Михайло Радуцький
  • Дата народження
    5 грудня 1968
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Михайло Радуцький
551

Михайло Радуцький

Радуцький Михайло Борисович: нардеп і засновник клініки “Борис”

Радуцький Михайло Борисович – народний депутат України, радник президента Володимира Зеленського, засновник клініки “Борис”.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Статки
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Михайло Радуцький народився 5 грудня 1968 року в Києві.

Сім’я

Одружений. Дружину Михайла звуть Людмила. Виховали сина Максима, який займається ресторанним бізнесом (володіє і управляє закладами Mozgi Bar і City Beach Club).

Освіта

Перша вища освіта, яку отримав Михайло Радуцький – медична. Навчався в Київському медучилищі №2 на фельдшера швидкої допомоги. У 2007 році закінчив Національний університет фізкультури і спорту, де освоїв фізичну реабілітацію.

Кар’єра

Михайло Радуцький почав кар’єрний шлях із роботи санітара приймального відділення. Згодом працював фельдшером швидкої допомоги на Київській станції.

Підприємницька діяльність

Радуцький зайнявся підприємництвом. У 1989 році Радуцький спільно з Дмитром Гордоном заснував компанію, яка займалася організацією концертів у столиці.

Вже у 1993 році з партнерами, серед яких був і Дмитро Гордон,  заснував медичний центр "Борис".

Протягом 10 років був там комерційним директором, а потім повністю очолив центр. На початку 2019 року продав клініку мережі "Добробут".

Політика

У 2014 році Радуцький став заступник голови Київської міськдержадміністрації. Через рік отримав посаду радника голови КМДА Віталія Кличка.

Працював у Міністерстві охорони здоров’я України. Був членом Вищої медичної Ради. 

У липні 2019 року був призначений Володимиром Зеленським позаштатним радником президента.

Крім того, в тому ж 2019 році виграв вибори в народні депутати. Пройшов до парламенту від "Слуги народу". У парламенті очолив Комітет з питань здоров'я нації, меддопомоги та страхування. Крім того, в Раді  відповідає за міжпарламентські зв’язки з Молдовою та Таїландом. Також займається питаннями щодо реформування системи охорони здоров’я в Україні.

Михайло Радуцький переконаний, що Україні не підходять європейські протоколи лікування. Михайло виступає за модель Бісмарка для України. За словами Радуцького, Володимир Зеленський знає, як отримати гроші на медицину, однак при цьому не чіпати податки, не збільшуючи їх.

Компромат

Радуцький потрапив у цунамі

У 2004 році Михайло Рудницький разом з дружиною і тисячами інших людей став жертвою цунамі на острові Пхукет. В результаті інциденту всі їхні друзі загинули.

Проблеми з деклараціями

За роки депутатства Михайло Радуцький не завжди подавав декларації. А коли подавав, то в них знаходили різні невідповідності. Наприклад, Михайло, маючи бізнес, ніколи не згадував його в своїх деклараціях.

У клініці "Борис" чиновнику ще кілька років тому належало 12,4% акцій, що в грошовому еквіваленті дорівнює більш ніж десяти мільйонам гривень. Із них близько 10% він контролював через кіпрську офшорну фірму Morlaix Holdings Limited. Забував Радуцький декларувати і бізнес своєї дружини, яка також отримує чималі доходи.

Звинувачення в підробці документів

Наприкінці 2017 року ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що у медичного центру "Борис" можуть відібрати ліцензію. Усе почалося з того, що один чоловік подав у прокуратуру заяву, в якій звинувачував керівництво цієї та інших клінік в тому, що ті для отримання ліцензії надають підроблені документи.

Після цього слідчі спробували отримати дозвіл на перевірку документів медичних закладів та їх обладнання. Однак виявилося, що прокуратура не може проводити такі перевірки, це юрисдикція Міністерства охорони здоров'я. До того ж, ліцензії видають на підставі відомостей, які не є тими документами, підробка яких карається законом.

Масове звільнення лікарів 

Будучи на посаді заступника мера Києва з питань медицини, Михайло Радуцький ініціював масове звільнення лікарів із державних закладів. Це викликало обурення у суспільстві: активісти влаштували акції протестів, палили шини під КМДА, а Радуцького та Кличка піддали анафемі.

Нецензурне листування Зе-депутата Радуцького

Як тільки Михайло Радуцький став народним депутатом України, відразу ж втрапив у скандал. Йдеться про його листування з колегами, яке засвітили журналісти в мережі. Так, політики в діалозі обговорювали майбутнє призначення нового міністра охорони здоров’я. Михайло Радуцький зауважив, що “його людина Зоряна Черненко”. Йому відповіли, що чули про Уляну Супрун. На це Радуцький відповів нецензурною лайкою, що, мовляв, дзуськи (але іншими словами).

Листування опублікували на сайті Цензор.нет. Михайло Радуцький хотів домовитися, аби матеріал зняли з сайту, але його відмовили колеги, оскільки, як написали в діалозі, “буде гірше, якщо опублікують, що хочете зняти”. 

Радуцький і посада міністра охорони здоров’я

У 2019 році, коли міністеркою охорони здоров’я стала Зоряна Скалецька, у “Слузі народу” говорили про те, що це тимчасово, і скоро цю посаду займе Михайло Радуцький. За словами Давида Арахамії, Радуцькому треба було кілька місяців, щоб привести до ладу свої справи з бізнесом.

