Саакян Олег Арменович: український політолог
Саакян Олег Арменович – політолог та керівник громадської організації «Єдиний координаційний центр».
Біографія
Олег Арменович Саакян народився 8 грудня 1994 року у місті Горлівка Донецької області.
Освіта
Після закінчення 4-ї горлівської середньої школи Саакян вступив до Донецького національного університету. Отримав тут диплом політолога.
Сім’я
Батько Саакяна водій, мати – домогосподарка.
До 2021 року Олег був у стосунках із дівчиною по імені Катерина Низькопоклонна.
Кар'єра
Олег спеціалізується на соціальних та гуманітарних інноваціях, світоглядних вимірах інформаційної війни, кризових проявах прикордонної ідентичності, постконфліктній реінтеграції.
З 2014 року він став одним із керівників руху опору агресії Російської Федерації «Донецьк – це Україна». Олег організував понад пів сотні політичних мітингів, флешмобів, інтернет-кампаній тощо.
З того ж року він став частим гостем провідних українських телеканалів. Саакян пише аналітичні матеріали для різних засобів масової інформації. Займається консультаціями громадських та політичних організацій.
Олег засновник низки громадських організацій таких, як «Українська народна рада Донеччини та Луганщини», «Всеукраїнський інтеграційний рух «Вір в Україну», «Всеукраїнська організація у справах вимушених переселенців» та «Платформа соціально-гуманітарних ініціатив та інновацій «Єдиний координаційний центр». В останній організації Олег також є керівником.
Також молодий політолог став одним із засновників проєкту «Книги, що говорять», який займається озвучуванням книг для дітей із вадами зору.
Влітку 2019 року став фізичною особою-підприємцем (основний вид діяльності — дослідження та експериментальні розробки у галузі суспільних та гуманітарних наук).
Цитати та висловлювання
Про позитивні надії на майбутнє
«Ми ще не пройшли свої 40 років по пустелі. Але сильно змінилися. Бачу велику кількість людей із живими очима, які дивляться не в асфальт. Вони створюють інноваційні проєкти.
Починаючи від малих бізнесменів, завершуючи волонтерством, добровольцями і благодійністю. У кожній сфері маємо приклад успіху. Нам не треба конструювати успішну Україну.
Маємо розкидані по державі пазли. Треба зібрати з цього поодинокого досвіду систему, інститути. Можемо зробити українське диво.».
Про Росію
«Сьогоднішня Росія — це російський імперський проєкт, який існує в парадигмі анти-Україна. Він збудованій на спільному з Україною культурному, історичному, географічному надбанні всіма коріннями сюди».
Щодо закону про деолігархізацію
«Закон про деолігархізацію не дає нічого суспільству, але закон про деолігархізацію створює серйозний інструмент для тиску на олігархів для того, щоб їх заганяти ціпком кудись. Але питання, куди заганяти не створено, антимонопольного законодавства немає, антитрастового законодавства немає.
Влада не пропонує, як олігархату стати великим бізнесом або як їх активи повинні спрацювати на економіку. І ця відсутність нових правил говорить про те, що це буде вибірковий інструмент».