Олег Авер'янов
  • Дата народження
    9 жовтня 1977
  • Країна
    Україна
Олег Авер'янов
1202

Олег Авер'янов

Авер'янов Олег В'ячеславович: скандальний соратник Олега Ляшка та депутат Чернігівської облради

Олег Авер'янов - Фото 1

Авер'янов Олег В'ячеславович — фігурував у справах про рейдерство, розкрадання бюджетних коштів, махінації з тендерами та крадіжці автомобіля.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Олег В'ячеславович Авер'янов народився 9 жовтня 1977 року в місті Прилуки Чернігівської області.

Освіта

У 1997 році Авер'янов закінчив Київський інститут військово-повітряних сил України та отримав кваліфікацію техніка-механіка.

Диплом економіста він отримав у Київському національному торговельно-економічному університеті, юриста — у Київському університеті права Національної академії наук України.

Олег Авер'янов - Фото 2

Сім’я

Олег одружений з Оленою Авер'яновою. У депутата від першої дружини Євгенії є дві доньки: Марія і Анастасія.

Кар'єра

З 1997 по 2001 рік Олег був військовослужбовцем українських ВПС. З 2001 по 2006 рік Авер'янов займав керівні посади в прилуцькому ТОВ «Гарант». У 2006 році він вперше став депутатом Чернігівської обласної ради. Тоді ж Олег став заступником директора з технічних питань ТОВ «Ринок-1». У 2007 році під 189-м номером у списку ВО «Батьківщина» Авер'янов балотувався до Верховної Ради.

Олег Авер'янов - Фото 3

Навесні 2008 року він став заступником директора по роботі з філіями держпідприємства «Український державний центр транспортного сервісу «Ліски». Потім Авер'янов очолював ТОВ «Грант Альянс» і ТОВ «Завод «Пожспецмаш ».

У 2010 році Олег переобирався до Чернігівської облради від партії ВО «Батьківщина». У 2014 році він вдруге намагався стати народним депутатом. Авер'янов балотувався від Радикальної партії по 210-му мажоритарному округу (місто Прилуки, Бобровицький, Козелецький, Прилуцький райони Чернігівської області). З результатом 15,33% Авер’янов зайняв третє місце. Наприкінці того ж року Олег став директором з виробництва СТОВ «Богданівське».

У 2015 році він знову переобрався в обласну раду. На цей раз Олег балотувався від Радикальної партії. Авер'янов на виборах очолював партійний список. На момент виборів він був заступником голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій. В обласній раді входив до складу депутатської фракції Радикальної партії і постійної комісії з питань управління та розпорядження об'єктами комунальної власності.

Олег Авер'янов - Фото 4

У 2019 році Олег втретє балотувався в український парламент (№6 у списку Радикальної партії). На момент виборів був директором ТОВ «АВ Індастріал груп».

У 2020 році Авер'янов знову став кандидатом від Радикальної партії на виборах до Чернігівської обласної ради. Олег йшов по 7-му виборчому округу (Прилуцький район), 1-й номер в списку. Він обіймає посаду генерального директора «Промислової компанії «Пожмашина».

У VI скликанні парламенту він був помічником нардепа Валерія Дубіля, в VIII — Олега Ляшка. Свої обов'язки він виконував на громадських засадах.

Олег Авер'янов - Фото 5

Олегу Авер'янову належать ТОВ «АВ Індастріал груп» (виробництво автотранспортних засобів) і ТОВ «Грант Альянс» (будівництво житлових і нежитлових будівель). Авер'янов — співвласник (21,65% від загального капіталу) ТОВ СМГ «Вепр» (полювання, вилов тварин і надання пов'язаних з ними послуг).

Компромат

Авер'янов — фігурант кількох скандалів і кримінальних справ. ЗМІ відзначають, що соратник Олега Ляшка ще з часів армійської служби був замішаний в нечистих справах.

