Олег Стринжа
  • Дата народження
    7 квітня 1972
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олег Стринжа
5283

Олег Стринжа

Олег Стринжа: банкір Ахметова, який тримає «на гачку» фінансову систему країни

Олег Стринжа відомий як директор департаменту фінансового контролінгу Національного банку України. Раніше банкір позиціонувався в якості одного з головних фінансистів найбагатшої людини України - Ріната Ахметова. Звинувачується в потуранні інтересам великого бізнесу і неефективності на посаді головного контролера фінансового регулятора України.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Один з найбільш впливових банківських чиновників має імідж досвідченого і професійного банкіра. Однак, Стринжа Олег Володимирович найчастіше фігурує в ЗМІ і в колі експертів в якості «банкіра Ахметова».

Критикується за спірну політику НБУ і роботу на українських олігархів зі спірною репутацією.

Олег Стринжа народився 7 квітня 1972 року в невеликому населеному пункті Попільня, що знаходиться в Житомирській області.

Сім'я

Один із чільних представників інтересів Рената Ахметова в державних установах родом з простої радянської родини. Юний Олег Стринжа і його батьки не мали поняття про роботу комерційних банків і не могли припустити, яких успіхів доб'ється хлопець з українського СМТ.

Відзначимо, що Стринжа не розголошує інформацію про своє особисте життя. В опублікованих прес-релізах, не вказані дані про сімейний стан банкіра. Згідно з даними інсайдерів, банкір і один з керівників головного фінансового регулятора країни має сім'ю, але не має наміру ділитися деталями неробочого життя з громадськістю. Однак за інсайдерською інформацією він одружений з жінкою на ім’я Ірина, спільно подружжя виховує двох синів.

Освіта

Головний «контролер» над всією банківською системою України має блискучу освіту. Олег Володимирович Стринжа в 1994 році закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Банкір має диплом в галузі прикладної математики.

У 1997 році Олег Стринжа, НБУ для якого стало вершиною кар'єри на даний момент, став випускником Київського національного економічного університету. Є фахівцем в області "Фінанси і кредит". Має ступінь магістра в сфері державного управління.

Кар'єра і бізнес

Олег Стринжа розпочав трудовий шлях в 1993 році. Молодий фахівець отримав роботу інженера-програміста в одному з перших комерційних банків України - Промінвестбанку.

Кар'єру в Національному банку України Стринжа почав ще в 1994 році, коли потрапив в регулятор на роботу начальником відділу розробки програмного забезпечення в центрі міжнародних платежів. До 1998 року Олег Стринжа також курував сферу реформування бухгалтерського обліку і ведення документації приватними банками.

В кінці 90-х років Олег Стринжа пішов з державної служби і почав працювати в банку "Сосьєте Женераль Україна", в якому курував кредитний аналіз. У 2001 - 2004 роках Олег Володимирович дослужився до звання заступника ризик-менеджера «Банк Пекао Україна».

Перед початком світової фінансової кризи Олег Стринжа отримав місце директора фінансового управління в «Банк Русский Стандарт». Крім того, фахівець вперше в кар'єрі увійшов до складу правління фінансової установи.

Олег Стринжа також займав пост ТОВ "Євробанк ЕФГ Україна Дистрибуція". В установі зі складною назвою банкір працював фінансовим директором.

Згідно з даними офіційної біографії, в період з 2007 по 2013 рік Олег Стринжа був директором фінансового департаменту і входив до складу правління Універсал Банку.

У 2013 році Олег Стринжа прийшов на роботу в банк «Ренесанс Капітал». В установі він починав на посаді заступника голови правління, а в 2014 році зайняв місце виконуючого обов'язки глави банку.

Через два роки Олег Стринжа покинув «Ренесанс», після того, як той об’єднався з головним банківським активом Ріната Ахметова - банком «ПУМБ».

