Олег Рябоконь
  • Дата народження
    17 грудня 1973
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олег Рябоконь
4856

Олег Рябоконь

Олег Рябоконь: успішний юрист з чистим минулим, який хотів стати Президентом

Олег Рябоконь - Фото 1

Олег Рябоконь створює образ ідеального громадянина України: з відзнакою закінчив школу, вступив на юридичний, а потім заснував власний бізнес в сфері юриспруденції. Однак, попри те, що він проявив себе як успішний підприємець і правозахисник, українці не визнали його гідним зайняти пост глави держави.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Політичні амбіції
6. Про контроль влади
7. Про митну систему
8. Про стабільність валюти
9. Про судову систему
10. Про боротьбу з корупцією в цілому
11. Статки і джерела доходів

Біографія

Рябоконь Олег Васильович народився 17 грудня 1973 року в Вінниці. Успішний юрист і бізнесмен. У 2010 році балотувався на пост Президента України, але програв вибори.

Сім'я

Бізнесмен одружений, має двох дітей.

Освіта

Олег Рябоконь - золотий медаліст Вінницької школи № 4. Першу вищу освіту здобув в Інституті міжнародних відносин КНУ ім.Шевченка в сфері міжнародного права. Потім продовжив навчання за цією ж спеціальністю в Джорджтаунському університеті у Вашингтоні і Школі держуправління ім.Кеннеді при Гарвардському університеті.

Кар'єра

Відразу після закінчення київського вишу в 1995 році Олег Рябоконь став партнером юридичної фірми, а під час навчання в Вашингтоні проходив там практику в юридичній компанії "O'Melveny & Myers LLP".

У 1997 році Рябоконь заснував власне юридичне підприємство "Магістр і Партнери" (пізніше було перейменовано в "Magisters"), де пробув керуючим партнером до 2009 року. За час своєї роботи в компанії відкрив офіси в Великобританії, Росії, Білорусі та Казахстані.

За даними видання "Юридична практика", Олег Рябоконь надавав послуги юридичної консультації уряду України, а також брав участь в більш ніж 90 міжнародних торгових і митних розглядах в різних куточках світу.

За час своєї професійної діяльності, бізнесмен з юридичною освітою і великим досвідом консультував Першого віце-прем'єра, Міністра зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністра екології та ядерної безпеки, голову Комітету з питань промислової політики і першого заступника Міністра фінансів, в різні роки займаючи посаду їх позаштатного радника.

У вересні 2009-го Рябоконь залишив підприємницьку діяльність у зв'язку з підготовкою до президентських виборів. У 2010-му він претендував на пост Президента України, але програв вибори, посівши останнє місце в гонці.

Політичні амбіції

В одному з інтерв'ю Олег Рябоконь розповів про те, яким чином збирався вплинути на брудну політику і принести позитивні зміни в країну, якщо стане Президентом.

Про контроль влади

У своїй програмі Рябоконь передбачав легалізацію Громадських Цивільних рад при Президентові України. Ці установи він планував наділити правовим статусом, даючи таким чином населенню управляти державою.

За словами бізнесмена, щоб щось змінити в країні, потрібно "обрости силою". А для цього необхідно навчитися розумно контролювати владу.

У приклад цього Рябоконь наводив Швейцарію, досвід якої йому найбільше імпонує. Крім Швейцарії, яка при своїй багатонаціональності домоглася єдності в державі, Рябоконь пропонував використовувати досвід сусідніх країн - Росії, Польщі, Східної Європи, у яких схожий до нашого менталітет, але які вже зуміли подолати певні проблеми державного значення.

Про митну систему

Мав Олег Рябоконь уявлення і про те, як реформувати корумповану митну систему. На його думку, всі проблеми в цій сфері від того, що як імпортерам, так і експортерам працювати згідно із законом не вигідно. Особливо імпортерам, яким після сплати всіх податків і зборів на митниці доведеться продавати свої товари дорожче, ніж тим, які обійшли закон, а це відразу ж робить їх менш конкурентоспроможними на ринку. Щоб цього не було, вважає бізнесмен, потрібно удосконалити підзаконні нормативні акти таким чином, щоб працювати за законом було вигідно, а вся викладена інформація не мала двоякого трактування.