«Олег Авер'янов входив до знаменитого в буремні дев'яності роки кола прилуцьких "європейців", серед яких найвідомішим є Валерій Дубіль». Будучи військовослужбовцем Авер’янов взяв участь в дерибані оборонного комплексу, а саме Прилуцького аеродрому. «Авер'янов з Дубілем повністю знищили всю інфраструктуру цього військового об'єкту, на аеродромі було порізано і знищено все, що могло підпадати під визначення "кольорові метали" і могло коштувати хоч якісь копійки».

Після того, як Авер'янов став депутатом облради, він здійснив рейдерське захоплення майна прилуцького ДП «Пожспецмаш», яке займається випуском пожежних машин. За допомогою фіктивних фірм зі схожими назвами на ДП «Пожспецмаш» і нотаріуса він стає власником стратегічного заводу. Держпідприємство виявилося банкрутом, а мільйонні замовлення тепер отримував приватник.

Олег Авер'янов - Фото 6

«З одного боку — структури, близькі до Авер'янова, придбали десятки гектар землі, заводські потужності, отримують замовлення на сотні мільйонів гривень на рік. З іншого боку — став банкрутом після «продажу», державна контора залишається винною податковій та пенсійному фонду близько дев'яти з половиною мільйонів гривень».

Більш того, Авер'янов брав кредит в «Промінвестбанку» (підконтрольний російському «Внешэкономбанку» під заставу майна «Пожспецмашу». Кредит він так і не виплатив, а банк звернувся до суду з вимогою віддати йому майно заводу.

Адвокат Антон Куц заявив, що Авер'янов, будучи заступником голови ДСНС залишався одним з власників «Пожспецмашу».

Тоді ж його звинувачували в проведенні фіктивних тендерів, розкраданні бюджетних коштів і лобіюванні інтересів фірми, яка перемогла в тендері на постачання державі пожежних автомобілів.

Слідство встановило, що Авер'янов вступив в змову з керівництвом німецької компанії «Ман трак енд бас Юкрейн» і вона перерахувала «Пожмашина» дві третини коштів.

Олег Авер'янов - Фото 7

Після розлучення з першою дружиною Євгенією, Авер'янов підробив документи, відібрав у неї ресторанний бізнес і все майно. Через суди він намагався забрати у Євгенії ще і спільних дітей.

Її адвокати заявляли, що є три кримінальні виробництва за фактом звернень Євгенії Авер'янової в правоохоронні органи. Однак всі вони прямували до Прилук, де успішно закривалися. Все тому що в місті верхівка місцевих правоохоронців і суддів у прямому сенсі підгодовані, так як безкоштовно харчуються в ресторанах Прилук, які належать Авер'янову.

У листопаді 2019 року Олегу Авер'янову вручили повідомлення про підозру у викраденні автомобіля, який належав його дружині. Суд обрав особисте зобов'язання як запобіжний захід для депутата Чернігівської облради. Сам же Авер'янов назвав справу проти нього політичною.

Олег Авер'янов - Фото 8

Депутат просив суд видалити публікації журналістів про те, що НАБУ виявило недостовірні дані в його декларації, про те, що він переписав майно на підконтрольні фірми, щоб не ділитися з колишньою дружиною, про стягнення з нього мільйонів гривень на виплату аліментів. Однак Дарницький районний суд Києва відмовив йому в цьому.

Декларація

У травні 2020 року Олег Авер'янов опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

У спільній власності депутат володіє квартирою (64,5 кв. м) в Прилуках, житловим будинком (553,3 кв. м) в селі Капустинці Чернігівської області. Ще одну прилуцьку квартиру (41,6 кв. м) Олег вказав в декларації, як місце прописки. Дружині Авер'янова належить дві квартири: в Києві (126,6 кв. м) та Прилуках (64,5 кв. м).

Олег Авер'янов - Фото 9

З цінного рухомого майна Олег задекларував чотири пари швейцарських годинників і два легкових автомобілі: ВАЗ 21099 і Mercedes-Benz CLA 180, на якому пересувається Олена.

За 2019 рік Олег заробив 11 мільйонів гривень. Олена поповнила сімейний бюджет на 570,5 тисячі гривень. У банках Авер'янов зберігає 888 євро і 12 тисяч гривень. Готівковими коштами депутат задекларував 190 тисяч доларів.

Згадки про персону