Олег Тягнибок
  • Дата народження
    6 листопада 1968
  • Країна
    Україна
Олег Тягнибок
582

Олег Тягнибок

Тягнибок Олег Ярославович: комуніст під прикриттям націоналіста

Олег Тягнибок - Фото 1

Тягнибок Олег Ярославович - лідер партії "Свобода", екснардеп, якого звинувачують у співпраці з комуністами, змові з Януковичем, корупції і здачі Криму.

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Освіта
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Антисемітські висловлювання і націоналізм
  7. Життя не за статками і зв'язок із комуністами
  8. Зв'язок з Януковичем
  9. Служба в Чечні
  10. Конфлікт з Гордоном
  11. Декларація

Біографія

Олег Тягнибок народився в 1968 році у Львові. Активно веде сторінку в соціальній мережі Фейсбук, де за його життям і діяльністю стежить понад 46 тисяч підписників.

Сім'я

Батька політика вже давно немає в живих. Був застрелений у 1984 році, обставини інциденту досі не з'ясовані. За життя професійно займався легкою атлетикою, працював лікарем-реабілітологом, був головним лікарем збірної СРСР з боксу. Мати також все життя пропрацювала медиком.

Крім того, у Олега є молодший брат Андрій, який за прикладом старшого пішов у політику. Був народним депутатом у Верховній Раді 7-го скликання.

У 9-му класі з необережності вбив однокласника, за що суд засудив хлопця до трьох років тюремного ув'язнення з відстрочкою вироку. У 2015-му в складі батальйону "Січ" Андрій добровольцем поїхав у зону АТО.

Олег Тягнибок одружений, має трьох дітей: двох дочок і сина (1992, 1995 і 1997 років народження відповідно).

Освіта

Тягнибок Олег Ярославович - комсомолець зі стажем. Після закінчення школи проходив військову службу. У 1993 році закінчив Львівський медичний інститут, в якому вивчився на хірурга. Паралельно з навчанням підробляв в одній із лікарень санітаром і медбратом. Пізніше отримав ще й юридичну освіту у Львівському національному університеті.

Кар'єра

На початку своєї трудової діяльності Тягнибок працював санітаром в обласній лікарні у Львові. Через два роки став медбратом, а потім - стажером у відділенні хірургії.

Здобувши освіту в галузі хірургії, а також досвід у медичній сфері, лікарем Олег так і не став.

Мріючи про велику політику, хлопець вступає на юридичний факультет Львівського університету, в якому незабаром бере під керівництво студентське братство, а потім і міське відділення цієї організації.

Крім цього, в студентські роки Тягнибок приєднався до соціал-націоналістів, а також був уповноважений представляти інтереси партії у Львівській облраді.

У 1998-му студент успішно балотується до Верховної Ради і вперше стає народним депутатом по мажоритарному округу. У парламенті молодий політик приєднався до фракції Народний Рух України, а також увійшов до комітету ВР з питань бюджету. У тому ж році очолив київську міську організацію СНПУ, в якій протягом 5 років займав посаду керівника.

У 2004 році Соціал-націоналістична партія була перейменована в партію "Свобода", а її головою було обрано Олега Тягнибока.

Політик кілька разів намагався проштовхнути свою політсилу в Раду, але всі спроби виявлялися безуспішними. Крім того, лідер "Свободи" брав участь у виборах мера, а також у президентських виборах 2008 року.

Нарешті, в 2012 році від партії "Свобода" в Раду пройшло тридцять шість чоловік. У 2014 році політик, який не так давно пройшов до парламенту, знову вирішив спробувати свої сили на президентських виборах. За результатами голосування, опинився на 10-му місці серед кандидатів на пост глави держави. У тому ж році "Свобода" під керівництвом Тягнибока знову не подолала бар'єр у 5% голосів. При цьому шість "свободівців" все ж пройшли в парламент по одномандатних округах.

Згідно з ідеологією партії "Свобода", Олег Тягнибок виступає за:

  • заборону комунізму в Україні;
  • повернення графи "національність" у паспорт;
  • отримання українського громадянства через здачу іспиту на знання історії України;
  • повернення країні статусу ядерної держави;
  • визнання Росією геноциду українського народу і виплати нащадкам постраждалих від репресій;
  • ліквідацію всіх символів імперії і більшовизму;
  • контроль ЗМІ урядом для "захисту населення";
  • чітке визначення прав меншин на законодавчому рівні;
  • переклад всіх ЗМІ українською мовою.

Олег Тягнибок - Фото 2
Олег Тягнибок - Фото 3
Олег Тягнибок - Фото 4
Олег Тягнибок - Фото 5

Компромат

Антисемітські висловлювання і націоналізм

Олег Тягнибок має репутацію запеклого націоналіста. Він неодноразово був втягнений у гучні скандали, багато з яких провокував сам.

Наприклад, у 2004 році незадовго до виборів політик висловився щодо євреїв і росіян, назвавши їх "жидами" і "москалями"

Його промову зняли журналісти телеканалу "Інтер", випустивши потім в ефір. Разом з Тягнибоком під час його передвиборчої промови знаходився рідний брат Віктора Ющенка. Після цього "свободівця" звинуватили в антисемітизмі. Цікаво, що сам Олег Ярославович має в роду багато євреїв.

