Олег Гелевей
  • Дата народження
    4 березня 1965
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олег Гелевей
2037

Олег Гелевей

Гелевей Олег Іванович: один із спонсорів "Свободи", замішаний у темних справах з відмиванням грошей

Олег Гелевей - Фото 1

Гелевей Олег Іванович - юрист і спонсор ВО "Свобода", якого називали причетним до схем по "відмиванню" мільйонів, виділених на утилізацію небезпечних відходів.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Гелевей Олег Іванович народився 4 березня 1965 року у місті Київ.

Освіта

Олег Гелевей має медичну та юридичну освіту. Проходив службу в радянській армії.

Кандидат юридичних наук.

Олег Гелевей - Фото 2
Сім'я

Неодружений. Дітей немає.

Кар'єра

Першим місцем роботи Олега Гелевея став колгосп, де він підробляв різноробочим після школи.

Отримавши диплом медичного інституту з 1991 року Гелевей протягом п'яти років працював лікарем у медичних установах.

Олег Гелевей - Фото 3

В середині 1990-х років змінив сферу діяльності і став юристом.

У четвертому скликанні Верховної Ради Гелевей був помічником народного депутата Олега Тягнибока, який тоді представляв Блок Віктора Ющенка «Наша Україна».

У 2007 році Гелевей намагався і сам отримати депутатський мандат. Однак ВО "Свобода", у списку якої йшов колишній лікар, до Верховної Ради не потрапила. Зате через три роки з цією політичною силою він став депутатом Київської міської ради.

Олег Гелевей - Фото 4

У 2012 році Гелевей вдруге балотувався у парламент. На цей раз ВО "Свобода" отримала тридцять вісім місць у Верховній Раді. П'ятнадцятий номер в списку цієї політсили дозволив Олегу Гелевею стати народним депутатом.

У сьомому скликанні він став секретарем комітету з питань охорони здоров'я. Також парламентарій став членом груп з міжпарламентських зв'язків з Іспанією (секретар), Великобританією, Китаєм і Польщею. Він входив до складу лічильної комісії, спеціальної комісії з питань підготовки законопроєкту про внесення змін.

За два роки роботи у Верховній Раді (2012-2014) народний обранець зробив двадцять вісім депутатських запитів, взяв участь у створенні тридцяти семи законопроєктів і сімнадцять разів виступив у стінах парламенту.

Олег Гелевей - Фото 5

На позачергових парламентських виборах у 2014 році ВО "Свобода" не змогла набрати необхідні п'ять відсотків голосів виборців і Гелевей зі своїми однопартійцями до Верховної Ради не потрапив. Восени 2014 року в складі батальйону "Січ" він побував в АТО.

Олег Гелевей - Фото 6

Через рік Олег Гелевей вдруге був обраний до Київської міської ради. Він переміг по тридцять першому мажоритарному округу у Деснянському районі. 

У Київраді Гелевей очолює постійну комісію з охорони здоров'я. У тому ж році він став юристом у ТОВ «Компанія Українська перспектива», а з 2018 року - ТОВ "Компанія сучасні технології".

Олег Гелевей - Фото 7

Олег Гелевей є членом громадської організації "Інститут соціального розвитку українців" і у Національній асоціації адвокатів України Рада адвокатів Київської області. У ВО "Свобода" керує контрольно-ревізійною комісією.

Компромат

У ЗМІ Олега Гелевея називають тіньовим спонсором партії ВО "Свобода" і одним з найближчих людей до Олега Тягнибока.

Олег Гелевей - Фото 8

Василь Волга, парламентарій V скликання Верховної Ради, глава Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, (2010-2011) у своїй автобіографічній книзі "За лаштунками" написав і про свого колишнього бізнес-партнера та близького знайомого Олега Гелевея. Волга вказує, що Гелевей вивів зі спільного підприємства значну схему у кримінальних схемах.

Бувши народним депутатом, Олег Гелевей взяв участь у одній з бійок у парламенті. У ній політик втратив натільний хрестик. Після конфлікту народний депутат прийшов в міліцію і написав заяву на свою колегу по парламенту Інну Богословську, яка, на його думку, і вкрала його аксесуар.

Олег Гелевей - Фото 9

За даними преси, "свободівець" мав відношення до схем по "відмиванню" керівниками міністерства екології та природних ресурсів мільйонів на утилізацію небезпечних відходів. Як зазначає "Цензор. НЕТ", Гелевей був одним з відповідальних за акумуляцію і контроль зібраних коштів.

Олег Гелевей - Фото 10

Восени 2016 року, як зазначає громадський рух "Чесно", Олег Гелевей опинився у епіцентрі скандалу. В саду його будинку правоохоронці знайшли пістолет і патрони. Втім, адвокат членів "Свободи" стверджує, що коробку зі зброєю могли підкинути.

Цій події передувала заява міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про те, що напередодні теракту під Верховною Радою 31 серпня, коли в результаті вибуху гранати було поранено більше 100 чоловік, четверо з яких загинули, глава ВО "Свобода" Олег Тягнибок разом зі своїми колегами, серед яких був і Олег Гелевей, зустрічався з бійцями батальйонів "Січ" і "Карпатська Січ" в Донецькій області.

За даними того ж громадського руху "Чесно", Олег Гелевей є прогульником сесій Київради.

Декларація

У березні 2019 року Олег Гелевей опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Депутат-"свободівець" задекларував одну земельну ділянку (849 кв. м.), житловий будинок (106,9 кв. м.) та квартиру (78,9 кв. м.) у Києві, якими він володіє на правах спільної власності.

З цінного рухомого майна Олег Гелевей вказав швейцарський годинник марки Perrelet.

Олег Гелевей - Фото 11

Київський депутат має відразу три автомобілі: Volkswagen Touareg 2012 випуску, KIA CEED 2008 року випуску і Audi Q7 2016 року випуску, а також один причіп. Гелевею належать чотирнадцять відсотків ТОВ "Українське телебачення". 

Загальний дохід представника ВО "Свобода" в Київраді за минулий рік склав майже три з половиною мільйони гривень.

На банківських рахунках у Олега Гелевея зберігається шістдесят три з половиною тисячі гривень, двадцять два долари дрібної сто й двадцять три євро.

Готівковими коштами він задекларував сімсот двадцять тисяч доларів, сорок вісім тисяч доларів і тридцять і п'ять тисяч євро.

Вісімсот п'ятдесят тисяч доларів вказані у якості коштів, позичених третім особам.

Олег Гелевей - Фото 12

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

E-mail

Громадська приймальня: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 27, корпус 2 (Голосіївський район), телефон: 044-229-08-64.

Громадська організація, яка виконує функції громадської приймальні: громадська організація «Сокіл Свободи».

Згадки про персону