Микола Чорний
  • Дата народження
    3 травня 1982
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Микола Чорний
5736

Микола Чорний

Чорний Микола Валерійович: депутат Дніпровської міськради та адвокат

Микола Чорний - Фото 1

Чорний Микола Валерійович — представник забороненої ОПЗЖ, з нестикуванням в легальних доходах і витратах, а також можливою темною стороною бізнесу 

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Микола Валерійович Чорний народився 3 травня 1982 року в місті Дніпропетровськ, Україна.

Освіта

У Чорного юридична освіта. У 2004 році він закінчив юридичний факультет Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара.

Сім’я

Микола одружений на Ользі Юдіній-Чорній. У подружжя є син Герман і дочка Таїсія.

Кар'єра

У листопаді 2009 року Микола став фізичною особою підприємцем (основний вид діяльності — неспеціалізована оптова торгівля). У тому ж 2009 році він очолив нині збанкрутіле ТОВ “Компанія «Технологія»”, яке займалося оптовою торгівлею паливом. У січні 2011 року Чорний отримав свідоцтво на заняття адвокатською діяльністю.

Микола — засновник декількох фірм:

  • приватне підприємство "Інфорспектр" (ремонт взуття та шкіряних виробів);
  • ТОВ "Віват-груп" (діяльність приватних охоронних служб);
  • ТОВ "Інвестднепро" (консультації з питань комерційної діяльності та управління).

Чорний — директор та уповноважена особа приватного підприємства "КБТ" (агентство нерухомості). Спільно з цією фірмою Микола став співзасновником шести компаній, в яких основний вид — діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення.

  • ТОВ "Готельне агентство Дніпро";
  • ТОВ "Готельна мрія"; 
  • ТОВ "Готельний світ";
  • ТОВ "Готельна сфера";
  • ТОВ "Готельна справа" ;
  • ТОВ "Готельний бізнес-комфорт".Микола Чорний - Фото 2

Микола також очолює ТОВ "Сервіс СП" (надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна) та громадську організацію "Народне партнерство". Чорний співзасновник громадської організації "Центр з дослідження розвитку технологій та ТОВ “Редакція газети «Зоря»”.

Восени 2020 року Микола балотувався до Дніпровської міської ради під 36-м номером у списку партії "Опозиційна платформа — За життя" та по другому виборчому округу (Індустріальний район), де за нього проголосувало 847 виборців.

У VIII скликанні Чорний увійшов до складу фракції ОПЗЖ і очолив постійну комісію з питань комунальної власності та законності. Після повномасштабного вторгнення партія ОПЗЖ була заборонена за співпрацю з окупантами. Її дніпровську фракцію розпустили, а колишні члени, в тому числі й Микола, утворили депутатську групу “За Україну! За Дніпро".

Компромат

Як повідомляв громадський рух "Чесно", ТОВ “Редакція газети «Зоря»” у квітні 2021 року виступило замовником (близько мільйона примірників) агітаційної газети ОПЗЖ. У газеті порушували тему закриття телеканалів з орбіти кума президента РФ, голови політради ОПЗЖ Медведчука, а також "тарифного геноциду" тощо. 

Серед іншого, опубліковані інтерв'ю Медведчука, його дружини Оксани Марченко, коментарі та тези співголів партії Юрія Бойка і Вадима Рабіновича. Пройде менше ніж рік, як всі ці політики стануть зрадниками й втечуть до Росії.

Микола Чорний - Фото 3

Влітку 2021 року активісти громадської організації "Громадський контроль" звернули увагу на нестикування в декларації депутата Чорного.

Микола вказав, що придбав три квартири в центрі Дніпра, на які витратив 2,6 мільйона гривень. Вийшло, що в середньому ціна за квадратний метр склала 443 доларів. Хоча в сусідній будівлі квартири продавалися по 686 доларів.

У тому ж будинку були квартири, оформлені на Олену Чорну (ймовірно, родичку депутата), площею 137,4 кв.м. Ще одну квартиру купила дружина Миколи у 2019 році. У Юдіної-Чорної нерухомість, площею 81 кв.м, де один "квадрат" коштував 524 доларів.

У тому будинку активісти не виявили за виписками інших власників. Тобто, ймовірно, будівля була викуплена повністю сімейством Чорних. Залишилося неясним, чому різні власники різко вирішили продавати квартири, явно за заниженими в 1,5-2 рази цінами.

Цікаво, що депутат, згідно з декларацією, не мав стільки грошей, щоб купити нерухомість навіть за заниженою вартістю. За декларацією він заробив 82 тисяч доларів, з яких відклав 26 тисяч. А витрати на різні покупки склали 214 тисяч доларів, з яких куплені квартири склали 106 тисяч (при реальній вартості реальності близько 200 тисяч).

Угоди з купівлі квартир оформляла Наталія Кошляк - дружина депутата облради від ОПЗЖ Михайла Кошляка. Він же меценат, а за поліцейськими зведеннями у свій час проходив як "бандит", а також був помічником екснардепа Бориса Філатова.

Активісти "Громадського контролю" знайшли й інші "ляпи" в декларації Чорного:

  • 2,5 квартири, вартістю 691 тисячу гривень Миколі подарував Віталій Леонтьєв.
  • "випадково забув" вказати будинок, оформлений на доньку Таїсію на 532 кв.м і квартиру на 47,9 кв.м (володіє 50%).
  • не маючи задекларованих коштів, придбав Range Rover Sport за майже 750 тисяч.
  • купив недобуд в центрі Дніпра, площею 129 кв.м за 258 тисяч або за 582 тисяч (в декларації вказав неоднозначно). Активісти відзначили, що це дуже вдала покупка за ціною 100-200 доларів за квадрат.
  • позичив майже два мільйони гривень директору КП “Жилсервіс-14” Ірині Діхтяр (або людині повністю з таким ПІБ). Хоча, судячи з декларацій, депутат не мав таких коштів, щоб дати комусь позику.

Громадські діячі допускали, що цим нестикуванням в легальних доходах і витратах посприяла темна сторона бізнесу Миколи Чорного і його допомога Геннадію Гуфману в боротьбі за готель "Дніпропетровськ" у 2010-х роках. 

Декларація

У березні 2024 року Микола Чорний подав електронну декларацію про свої доходи за минулий рік. Депутат володіє у місті Дніпро чотирма квартирами (одна у спільній власності) та земельною ділянкою (2500 кв.м) у селі Липівка на Київщині. Юдіна-Чорна також у Дніпрі має одну квартиру (45,6 кв.м).

У вересні 2020 року Микола за 794 тисячі гривень придбав автомобіль Range Rover Sport 2008 року випуску.

За 2023 рік сукупний дохід Чорного склав понад мільйон гривень. Ще 84 тисячі він отримав в якості соціальних виплат. Дружина депутата від продажу нерухомості заробила 235 тисячі гривень.

У банках Микола зберігає шість тисяч гривень. Готівкою він задекларував 1,3 мільйона гривень і 35 тисяч доларів.

Згадки про персону