Олег Винник

Винник Олег Анатолійович: український співак

Винник Олег Анатолійович — український співак, композитор, автор пісень, який спершу став популярним за кордоном (у Німеччині, Австрії та Швейцарії), а потім повернувся в Україну та покорив серця мільйонів жінок. Фанатів Олега Винника зараз з гумором називають “вовчицями” за назвою однієї з найпопулярніших його пісень.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Статки
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Олег Винник народився 31 липня 1973 року в селі Вербівка Кам’янського району Черкаської області.

Сім’я

Олег народився в сім'ї фермерів. З дитинства він мріяв про мотоцикл, але батьки подарували йому гітару. Тоді він не знав, що саме в ній криється його успішне майбутнє.

Особисте життя

Олег Винник вважає за краще тримати в таємниці своє особисте життя. Проте у 2005-му році в інтерв'ю з німецьким журналом співак повідомив, що у нього є дружина і син.

Пізніше журналісти ТСН з'ясували, що Олег Винник давно одружений на своїй бек-вокалістці Таїсії Сватко, відомій під псевдонімом Таюне. Їхній син вчиться в Європі.

Сам Винник говорить, що коментувати справи сердечні він не збирається. Усе особисте — табу.

Освіта

У школі Олег навчався виключно погано. Коли його викликали до дошки, він нерідко тікав з класу, вистрибуючи через вікно. Разом з тим він брав активну участь у самодіяльності. Олег навчався співати та грати на електрогітарі.

Нарешті, закінчивши школу, юний хуліган вступив у Канівське училище культури на хормейстерське відділення. Завершивши навчання, він отримав роботу в Черкаській обласній філармонії.

У рамках програми культурного обміну Олегу вдалося пройти стажування в Німеччині. Там йому запропонували роботу в Люнебургському театрі Нижньої Саксонії, де він продовжив кар'єру як оперний виконавець.

Протягом двох років Олег Винник додатково навчався вокальній майстерності в Гамбурзі. Після співак грав в оперетах і мюзиклах.

Кар’єра 

Спершу Олег Винник всерйоз задумувався над тим, щоб стати оперним співаком. Ще зі студентським хором він гастролював у Німеччині (місто Фірзен). Там Олег вперше побачив афішу “Привида опери”. 

Протягом 1994-1996 років співак працював у Черкаській обласній філармонії — був артистом Черкаського заслуженого народного хору імені Тараса Шевченка. У досить юному віці (Виннику був 21 рік) він став солістом цього хору. Уже в той час Винник мав честь співати дуетом з такими відомими виконавцями, як Ольга Павловська, Тетяна Іванова, Євгенія Крикун та іншмими. Уже тоді Винник будував плани про кар’єру за кордоном — він інтенсивно вивчав німецьку мову. З черкаського хору Олег Винник пішов за власним бажанням.

Кар’єра за кордоном

Близько року Олег працював гувернантом у Німеччині (місто Біненбюттель). Жив у сім’ї хірурга, де доглядав та виховував дітей — двох хлопчиків. Винник не тільки вчив їх грі на музичних інструментах, а й возив хлопців до школи, готував для них тощо. Паралельно Олег займався своєю освітою у сфері музики: брав уроки у американського піаніста Джона Лемана, а також удосконалював свій вокал.

До занять з піаністом Винник співав баритоном, а пізніше його голосовий діапазон розширився до лірико-драматичного тенора. Тоді Олег Винник почав працювати у Люнебурзькій опері, виконував поп-рок, класику, співав у мюзиклах. У Німеччину Винник їздив по особливій програмі, тож коли контракт завершився, він повернувся в Україну. Проте пізніше неодноразово повертався за кордон. 

Олег Винник брав участь у таких мюзиклах: «Kiss me, Kate» (1999-2001), «Der Glöckner von Notre-Dame» (2001-2002),  «Titanic» (2002-2003), «Les Miserables» (2003-2004), «Elizabeth» (2005-2006). Тоді Винник виступав під сценічним ім’ям OLEGG. Він більш ніж 200 разів виконав головну роль у мюзиклі «Les Misérables» (“Знедолені”).

Олег Винник як актор

Крім участі у мюзиклах, Олег Винник за кордоном знявся у телесеріалі “Наш Чарлі” (“Unser Charly”). Цей серіал, до речі, транслювали протягом 10 років у 80 країнах світу. Винник виконав у ньому роль персонажа Миколи Бугаєва. 

Згодом, у 2005 році, Олега Винника запросили знятися у фільмі «Eine Liebe in Königsberg» (“Любов у Кенігсберзі”). 

В Україні Олег Винник також неодноразово брав участь у зйомках різних картин. Так, наприклад, він взяв участь у рейтинговій стрічці “Скажене весілля” та “Скажене весілля-2”, де грав самого себе (камео).

Сольна кар’єра

Свою першу пісню Олег Винник написав у Німеччині в 2003 році. Вона мала назву “Аромат моей мечты”. Відеокліп на цю пісню з’явився на кілька років пізніше. Варто відзначити, що в 2006 році Винник познайомився з Олександром Горбенком, який став його продюсером в Україні, а також другом та бізнес-партнером. 