Про стабільність валюти

Що стосується стабільності валюти, Рябоконь зазначив, що як власник і керівник великого бізнесу, дуже залежить від валютних стрибків, тому йому важлива стабільність. Також вона важлива і іншим підприємцям (особливо тим, які купують сировину, або матеріали за валюту, а продають за гривні).

Будь-якому бізнесмену потрібно планувати свій бюджет хоча б на рік вперед, і якщо відбуваються валютні стрибки, вони дуже боляче б'ють по бізнесу. При цьому, Рябоконь висловив думку, що влада не зацікавлена в стабільності, бо якщо є стабільність і прозорість, стає складно провертати будь-які фінансові афери і заробляти на цьому.

Про судову систему

Бізнесмен упевнений, що є кілька кроків, які з перших днів реалізації можуть суттєво знизити рівень корупції в судовій системі. Перш за все, це тверді вимоги до осіб, які претендують на посаду судді.

У кожної людини є своя історія, яку важливо перевіряти. Як у будь-якій комерційній компанії перед тим, як найняти людину, перевіряють її досвід на колишній посаді і т.д., так і в судовій системі перед тим, як поставити людину вершити долі українців, потрібно переконатися, що вона відповідає морально-етичним нормам і має кристально чисте професійне минуле.

Крім того, Олег Рябоконь пропонував прибрати саму можливість впливати на судову систему за допомогою адміністративно-фінансового тиску, щоб ті, хто мають гроші, не могли диктувати суддям свої умови.

Про боротьбу з корупцією в цілому

Підприємець впевнений, що є два ключові чинники, які можуть вплинути на зниження рівня корупції в Україні: це прозорість і вигідність.

Перш за все, корупційні дії повинні бути яскраво освітлені і покарані. Ну і звичайно, вирішувати питання законним способом повинно бути так само легко і вигідно, як і за допомогою всіляких хабарів, відкатів і т.д.

Говорячи про методи боротьби з корупцією, Олег Рябоконь планував почати зі "свого під'їзду": видати указ про прозорість доходів і витрат бюджетних коштів, які знаходяться під контролем Президента, щоб кожен українець міг бачити, звідки приходять і куди йдуть гроші.

Друге, що мав намір зробити бізнесмен на посаді Президента - це зобов'язати чиновників вказувати в своїх деклараціях не тільки доходи, а й витрати, оскільки багато держслужбовців можуть вказувати мізерні зарплати, а жити на широку ногу.

Третім кроком по боротьбі з корупцією Олег Рябоконь бачив реформування системи сплати податків. Як бізнесмен, він розумів, що в Україні вигідніше не платити податки, ніж платити, оскільки якщо підприємець буде вести справи згідно із законом, то може зовсім втратити бізнес. Адже сплата податків не гарантує, що завтра на фірму не прийдуть хлопці з податкової і за який-небудь дріб'язковий прокол не випишуть штраф або взагалі закриють підприємство. Тому людині краще один раз заплатити податковій і залишитися з прибутком, ніж жити в страху втратити бізнес. Це потрібно змінювати.

Олег Рябоконь - Фото 2

Статки і джерела доходів

За даними декларації за 2009 рік, загальний дохід Олега Рябоконя склав майже 6 мільйонів гривень, більшу частину з яких він отримав в якості заробітної плати. Майже 20 тисяч гривень склали дивіденди, відсотки і роялті, 100 тисяч гривень - дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав. Ще майже 480 тисяч гривень Рябоконь отримав від заняття бізнесом і незалежної професійної діяльності. Загальний дохід його дружини склав понад 600 тисяч гривень.

Що стосується цінного майна, бізнесмен задекларував 2 земельні ділянки, квартиру площею 118 кв.м, будинок площею 280,5 кв.м, а також нежитлове приміщення площею 790 кв.м, записане на дружину.

У своєму автопарку Олег Рябоконь мав 4 іномарки і яхту. Сам він їздив на Тойота Ленд Крузер і Сузукі Гранд Вітара, а його дружина - на Лексусі RX400 і Фольксваген Транспортер.

Крім хороших доходів, на банківському рахунку підприємця зберігалося 221,5 тисяч гривень.

Згадки про персону