Широкій громадськості ім'я Олега Стринжа стало відомо 26 березня 2015 року, коли він отримав посаду директора департаменту фінансового контролінгу НБУ. Під настільки пафосною назвою криється відділ, який керує витратами, займається їх формуванням, а також забезпечує методологічний супровід операцій в автоматизованих банківських системах. Також Олег Стринжа займається перевіркою всіх кошторисів НБУ.

Влітку 2015 року Олег Володимирович увійшов до складу правління Національного банку, що зробило його одним з найбільш впливових осіб в українській банківській і фінансовій системі.

Крім роботи в НБУ, Олег Стринжа займає пост виконавчого директора Німецько-українського фонду, який заявив про готовність інвестувати в економіку нашої країни не менше 18 мільйонів євро. Зокрема, Стринжа цікавить розвиток малого і середнього бізнесу, в якому він бачить безліч перспектив.

Компромат і чутки

Олег Стринжа є не публічною фігурою і жодного разу не ставав фігурантом скандалів в ЗМІ. Однак, навколо фігури одного з головних чиновників НБУ ходить безліч чуток.

На даний момент Олега Стринжу найчастіше називають «банкіром Ахметова». Головний контролер довгий час працював на різні фінансові структури, що належать групі СКМ.

Згідно з численними чуткам, Олег Стринжа отримав свою «ласу посаду» в НБУ виключно завдяки протекції Ріната Леонідовича, якому терміново була потрібна «своя людина» в регуляторі.

На роботі в НБУ Олег Стринжа був змушений миритися з жорстокою критикою і звинуваченнями в невмінні подолати виклики перед банківською і фінансовою системою країни. У 2017 році він був змушений пояснити зменшення активів Нацбанку скороченням резервів і потребою в погашенні державного боргу.

Олег Стринжа був спійманий на озвучуванні не реалістичні обіцянки на посаді одного з керівників НБУ. Так, в 2017 році він заявив, що очікує пожвавлення кредитування не тільки великого бізнесу, але і в сфері середнього та дрібного підприємництва.

Однак, станом на 2019 рік одержати гроші на розвиток власного бізнесу в Україні не реально. Комерційні банки відкрито заявляють, що їм не вигідно вкладати гроші в даний сектор економіки.

Дрібні і великі бізнесмени не мають доступу до доступних кредитів, якщо вони не стануть учасниками однієї з грантових програм.

Олег Стринжа критикується за імітацію чесної кадрової політики в НБУ і підіграванню інтересам великого бізнесу і політиків в НБУ.

Зокрема, конкурс на місце голови Фонду гарантування вкладів, керівника якого вибирав Стринжа і інші топ-чиновники назвали фікцією.

Учасники співбесід на заміщення вакансії заявили, що їх опитували не більше 15 хвилин, а інтерв'ю носило поверхневий і формальний характер. Банкіри, які бажали отримати роботу в НБУ, відзначили, що за них «вже все було вирішено».

Олег Стринжа побудував кар'єру в якості керівника комерційних банків з вкрай сумнівною репутацією.

Так, «Банк Русский Стандарт», в якому він займав місце директора фінансового управління прославився «віджиманням» власності, погрозами і залякуванням клієнтів, порушенням законодавства і обмані клієнтів.

Як директор фінансового департаменту Олег Стринжа працював і в іншій скандальній установі - «Універсал Банку». Його клієнти масово скаржилися на сумнівну кредитну політику, неможливість вільно управляти коштами і вирішувати інші поточні питання.

«Реннесанс Банк» в якому Олег Стринжа довгі роки також займав керівні посади, сумно прославився не компетентним і хамовитими персоналом, а також вкрай невигідними кредитними умовами, які називають кабальними.

Декларація

Олег Стринжа є забезпеченою людиною. Згідно з даними його податкової декларації, на комерційній роботі він заробляв більше 4 мільйонів гривень на рік, а також мав заощадження в розмірі 1, 69 мільйонів гривень.

Відео

Згадки про персону