У 2005-му нардеп знову не притримав язика. Так, в ефірі одного з телеканалів він заявив, що Україну любити можуть лише українці, люди ж інших національностей на це нібито не здатні. Такі слова Тягнибока викликали чимало обурення, а посол Ізраїлю в Україні навіть нагадав йому, що вони теж дивляться українські канали.

Тоді на політика завели кримінальну справу, звинувативши в розпалюванні міжнаціонального протистояння. Говорять, тільки завдяки зусиллям хороших адвокатів Олег Ярославович уникнув кримінального покарання за подібні висловлювання.

Життя не за статками і зв'язок із комуністами

Ще в 2013 році журналісти помітили, що Тягнибок витрачає набагато більше, ніж офіційно заробляє. Незважаючи на запевнення громадськості, що він живе на одну державну зарплату, політик мав аж три дорогі джипи Toyota, які обійшлися йому приблизно в 100 тисяч доларів кожен.

Говорять, гроші на покупку цих машин Тягнибок отримав від угод із комуністами. Так, разом зі своїм соратником Ігорем Мірошниченком, який на той час працював простим спортивним журналістом, він продав колегам-комуністам величезний особняк в Києві всього за 1 750 000 гривень.

Саме в цьому будинку випускалася газета "Киевский вестник" (раніше - "Прапор комунізму"), яка незабаром почала просувати ідеї Леніна і Сталіна, а також говорити про присвоєння російській мові статусу державної.

Офіційно продавцем будівлі виступав Ігор Мірошниченко, а покупцем - директор газети "Київський вісник". При цьому Тягнибок активно брав участь в угоді, отримавши від неї хорошу вигоду.

Пізніше Мірошниченко особисто зізнався, що, незважаючи на публічні заяви Тягнибока проти олігархічної системи, в дійсності він "вдало співпрацює з її представниками, отримуючи чималі гроші і діючи при цьому всупереч інтересам України".

Зв'язок з Януковичем

Ходили чутки, що глава партії "Свобода" тісно пов'язаний, а може навіть був у змові з експрезидентом Віктором Януковичем. Нібито всі його антисемітські та націоналістичні висловлювання були всього лише провокацією, щоб затвердити лідерство Януковича.

Служба в Чечні

За повідомленнями російських ЗМІ у 2014 році, деякі нинішні українські політики (в тому числі і Олег Тягнибок) колись служили в Чечні. При цьому під час військових дій вони нібито почали співпрацювати з ворожою армією, перейшовши на бік сепаратистів, за що потім проти них прокуратура РФ порушила кримінальну справу.

Конфлікт з Гордоном

На початку 2018 року на телеканалі NewsOne журналіст Дмитро Гордон звинуватив Олега Тягнибока в здачі Криму.

За його словами, коли в Криму з'явилися "зелені чоловічки", ексміністр оборони, ексначальник СБУ і ексглава РНБО Євген Марчук разом з екскерівником КРУ і СБУ Ігорем Смешком звернулися до Тягнибока з проханням призначити міністром оборони України генерала Радецького , який має репутацію досвідченого воєначальника і стверджуває, що "відіб'є Крим".

Замість нього Тягнибок призначив Тенюха, який у своєму житті командував "тільки лодкою". У зв'язку з цим, журналіст назвав Олега Ярославовича "собакою" і звинуватив у здачі АРК.

Раніше в цьому ж ефірі він назвав Тягнибока "блискучим оратором і блискучим маніпулятором", а також сказав, що політику потрібно схуднути, оскільки чим більша людина, тим більше у неї калу, і саме кал б'є в голову депутату.

Пізніше журналіст заявив, що йому почали погрожувати люди Тягнибока, у відповідь на що той лише розсміявся.

Декларація

Згідно з декларацією за 2013 рік, загальний дохід Олега Тягнибока склав майже 243 тисячі гривень. З них 205 тисяч гривень він отримав в якості заробітної плати на посаді лідера партії "Свобода" і ще майже 36 тисяч гривень - в якості матеріальної допомоги від держави.

Незважаючи на те, що політик має простору квартиру в Києві, живе він разом із сім'єю у величезній квартирі у Львові, з якої зробив справжній бункер

Цікаво, що площу житла депутат збільшив за рахунок підвалу, частину якого він привласнив незаконним чином. Кажуть, дозвіл частково задіяти підвал для розширення площі квартири обійшовся Олегу Тягнибоку в 30 тисяч гривень. На сьогодні квартира розташовується на двох поверхах і має сім кімнат.

Крім цього, як стверджують ЗМІ, у 2013 році політик почав будувати заміський особняк під Києвом. На ділянці розташовується два будинки: один належить йому, а другий - його брату.

У декларації ця нерухомість відображення не знайшла.

На банківських рахунках нардепа в 2013 році лежало близько 250 тисяч гривень. Ще 117 900 гривень задекларувала його дружина. Їздив Тягнибок на Toyota Seqouia 2008 р.в. Також у нього була Toyota RAV4 2009 р.в., яка офіційно записана на дружину чиновника.

Згадки про персону