Олег Синєгубов
  • Дата народження
    10 серпня 1983
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олег Синєгубов
59

Олег Синєгубов

Синєгубов Олег Васильович: голова Харківської обласної державної адміністрації

Олег Синєгубов - Фото 1

Синєгубов Олег Васильович — колишній декан одного з факультетів Харківського УВС, адвокат і підприємець. У листопаді 2019 року призначений полтавським, а у грудні 2021  року — харківським губернатором.

  1. Біографія
  2. Сім`я
  3. Освіта
  4. Кар`єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Олег Васильович Синєгубов народився 10 серпня 1983 року в місті Харків.

Сім'я

Олег одружений на Ганні Журавльовій. Вона викладає в Харківському національному медичному університеті. У подружжя двоє синів: Олександр і Артем.

Освіта

Синєгубов — юрист за освітою. У 2004 році він закінчив Національний університет внутрішніх справ в рідному Харкові.

У 2008 році Олег захистив дисертацію на тему: «Особливості цивільно-правового захисту прав на гідність, честь та ділову репутацію працівників міліції» і став кандидатом юридичних наук.

Олег Синєгубов - Фото 2

Кар'єра

Олег деякий час працював слідчим в МВС. Потім звільнився заради того, щоб займатися юридичною наукою. Уже в травні 2005 року Синєгубов повернувся до університету внутрішніх справ вже в якості ад'юнкта. Пізніше Олег почав читати лекції на кафедрі цивільно-правових дисциплін.

У 2009 році він отримав ліцензію на заняття адвокатською діяльністю (припинив в 2019 році). Крім того, Синєгубов також був підприємцем. Олег очолював ТОВ «Насіння Слобожанщини», яка займається оптовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням та кормами для тварин і юридичною фірмою «Сінєгубов, Соболєв та партнери».

Олег Синєгубов - Фото 3

Синєгубов був одним із засновників ТОВ «Віката» (покупка і продаж нерухомості), «Сібоней сервіс» (консультування з питань комерційної діяльності та управління) і юридичної фірми «Раскосов Лойес Груп».

Після отримання наукового ступеня він став доцентом. У 2011 році Олег зайняв посаду заступника декана Навчально-наукового інституту права, економіки та соціології. Через чотири роки Синєгубов очолив факультет №6 університету внутрішніх справ.

У VII скликані (2012-2014) Верховної Ради Олег був помічником народного депутата, представника фракції Партії регіонів Ірини Бережної. Свої обов'язки Синєгубов виконував на громадських засадах.

Олег Синєгубов - Фото 4

Восени 2016 року Олег став заступником голови спеціалізованої вченої ради вишу, а в 2018 році увійшов до складу експертної ради Міністерства освіти і науки. Синєгубов — автор понад 70 наукових робіт. У 2018 році пробував стати суддею Вищого антикорупційного суду. Однак пройти відбір йому не вдалося.

Влітку 2019 року під час парламентських виборів Олег став довіреною особою кандидата в народні депутати від партії «Слуга народу» Олексія Красова, який балотувався по 180-му мажоритарному округу.

У листопаді того ж року президент Зеленський призначив Синєгубова губернатором Полтавської області. Трохи більше ніж за два роки, у грудні 2021 року Олег повернувся до Харкова у якості голови обласної державної адміністрації.

Компромат

У березні 2021 року журналісти інтернет-порталу «Стопкор» звинуватили очільника Полтавської облдержадміністрації в тому, що він ігнорує рішення ряду важливих питань.

Біля села Макухівка Полтавського району під виглядом відновлення гідрологічного режиму річки Коломак йде незаконний видобуток піску. За інформацією «Стопкора», цим завдано збитків державі на понад сто мільйонів гривень.

Біля того ж села знаходиться величезне сміттєзвалище. У самій Макухівці стоїть нестерпний запах. Крім того, фільтрат, який стікає зі звалища, потрапляє в річки, які отруюють воду в колодязях. Третьою проблемою Полтавщини став неякісний ремонт доріг, за який відповідає держпідприємство «Агентство місцевих доріг».

Олег Синєгубов - Фото 5

Видання «Право Порада» повідомляло, що Синєгубов у своїй адвокатській діяльності відзначився тим, що захищав аптеки, через які нібито йшов продаж наркотиків.

За інформацією видання, чиновник — ставленик колишнього директора харківського ринку «Барабашово» Романа Ярового та гендиректора «Агротрейд» Всеволода Кожемяко. З Яриною Синєгубовою був давнім бізнес-партнером, а батько Синєгубова займав посаду заступника Кожемяко в компанії «Агротрейд».

Нібито Яровий і Кожемяко заручилися в регіоні підтримкою кримінального авторитета Олександра Павлюченка. Вони поставили своїх людей і тепер розпоряджаються касою Полтавщини та розподіляють потоки.

У виданні зазначають, що після того, як Синєгубов став губернатором Полтавської області сталася дуже дивна річ — на час були припинені платежі для всіх будівельних підрядників регіону.

Пізніше їх відновили. Правда, з однією «умовою»: підрядники зобов'язувалися виплачувати від 10 до 30% з обороту. У тих, хто відмовлявся платити, відразу почалися перевірки і обшуки.

Потім, як повідомляє видання, під роздачу потрапили комунальні підприємства. Знайомство виконуючого обов'язки керівника «Полтаватеплоенерго» Ігоря Процая з головою області коштувало йому 100 тисяч гривень. У «Право Порада» пишуть, що це остаточна сума, оскільки був підписаний дуже незвичайний договір.

Під виглядом надання юридичного супроводу через адвокатське об'єднання «Найвищий стандарт», яке було створено лише 29 грудня 2019 року «харківськими товаришами» Синєгубова.

Згідно з угодою, протягом трьох місяців за надання юридичного супроводу будуть перераховані 150 тисяч гривень. Дана юридична компанія тепер буде «обслуговувати» більшу частину підприємств області.

Олег Синєгубов - Фото 6

Декларація

У березні 2021 року Олег Синєгубов опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

У Полтаві чиновник разом зі своєю сім'єю проживав в орендованій квартирі. Крім того, у очільника Харківської облдержадміністрації у володінні є дві квартири в Харкові (50,8 кв.м. і 202,5 ​​кв.м.).

Там же Ганні Журавльовій належить ще дві квартири (156,5 і 50,2 кв.м.) та два паркувальних місця (17,6 кв.м. і 16,5 кв.м.). У селі Черкаська Лозова у неї є дві земельні ділянки (2125 і 1926 кв.м.).

У вересні 2019 року Олег придбав за 840 тисяч гривень автомобіль Lexus LS 460 L 2010 року випуску. Ганна з серпня 2016 року їздить на Porsche Cayenne 2010 року випуску.

Олег Синєгубов - Фото 7

За 2020 рік зарплата полтавського губернатора склала 595,8 тисячі гривень. Від продажу нерухомого майна Синєгубов отримав 1,6 мільйона, рухомого — 840 тисяч. Зарплата Журавльової за рік в медичному університеті склала 29 тисяч. Ще 127,6 тисячі вона отримала в якості соціальних виплат.

У банках Олег і Анна грошових заощаджень не мають. Готівковими коштами Синєгубов задекларував 170 тисяч доларів, у його дружини — 20 тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Telegram

Згадки про персону