У 2011 році Олег Винник можна сказати з кінцями повернувся в Україну. Тоді і почалася його активна творча діяльність тут. Того ж року відбулася прем’єра кліпу “Каменная ночь”. Далі Винник один за одним почав створювати хіти: “Не ты”, “Счастье”, “Плен”, “Роксолана” та багато інших.

У червні 2013 року з’явилася його відома всім “Вовчиця”. У 2014 році відбувся перший великий сольний концерт Олега Винника у Національному палаці Україна. Згодом Винник почав давати все більше й більше концертів. Так, в останні роки за рік він міг давати до 50 концертів. Крім цього, співак здійснював також благодійні тури.

Свій перший стадіон Олег Винник зібрав у Сумах — це було 10 тисяч шанувальників. У 2018 році Олег Винник здійснив стадіонний тур із програмою “Ты в курсе” по Україні та Білорусі. Того ж року Винни став хедлайнером  Atlas Weekend в Україні.

У 2019 році Олега Винника включили в топ-3  найуспішніших українських зірок. А згодом його також додали в рейтинг ста найвпливовіших людей в Україні. 

Олег Винник у 2020 році став співаком року (“Золота Жар-птиця”). А в липні 2020 року Винник відіграв віртуальний концерт на НСК “Олімпійський”, за яким спостерігали з різних куточків світу. 

Пісні Винника надзвичайно популярні в Україні. Відеокліпи на його Ютуб-каналі набирають мільйони переглядів. Наприклад, кліп на пісню “Ніно” набрав 34 мільйони переглядів. А рядки з його пісень друкують на футболках, світшотах, роблять з ними посуд тощо. 

Телевізійні проєкти

 Коли до Олега Винника прийшла популярність в Україні, його стали запрошувати в різні телепроєкти. Так, у 2017 році співак став членом жюрі популярного вокального конкурсу “Х-фактор”. Пізніше він зайняв тренерське крісло у вокальному шоу “Голос країни”, яке транслюється на телеканалі “1+1”.

Політична діяльність

У 2019 році Олег Винник  разом з Михайлом Поплавським балотувався від Аграрної партії на парламентських виборах. 

Компромат

На початку 2018 го року журналісти програми ТСН зняли скандальний сюжет про сім'ю Олега Винника. Як з'ясувалося, його мати та старша сестра живуть в злиднях. Співак не допомагає родичам і вкрай рідко відвідує їх. Продюсер зірки Олександр Горбенко спростував ці факти. Він звинуватив канал «1 + 1» в створенні замовного матеріалу з метою очорнення репутації Олега Винника.

Згодом Олега Винника засудили за ще один вчинок, пов’язаний із його матір’ю. Знаменитості часто ставлять особисте життя та спілкування з рідними не на перше місце. Так вийшло і у Олега Винника. Коли померла його мати, він був по дорозі на концерт у Тернопіль. Про смерть найріднішої він дізнався на заправці, коли він з колегами зупинився по дорозі на концерт.

Однак Олег Винник не відмінив концерт, а виступав на ньому, ніби нічого й не сталося. 

“Я на траву сів … і сказав: “Їдемо далі”. Я вийшов на сцену в Тернополі. Люди купили квитки на стадіон. Хоч хтось розуміє, що таке продати в Тернополі стадіон артиста? Не бенду, не футболу, а одну людину. А там далеко не всі з Тернополя, а їдуть з районних центрів і так далі. Можна собі уявити. Так, вони б мене зрозуміли, зрозуміло: мама вмерла. Зрозуміло, вони всі приїдуть, заберуть свої гроші, здадуть квитки”, — розповідав потім Олег Винник. 

У вересні 2019 року Олег Винник знявся для пропагандистського кліпу з російськими артистами та діячами, що підтримали початок тимчасової анексії Криму: Валерія, Володимир Познер, Ігор Крутий, Тамара Гвердцителі. 

Олега Винника назвали учасником антиукраїнської пропагандистської акції #ВсемМир, яка спрямована на перекладання відповідальності за розв'язання Росією війни проти України.

Це викликало суттєвий резонанс серед українського суспільства, викликавши обурення у патріотично налаштованої частини населення. Після цього артиста було додано до бази даних сайту “Миротворець”. 

Статки

Відомо, що у 2017-му році Олег Винник заробив 1,8 млн USD, замкнувши п'ятірку найуспішніших співаків України.

У 2020 році Олег Винник став одним із найбільш комерційно успішних артистів в Україні. За підрахунками видання Forbes, Олег Винник за 2019 рік виручив приблизно 5,6-7 мільйонів доларів. Винник дав 50 концертів, які відвідали 200 тисяч глядачів, а середня вартість квитків коливалася в межах 28-35 доларів.

Звісно, пандемія коронавірусу зачепила і концертну діяльність Олега Винника. Однак він давав також віртуальні концерти. 79 тисяч квитків Олег Винник продав на свій віртуальний концерт на стадіоні НСК “Олімпійський”.

У ЗМІ пишуть, що Олег Винник  не приймає пропозиції рекламних кампаній, за які платять менше 100 тисяч доларів. А щоб послухати виступ Олега Винника на корпоративі, треба викласти приблизно 50 тисяч доларів за 45 хвилин його співу. 

Посилання

Олег Винник у мережі Фейсбук

Інстаграм Олега Винника

Ютуб-канал Олега Винника

Відео

Згадки про персону