Панков Микола Олександрович: колишній заступник міністра оборони РФ
Панков Микола Олександрович — посприяв скороченню військових вишів та скорочення російської армії на 200 тисяч офіцерів. Організував аферу з розкрадання 400 мільйонів рублів
Біографія
Микола Олександрович Панков народився 2 грудня 1954 року в селі Мар'їно Кадийського району Костромської області, нині Російська Федерація.
Освіта
Після закінчення школи Панков був призваний на строкову службу до радянської армії. Служив у прикордонних військах. У 1980 році закінчив Вищу школу КДБ. Потім Микола навчався в аспірантурі та захистив кандидатську дисертацію з юриспруденції.
Сім’я
Панков одружений. У нього є двоє дітей.
Кар'єра
З прикордонних військ Микола в 1976 році перейшов на службу до КДБ. Викладав у Вищій школі КДБ. Після розвалу СРСР він був вченим секретарем Академії ФСБ.
У 1997 році Панкова призначили керувати управлінням справами прикордонної служби, а через рік він очолив Радбез РФ. Навесні 2001 року Микола зайнявся управлінням справами міністерства оборони, а трохи пізніше став головним кадровиком відомства.
Влітку 2002 року Панков займався тими ж кадровими питаннями, але вже на посаді заступника міністра. Також йому підпорядковувалися всі вищі навчальні заклади з військовим ухилом.
Восени 2004 року Миколі знову змінили посаду. Тепер він став начальником служби кадрової та виховної роботи МО, а рівно через рік статс-секретарем і заступником міністра.
У 2009 році він пішов з військової служби у званні генерала армії та був переведений у держслужбовці в чині дійсного держрадника другого (а у 2011 році першого) класу. Панков зберіг посаду заступника міністра при зміні міністра з Сердюкова на Шойгу у 2012 році.
З 2015 по 2018 рік Микола був куратором "Юнармії", яку часто називали російським "Гітлер'югендом". З 2018 року основним обов'язком Панкова в міністерстві стало опікування питаннями кадрів, а також фізкультура і спорт.
Влітку 2024 року Микола був відправлений у відставку.
Компромат
Як заступник міністра Панков "сприяв" закриттю близько сорока вищих військових закладів. Це було зроблено під прикриттям нібито реформи освіти, а насправді для того, щоб звільнити приміщення військових вишів і продати їх афілійованим структурам.
При Панкові також скоротився педагогічний склад військових вишів в сім разів. А офіцерів в російській армії стало менше на 200 тисяч. Останнє обійшлося бюджету в більш ніж півтора трильйона рублів.
Микола допоміг своєму шефу Сердюкову побудувати замість радіолокаційної станції в Анапі дачу розміром в 600 "квадратів" з басейном і елінгом. Саме Панков умовив місцевих депутатів виділити землю міністерству нібито під оборонну станцію.
Наприкінці 2010 року Микола був відповідальний за переїзд фондів та експозицій Центрального військово-морського музею з однієї будівлі в іншу. Під це була виділена значна сума грошей.
Однак при переїзді виявилося, що 400 мільйонів рублів успішно розікрали. Афера була розкрита. Але якщо виконавці отримали реальні терміни, то її організатор, яким був Панков, відбувся великим штрафом. Його "попросили" повернути казні 600 мільйонів.
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну Панков, як і всі путінські топчиновники, опинився під санкціями західних країн.
Декларація
Після вторгнення в Україну, путінська влада в Росії закрила електронний доступ до декларацій своїх високопосадовців. Остання доступна в мережі декларація Панкова датується 2019 роком. На той момент дохід заступника міністра становив майже 21,5 мільйона. Дружина скромно заробила 302 тисячі рублів.
Панкову належала земельна ділянка (1662 кв.м) і житловий будинок зі службовими будівлями й спорудами (488.9 кв. м). А квартира (157 кв.м) була вказана "в користуванні". Дружина володіла земельною ділянкою (2500 кв.м), житловим будинком (237.8 кв.м) і гаражним боксом (18.8 кв.м).
Панков їздив на автомобілі Land Rover і квадроциклом Yamaha VRX 700F, а дружина — на квадроциклі Yamaha Viking.