Невиконана обіцянка

У 2021 році Михайло Радуцький потрапив у скандал. Він пообіцяв рідним медика, який помер від коронавірусу, допомогу. Однак він став єдиним парламентарієм, котрий проголосував проти відповідного звернення до президента. 

Звинувачення у контрабанді

На початку 2021 року власник медіа “Обозреватель” звинуватив Михайла Радуцького в незаконному контрабандному ввезенні на територію України вакцини проти коронавірусу. За словами Михайла Бродського (політика й власника ресурсу “Обозреватель”, Михайло Радуцький організував в Україні підпільні щеплення проти китайського вірусу. 

«За наявною в мене інформацією, прем'єр-міністр Денис Шмигаль і низка народних депутатів, зокрема і голова профільного медичного комітету ВР Михайло Радуцький, цього тижня відвідали клініку пластичної хірургії й косметології «Меділенд» за першою дозою вакцини», – написав Бродський.

Бродський вимагав, щоб Радуцький здав тест на антитіла, щоб перевірити свою теорію. Якщо б вона підтвердилася, Бродський вимагав, аби Михайло Радуцький подав у відставку.

Журналісти запросили коментар щодо інциденту у Михайла Радуцького. Він прокоментував це, заявивши, що не бачить сенсу коментувати таку маячню. Політик також підкреслив, що, ймовірно, комусь просто сумно святкувати новорічні дні під час карантину, тому й вигадують різне. Також на той момент він сказав, що як тільки в Україні з’явиться можливість вакцинуватися від коронавірусу, він зробить це публічно й на камеру.

Радуцький і Шуфрич

Навесні 2021 року перед голосуванням за нового міністра охорони здоров’я Михайло Радуцький потролив Нестора Шуфрича просто у ВР. Так, Шуфрич виступав проти призначення Віктора Ляшка міністром через “зірвану” вакцинацію. Шуфрич заявив, що "уже під МОЗ стоять з валізами і мішками - з одного боку" соросята ", з іншого - ті, кого зараз призначили, отримати фінансування з Міністерства охорони здоров'я.

На це Радуцький відповів йому, що той загубився в часі. “З валізами і грошима під МОЗ стояли, коли там двічі був "ваш" міністр від Партії регіонів”.

Гроші у конвертах

Черговий скандал, пов’язаний з іменем Михайла Радуцького, виник через його листування з невідомим щодо доплат депутатам у конвертах.

Як з’ясували журналісти і підтвердив сам Радуцький, йому написав на телефон контакт, який у смартфоні депутата був підписаний “ХЗ”. Михайло вирішив, що це хтось із його знайомих, оскільки номер був збережений у пам’яті телефону. Депутат підтримав бесіду. Його запитували про зарплату нардепів: так звану білу та зарплату в конвертах. У переписці Михайло Радуцький зазначив, що народним обранцям було б досить білої зарплати в 4 тисячі доларів (а це більш ніж 100 тисяч гривень за нинішнім курсом).

Також у тому листуванні Радуцький підтвердив, що дехто із політиків дійсно отримує додаткові кошти у конвертах, окрім білої зарплати. Журналістам здалося дивним, що нардеп став обговорювати такі питання, не знаючи навіть із ким спілкується. 

“Дивіться, телефон у мене був в пам’яті. В цій країні мене знає дуже багато людей. Я не можу не відповісти людині. Тому якщо в мене в пам’яті є телефон…”, - відповів політик.

Статки

За даними декларації, поданої в 2020 році, Михайло Борисович Радуцький має домоволодіння й земельну ділянку в Київській області, у Києві він має квартиру й машиномісце, ще одну квартиру в столиці має у спільній власності. Третя квартира з декларації належить дружині політика й бізнесмена – Людмилі.

З цінного майна Радуцький декларує годинники Ulysse Nardin та Rolex, дружина також має годинник Ulysse Nardin.

Транспорт: у Михайла Радуцького два легкові автомобілі (MERCEDES-BENZ Е200 2017 року випуску та AUDI E-TRON 2019 року випуску); у дружини MERCEDES-BENZ GLC 220D 2017 року випуску.

Михайло має корпоративні права в кількох компаніях: ІНФОКОНСАЛТ (є кінцевим бенефіціарним власником компанії), Р.К.Х.К.-МЕД, ДІГЛОБАЛ ДЖЕНЕРАЛ СЕРВІС АЛЬЯНС ГРУП. Дружина – в МОРЛЕКС ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД, ВАША БЕЗПЕКА, МОЛОЧНА ЛАВКА (Людмила Радуцька є кінцевою бенефіціарною власницею усіх трьох компаній).

Нематеріальні активи: свідоцтво на знак для товарів і послуг в Україні.

Доходи (спільно з дружиною): 11 мільйонів 444 тисячі 894 гривні.

Заощадження (спільно з дружиною): 3 мільйони 93 тисячі 781 гривня, 314 тисяч 767 доларів та 2 євро.

Крім цього, у Михайла Радуцького є фінансові зобов’язання, а саме зобов'язання за договором купівлі-продажу автомобіля на суму 2 мільйони 152 тисячі 454 гривні.

Посилання

Фейсбук Михайла Радуцького

Персональний сайт Михайла Радуцького

Відео

Згадки про персону