завищеною ціною. Крім того, ці машинки здатні вбити пацієнта. Але про все по черзі...

У лютому Віктор Янукович підписав документи про проведення тендера, а вже 21-го березня було укладено договір про співпрацю з компанією «Практика». Згідно з контрактом, держава придбала у фірми 1159 автомобілів швидкої допомоги. Сума угоди склала 767 млн грн. Трохи пізніше уряд замовив у «Практики» ще 103 автомобілі на суму 53,5 млн грн.

Варто відзначити, поки Раїса Богатирьова займала пост глави Міністерства охорони здоров'я, виграти великий тендер без підтримки «Сім'ї» Януковича було нереально. Цілком можливо, що запорукою перемоги стало знайомство з Олександром Януковичем. Не виключено, що частину коштів, отриманих на закупівлю, Олег Висоцький віддав своїм лобістам з кола Віті-шапкаря.

У 2014-му році з'ясувалося, що Олег Висоцький продав автомобілі за завищеною ціною. У зв'язку з цим було порушено кримінальну справу.

Як повідомив Віталій Джуринський, представник компанії «ВіДі Груп» – офіційного дилера «Peugeot», фірма «Практика» закупила у них автомобілі з відчутною знижкою. Так кожна машина обійшлася у 205 тис. Грн. Такий дисконт став результатом жорсткого пресингу з боку Андрія Ігнатова, заступника голови Міністерства доходів і зборів та Романа Богачова, голови тендерного комітету МОЗ. Цікаво, що переговори з дилером «Peugeot» почалися ще в серпні 2012-го року. За деякими даними, на зустрічі був присутній Володимир Куликов, представник благодійного фонду Олександра Януковича.

Пізніше експерти підрахували, що навар «Практики» на кожній машині склав приблизно 190 млн грн. Зрозуміло, представники компанії пояснили: зазначені кошти пішли на переобладнання автомобілів в машини швидкої допомоги. Але що дійсно з цього вийшло?

Як з'ясувалося в ході журналістських розслідувань, автомобілі швидкої допомоги від «Практики» не придатні для використання. Штука в тому, що вони оснащені несертифікованим обладнанням. Стало відомо, що прилад для нагріву рідин для вливання не має ні сертифіката якості, ні свідоцтва МОЗ про держреєстрацію. Проблема полягає в тому, що від якості первинної медичної допомоги залежить ефективність подальшого лікування. Якщо в ході інвазивної операції влити в організм пацієнта більш холодний або більш гарячий розчин, результатом стане розвиток ускладнень або смерть...

Статок

Інформація про доходи Олега Висоцького не представлена у відкритих джерелах.

Фото й відео

Олег Висоцький - Фото 1

Згадки про персону