Олег Костюшко
  • Дата народження
    7 квітня 1977
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олег Костюшко
3341

Олег Костюшко

Костюшко Олег Петрович: «сміттєвий» бізнесмен і депутат Київради від УДАРу

Олег Костюшко - Фото 1

Костюшко Олег Петрович — за інформацією ЗМІ, після Євромайдану вдало «перевзувся», підкуповував виборців, лобіював свої підприємства та нав'язував послуги киянам через ЖЕКи.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Олег Петрович Костюшко народився 7 квітня 1977 року в місті Київ.

Освіта

Середню освіту Олег отримав у 12-й столичній школі в 1994 році. Через чотири роки він отримав диплом менеджера невиробничої сфери зі знанням англійської та німецької мов Київського державного лінгвістичного університету.

У Київському національному університеті ім. Т. Шевченка Костюшко вивчав юриспруденцію (2011). У Державній екологічній академії післядипломної освіти Олег став дипломованим екологом (2013).

У 2020 році Костюшко захистив дисертацію за спеціальністю «Адміністративне право і процес; фінансове право, інформаційне право» і отримав ступінь кандидата юридичних наук.

Сім'я

Олег одружений на Ірині Костюшко. Вона займається підприємницькою діяльністю. Ірина — власниця ТОВ «Зоря-Стремигород» (змішане сільське господарство), приватно-орендного сільськогосподарського підприємства «Зоря», ТОВ «Італідзе» (діяльність ресторанів, надання послуг харчування) і співвласниця ТОВ «Ен Гранд» (надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна).

У подружжя двоє дітей: Лев і Анна.

Олег Костюшко - Фото 2

Кар'єра

Протягом 18 років (1995-2013) Олег був співробітником підприємств, які займалися збором і заготівлею вторсировини, вивезенням сміття та утилізації. Потім шість років Костюшко керував Асоціацією поводження з відходами «Український Екологічний Альянс».

Нині він володіє ТОВ «Еко Вода» та ще у восьми приватних компаніях є співвласником. Костюшко займає посади заступника директора у ТОВ «Крамар Рісайклінг» і директора ТОВ «Компанія Мост».

На початку 2021 року Олег став кандидатом на посаду члена Національної комісії з регулювання економічної конкуренції.

З 2002 року Костюшко займається суспільно-політичною діяльністю. Того року він вперше став депутатом Солом'янського району Києва. У 2006 році переобирався від Народної партії Литвина, але через два роки він склав депутатські повноваження.

Олег Костюшко - Фото 3

У 2007 році Олег пробував стати народним депутатом. Однак його 185-й номер у списку Народної партії був непрохідним. Через п'ять Костюшко балотувався вже по мажоритарному округу (№222). Але із результатом 2,36% посів лише шосте місце. У VIII скликанні парламенту (з 2016 року) Олег на громадських засадах був помічником нардепа Дмитра Білоцерківця.

У 2014 році Костюшко став депутатом Київради від УДАРу, а через півтора року від БПП «Солідарність». Обидва рази був членом постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

У 2020 році Олег втретє обраний депутатом і знову від УДАРу. У загальному міському списку партії київського мера Костюшко балотувався під 47-м номером. У списку по округу №12 (Солом'янський район) займав сьомий номер.

Олег Костюшко - Фото 4

На окрузі конкретно за нього віддали свої голоси 2019 виборців (з тих, хто голосував за загальний список, друге місце на окрузі). Обраний до Київради по окружному списку. У IX скликання Київради Олег увійшов до складу фракції УДАР і постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Компромат

Олег Костюшко ще у грудні 2013 року досить негативно відгукувався про лідерів Євромайдану: Олега Тягнибока, Арсенія Яценюка та Віталія Кличка. У блозі на сайті «Лівий берег» тріо опозиціонерів Костюшко називав «політдебіламі» і «політтварюками».

Костюшко не вважав за потрібне віддавати владу в руки опозиції після побиття протестуючих на Майдані 30 листопада. Однак така позиція не завадила Костюшко три рази пройти в Київраду саме з політсилою Віталія Кличка.

Олег Костюшко - Фото 5

До речі, перед виборами у Київраду у 2015 році спостерігачі громадської мережі «Опора» зафіксували випадки можливого підкупу виборців з боку Костюшка. В «Опорі» дізналися, що народний обранець роздавав у своїй громадській приймальні по 500 гривень громадянам свого округу.

Співробітникам «Опори» і правоохоронцям, яких викликали останні Олег Костюшко пояснив, що як чинний депутат всього лише роздавав матдопомогу.

Оперативники «конверти з грошима так і не вилучили», більш того, «підкупу виборців не перешкоджали», аргументуючи ситуацію так: «ми не маємо на це повноважень». Однак всі матеріали справи внесли в ЕРДР.

Олег Костюшко - Фото 6

У травні 2015 року видання «Наші гроші» повідомляло, що комунальне підприємство «Київпастранс» уклало на один мільйон гривень договір з компанією «Крамар Рісайклінг» про вивезення комунальних відходів. Власниками підприємства були Максим Костюшко і його брат-депутат Олег Костюшко.

За рік до цього «Наші гроші» писали, що народний обранець «розпиляв» понад 800 тисяч за аналогічним договором з декількома районними управліннями утворень КМДА. Єдиним конкурентом у «Крамар Рісайклінг» на тендерах був підприємець Віталій Меркулов. Цікаво, що в держреєстрі його контактний номер збігається з номером телефону «Крамар Рісайклінг».

Олег Костюшко - Фото 7

За інформацією преси, на місцевих форумах мікрорайону Відрадний, від якого до Київради обирався Костюшка, писали, що місцеві ЖЕКи нав'язували жителям приватного сектора послуги «Крамар Рісайклинга».

Восени 2018 року київські бізнесмени, які займаються сортуванням сміття поскаржилися на компанію Костюшко ТОВ «КС Еко» до Київради. Нібито підприємство депутата незаконно отримала знижку на оренду приміщення в Солом'янському районі Києва. Попри те, що орендна ставка для всіх столичних компаній, що займаються збором і сортуванням сміття від 5% до 25%, компанії народного обранця її встановили на рівні 2,5%.

Декларація

У травні 2020 року Олег Костюшко опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік.

Депутату Київради належить 12 земельних ділянок на Київщині та Чернігівщині. Ще сім ділянок в Житомирській області вказані як право користування. Також Костюшко володіє житловим будинком (298,1 кв.м.) в Софіївській Борщагівці. Дружина має в Києві нежитлове приміщення (158 кв.м.).

Олег Костюшко - Фото 8

Костюшка колекціонує самовари (всього 28 штук). У нього і дружини задекларовані наручні годинники Ulysse Nardin вартістю у чверть мільйона гривень кожен. На правах довіреностей Олег та Ірина їздять на трьох автомобілях: Land Rover Discovery 3, Škoda Superb і Volkswagen Multivan. Ірині належить ще два трактори Білорусь.

За 2019 рік у сукупності Олег заробив 80,8 тисячі. Його дружина поповнила сімейний бюджет на 5,7 мільйона гривень. Готівковими коштами у дружини депутата задекларовано 25,9 тисячі гривень. Готівковими коштами Костюшко зберігає 380 тисяч гривень і 60 тисяч доларів, у Ірини — 450 тисяч гривень, 95 тисяч доларів і 25 тисяч євро. Загальна сума, що подружжя позичили третім особам склала 4,3 мільйона гривень.

Посилання

Facebook

Згадки про персону