Українська письменниця і літературний критик. Твори Оксани Забужко перекладені більш, ніж на десять мов. Написала два романи, п'ять збірок поезій, безліч робіт з філософії та літературознавства. Заміжня.
Дата народження: 19.09.1960 р.
Рідне місто: Луцьк
Оксана Забужко народилася в сім’ї творчих інтелігентів, які шанували та передали дочці українські традиції. Пізніше письменниця розповідала, що філологічну освіту вона отримала ще вдома.
Коли в 1965-му році розійшлася чергова хвиля репресій проти української інтелігенції, сім'ї Забужко довелося покинути Луцьк. Свій притулок вони знайшли в Забайкаллі.
Як пізніше жартувала Оксана, писати твори вона почала ще в "неписьмовому" віці. Як поетеса вона дебютувала перед публікою в 9 років.
У 1968-му році Оксана Забужко переїхала до Києва. У столиці вона вступила до факультету філософії в КНУ ім. Т. Г. Шевченка. Пізніше письменниця навчалася на аспірантурі за профілем естетики в тому ж університеті.
У 1973-му році видавництво «Молодь» підготувало до друку першу поетичну збірку Оксани Забужко. Вона отримала назву «Весняна акварель». Але вийти у світ збірці не було призначено. Після чергової хвилі репресій, яких зазнали її батьки, про видання творів Оксани Забужко довелося забути. Ці творіння вона більше не публікувала. Свою збірку віршів «Травневий іній» вона видала тільки в 1985-му році.
У 1986-му році Оксана Забужко почала викладати в музичній академії ім. П. Чайковського. Її предметом стала естетика і історія культури. Там вона працювала протягом двох років.
У 1992-му році Оксана Забужко отримала посаду педагога з української культурології в університеті штату Пенсильванія.
Через 2 роки вона стала викладачем української культури та літератури в Гарвардському і Пітсбурзькому університетах.
У 2001-му році вона почала викладати літературне ремесло в КНУ ім. Т. Г. Шевченка.
Займаючись педагогікою, Оксана Забужко не кидала творчість, просочену національною ідентичністю та ідеями фемінізму.
У 1996-му році письменниця видала роман «Польові дослідження з українського сексу». Ця книга створила галасливий скандал в пострадянському суспільстві. Незважаючи на бурхливу критику, роман знайшов широку популярність. Подальші соціальні дослідження показали, що саме цей твір став першою книгою, що зробила найбільш сильний вплив на суспільство за 15 років незалежності України.
У 2009-му році Оксана Забужко випустила роман «Музей покинутих секретів». Вітчизняні та західні критики оцінили його, як один із найбільш видатних романів останніх 20-ти років. Ця книга була перекладена на 6 мов.
Оксана Забужко - одна з вітчизняних літераторів, які вивели українське мистецтво на міжнародну арену.
Особисте життя
Оксана Забужко перебуває у шлюбі. Дочками Забужко називають українських письменниць, які пишуть про секс і наркотики.
Більш докладні відомості про сім'ю Оксани пресі невідомі.
Скандали
У 2018-му році на своїй сторінці Оксана Забужко закликала жінок не надягати хустки в церкві.
«Скиньте, Христа ради, ці ваші московські савани, якщо ви тільки парафіянки української церкви, бо 30 поколінь українських жінок дивляться на вас з неба і плачуть», - зазначила письменниця.
Забужко нагадала, що ніхто з православних святих не вимагав від жінок покривати голови. Хустки вона називає адаптованою версією хіджабу. За словами письменниці, такий вигляд не властивий українській церкві. Подібну вимогу висувають православні церкви, на які вплинуло мусульманство, а зокрема, російська та сербська церкви.
Статок
Про прибутки письменниці в пресі не згадується.