Бабенко Микола Іванович: директор Херсонскього фізико-технічного ліцею, депутат міської ради
Бабенко Микола Іванович - вчитель фізики з багаторічним досвідом роботи, який вже майже 30 років очолює фізико-технічний ліцей в Херсоні та майже 10 років є депутатом міської ради, в яку свого часу пройшов від Партії регіонів.
Біографія
Микола Бабенко народився 4 січня 1944 року в одному з сіл Херсонської області.
Сім'я
Даних про членів сім’ї знайти не вдалося.
Освіта
Після закінчення школи вивчав фізику в Херсонському державному педагогічному інституті ім. Н.К. Крупської, який закінчив у 1966 році.
Кар'єра
За даними офіційної біографії, після закінчення ВНЗ Бабенко влаштувався вчителем фізики в сільську школу на Херсонщині. Згодом протягом 3 років викладав фізику та хімію в ліцеї в Алжирі.
В 1973 році отримав посаду вчителя фізики в херсонській школі № 20. У 1975-му став викладачем ліцею, а також очолив групу вчителів в одному з міст Центральної Африки.
Повернувшись у 1978 році в Херсон, Микола Іванович продовжив педагогічну діяльність в міських школах № 20 та № 30.
Згодом протягом кількох років викладав в республіці Малі та консультував міністра освіти УРСР в Центральній Африці.
З кінця 80-х працював вчителем фізики та інформатики в Херсонському мореходному училищі ім. Лейтенанта Шмідта, після чого взяв під керівництво фізико-технічний ліцей при ХДТУ.
У 2003-му отримав звання Заслуженого вчителя України. У 2006-му здобув науковий ступінь кандидата технічних наук. Написав більше 20 наукових робіт.
Паралельно з роботою директора ліцею, у 2010 році зайнявся громадсько-політичною діяльністю, пройшовши в Херсонську міську раду в якості депутата від Партії регіонів. Є міським депутатом дотепер.
Компромат
У березні 2016 року депутати Херсонської міськради прийняли рішення про заборону поборів з батьків та вчителів навчально-виховних закладів. Така ініціатива викликала різку критику тих чиновників, які безпосередньо пов’язані зі сферою освіти.
Микола Бабенко, будучи директором Херсонського фізико-технічного ліцею, наполягав на тому, щоб залишити так звані “благодійні внески” в освітніх закладах, мотивуючи це тим, що бюджетних коштів завжди не вистачає.
В інтерв'ю мерії Херсона він заявив, що не бачить необхідності систематизувати отримання благодійної допомоги, оскільки все вже давно налагоджено. Також він додав, що державних коштів на фінансування шкіл, дитсадів та інших навчальних закладів не вистачає, тому за харчування, ремонти класів, канцелярію тощо доводиться платити батькам.
Зважаючи на це, Микола Бабенко впевнений, що не можна припиняти збори з батьків у школах, адже це негативно відіб’ється на навчальному процесі. Єдине, що всі фінансові операції мають бути прозорими, тобто директори шкіл мають регулярно звітувати перед батьками, щоб ті чітко розуміли, на що конкретно пішли їхні гроші.
Декларація
Декларація чиновника у відкритих джерелах відсутня.