Микола Люшняк
  • Дата народження
    8 лютого 1974
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Микола Люшняк
3787

Микола Люшняк

Люшняк Микола Володимирович: тернопільський землевласник знову став нардепом

Микола Люшняк - Фото 1

Люшняк Микола Володимирович - народний депутат, який сам є земельним магнатом, а також лобіює бізнес-інтереси тернопільських агробаронів.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Микола Люшняк народився 8 лютого 1974 року в м. Бережани на Тернопільщині.

Сім'я

Одружений, виховує чотирьох доньок.

Освіта

У 1996 році закінчив Львівський державний с/г інститут. Пізніше цей вуз був перейменований у Львівський національний аграрний університет, в якому Микола захистив кандидатську дисертацію.

Кар'єра

Після закінчення інституту Люшняк влаштувався на підприємство "Золотий колос" бригадиром, після чого швидко став головним агрономом. Потім протягом декількох років працював у львівських аграрних компаніях.

У 2001-му отримав посаду заступника директора тернопільського підприємства "Авангард". Через рік перейшов на посаду керівника в компанію "Галич Агро-Стек", яку очолював протягом 7 років.

Свою політичну діяльність Микола Володимирович почав у 2012 році. Тоді він безуспішно балотувався в нардепи від партії "УДАР", членом якої був.

У 2014 році знову спробував свої сили і став народним депутатом ВРУ 8-го скликання, в яку пройшов по виборчому округу Тернопільської області. У 2019-му балотувався в парламент як самовисуванець і, як виявилося, досить успішно. Обраний депутатом Верховної Ради України 9-го скликання.

Компромат

Миколу Люшняка кілька разів звинувачували в тому, що в парламенті він лобіює інтереси певних фірм, які прямо чи опосередковано з ним пов'язані. За інформацією видання "Чесно", такі підприємства, як з'ясувалося, отримували більше дотацій з держбюджету, ніж інші

Наприклад, фірма "Бучачагрохлібпром", власником якої є помічник і земляк нардепа Петро Гадз, на свій розвиток отримала від держави як мінімум 14 мільйонів гривень.

Також стало відомо, що в 2016 році держкомпанія "Укрспирт" уклала з фірмою "Галич агро-стек" контракт на 7,5 мільйона гривень без проведення будь-яких тендерів, що є прямим порушенням. Офіційними власниками фірми є Олександр Кубай і дружина нардепа Ольга Люшняк.

Як повідомляє видання "Репортер", Микола Люшняк з Тернопільщини, який входить до фракції Петра Порошенка "БПП-Солідарність", протягом всього часу своєї політичної діяльності працює над просуванням інтересів тернопільських агробаронів, з якими знаходиться у партнерських відносинах. Не дивно, що сам Люшняк разом зі своєю сім'єю також є великим землевласником.

За даними "Антикор", дружина нардепа подарувала чоловікові будинок з земельною ділянкою в Буковелі. З огляду на місце розташування землі і будинку, ціна такого подарунка в декларації чиновника явно занижена.

Крім того, у 2018 році чиновник виявився одним із 16 аграрних нардепів, кому держава компенсувала вартість оренди житла. І це при тому, що сам він разом з дружиною володіє декількома маєтками і отримує мільйонні доходи.

Декларація

Згідно з декларацією Миколи Люшняка за 2018 рік, його дохід склав майже мільйон гривень. Більшу частину з цих грошей він отримав в якості державних виплат на виконання депутатських повноважень, а також компенсації витрат на житло і проїзд. Дружина нардепа отримала приблизно такий же дохід від дивідендів, виплачених компанією ТОВ "Галич Агро-Стек".

З нерухомості на чиновника записані тільки особняк площею 415 кв.м в Яремче і земельна ділянка там же.

Решту майна оформлено на його дружину, у власності якої знаходиться 6 земельних ділянок загальною площею 20 гектарів, три великих приватних будинки в Тернопільській, Івано-Франківській і Львівській областях, а також автомобіль Volkswagen Multivan 2013 р.в.

Крім того, в декларації вказано, що Микола Люшняк є власником благодійного фонду "Перлина Галичини", а його дружина - трьох комерційних підприємств.

Гроші подружжя зберігає готівкою. Так, депутат має заощадження на суму 250 тисяч гривень 3 500 доларів і 2 400 євро, а Ольга - 100 тисяч гривень, 35 тисяч доларів і 2 тисячі євро.

Згадки про персону