Муса Магомедов
  • Дата народження
    7 квітня 1970
  • Країна
    Росія
  • Соцмережі
Муса Магомедов
3827

Муса Магомедов

Магомедов Муса Сергоєвич: топ-менеджер Ріната Ахметова, гендиректор Авдіївського коксохімічного заводу

Муса Магомедов - Фото 1

Магомедов Муса Сергоєвич з 2012 року керує Авдіївським коксохімічним заводом. Не виїхав навіть після початку бойових дій. На позачергових парламентських виборах 9-го скликання обраний народним депутатом.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Робота в умовах війни
6. Доходи

Біографія

Муса Сергоєвич Магомедов народився 7 квітня 1970 року в одному з селищ Дагестану. Вищу освіту здобув в Україні. Як зазначено на його сторінці у Фейсбук, з 2014 року живе і працює в Авдіївці Донецької області.

Сім'я

Одружений, має сина і дочку.

Освіта

Спочатку Магомедов вступив до Донецького інституту радянської торгівлі, після чого продовжив навчання в Київському міжнародному інституті менеджменту. Крім того, пройшов програму з розвитку топ-менеджерів групи "Метінвест" в московській школі управління.

Кар'єра

Кар'єра Муси Сергоєвича завжди була пов'язана з виробництвом коксу. Вже через 2 роки після початку трудової діяльності Магомедова призначили головою наглядової ради компанії "Запоріжкокс", а ще через кілька років довірили повне управління цим підприємством. 

У листопаді 2012 року Муса Магомедов отримав посаду гендиректора Авдіївського коксохімічного заводу Ріната Ахметова, ставши одним з головних його управлінців

У 2018 році увійшов до сотні кращих топ-менеджерів України, зайнявши 31 місце в рейтингу видання Delo.ua. Має за плечима понад 15 років досвіду управління.

На позачергових виборах до Верховної Ради 9-го скликання успішно балотувався в народні депутати від "Опозиційного блоку". Переміг по виборчому округу №45 в Донецькій області, набравши 64,60% голосів. З великим розривом (близько 50%) обійшов свого головного конкурента Анастасію Петренко, яку висунула партія "Опозиційна платформа - За життя".

Робота в умовах війни

Авдіївський коксохімічний завод у довоєнний час займав 20% українського ринку, поставляючи свою продукцію на великі вітчизняні меткомбінати. У 2014 році підприємство виявилося на лінії фронту, і хоча місто залишилося під контролем української влади, всі ці події не могли не позначитися на його роботі.

"Коли була "спека", дуже багато людей жили на заводі", - згадує в інтерв'ю Муса Магомедов. Влітку 2015 року він керував штатом майже в 4 тисячі осіб. Говорить, спільно з гуманітарним штабом "Допоможемо" при Фонді Ріната Ахметова охочих покинути рідну Авдіївку евакуювали. Через переїзд з підприємства пішло багато співробітників, однак знайшлися і ті, хто не захотів їхати. Ті, хто залишилися, жити на заводі. Дітей і дружин працівників, а також просто жителів міста ховали від обстрілів в укриттях. 

АКХЗ втратив багато хороших співробітників, у яких був багаторічний досвід. На їх місце прийшли люди з ПТУ і технікумів, які ніколи не працювали зі складною технікою з виробництва коксу.

Довелося навчати, переформовувати цехи. Однак зараз потреби у працівниках немає, каже гендиректор АКХЗ.

Що стосується ситуації в місті, то з 35 тисяч жителів залишилося тільки близько восьми. Однак сам бізнесмен не поїхав, а спільно з мером Авдіївки зайнявся відновленням міста. "Ми розуміємо, що в Авдіївці проживають наші співробітники, їхні сім'ї. Точно так же місто розуміє, що якщо завод стане, то замість міста Авдіївка в кращому випадку буде село під назвою Авдіївка ", - заявив Муса Сергоєвич в одному з інтерв'ю. За його словами, підприємство виділило гроші на відновлення інфраструктури, заміну теплотраси та інші роботи по відновленню міста.

Заслуживши повагу багатьох земляків за те, що не кинув Авдіївку, завод і співробітників, у 2019 році Магомедов висунув свою кандидатуру на пост народного депутата України.

Перед виборами говорив, що політика для нього - не самоціль, а спосіб поліпшити життя в місті, домогтися того, щоб на нього звернули увагу. Як показали результати голосування, гендиректор АКХЗ не помилився - бізнесмена дійсно підтримали більшість виборців, що дозволило йому впевнено пройти до Верховної Ради від "Опозиційного блоку".

Доходи

Даних про обіг коштів на Авдіївському коксохімічному заводі у відкритих джерелах немає, як немає і інформації про доходи його керівника Муси Магомедова. Відомо тільки, що підприємство Ахметова є одним із найбільших в Європі у своїй сфері. З початком військових дій завод зазнав серйозних збитків від обстрілів, які склали 218 мільйонів гривень у 2014 році і 74 мільйони гривень - у 2015-му. За словами його гендиректора, відновлювати роботу підприємства вдавалося тільки за рахунок того, що воно входить до групи "Метінвест".

Муса Магомедов - Фото 2
Згадки про персону