Михайло Присяжнюк

Присяжнюк Михайло Олексійович: адвокат, телеведучий і депутат Київради від «Слуги народу»

Михайло Присяжнюк - Фото 1

Присяжнюк Михайло Олексійович — телезірка, «народний адвокат», «слуга народу» і брат судді-корупціонера.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Михайло Олексійович Присяжнюк народився 3 серпня 1982 року в місті Вінниця. З 1988 року проживає в Києві.

Освіта

У 2005 році Присяжнюк закінчив юридичний факультет Київського національного університету.

Сім’я

Присяжнюк народився у сім’ї юристів. Мати — Тамара Присяжнюк стала першою жінкою-суддею Верховного суду. Батько — Олексій Присяжнюк був заступником столичного прокурора.

Михайло одружений на Валерії Присяжнюк. У подружжя двоє дітей: Іван та Марія.

Кар'єра

Ще студентом столичного вишу Михайло почав працювати. Спочатку у якості помічника юриста, потім юрисконсульта у ТОВ «АНМАКС». Пізніше Михайло керував юридичним відділом Бучанського заводу склотари «УкрТараСкло». У 2004-2007 роках він друкувався у газетах «Право», «Київські відомості», «Сьогодні», «Правда». У 2007 році Присяжнюк влаштувався у «Юридичну газету».

Михайло Присяжнюк - Фото 2

У лютому 2011 року, склавши кваліфікаційні іспити, Михайло отримав адвокатське свідоцтво. Через рік Присяжнюка запросили на телеканал СТБ у якості експерта. Він працював на передачах «Вагітна у 16», «Все буде добре», «Слідство ведуть екстрасенси», «Один за всіх». 

В останньому шоу Михайло з 2018 року став ведучим. На телебаченні він отримав неофіційне прізвисько «Народний адвокат». Паралельно він продовжив займатися адвокатською діяльністю. 

У січні 2009 року Присяжнюк зареєструвався як фізична особа-підприємець. До січня 2013 року Михайло займався консультуванням з питань комерційної діяльності та управління. У грудні 2018 року Присяжнюк відновив ФОП. До листопада 2020 року основним видом діяльності була театральна та концертна діяльність.

У 2005 році Михайло став членом Народної партії України. Був заступником голови Ірпінської міської партійної організації НПУ. Тоді ж Присяжнюк брав участь у заснуванні молодіжної громадської організації «Молодь за Литвина».

Протягом 2006-2007 років Михайло був членом політичної ради Трудової партії України. Керував молодіжною громадською організацією «Українські соколи», молодіжними ініціативами «Я можу!» та «Я — Молодіжний голос України». У березні 2008 року Присяжнюк заснував благодійний фонд «Я можу! Допомогти!». У 2010 році він знову став членом Народної партії.

Михайло Присяжнюк - Фото 3

Михайло Присяжнюк був помічником народних депутатів: IV скликання «нашоукраїнця» Віктора Мусіяки, VI скликання — представника «НУНС» Юрія Костенка, VII скликання - «свободівця» Юрія Бубліка. З Мусіякою і Костенко він працював на громадських засадах, з Бубліком — на платній основі.

У 2020 році сам Михайло вирішив стати депутатом. У серпні Андрій Пальчевський запрошував адвоката-телеведучого у свою «Перемогу». Однак Присяжнюк вибрав більш прохідний варіант. Він став кандидатом в депутати Київради від партії «Слуга народу».

Присяжнюк балотувався по 6-му виборчому округу (№6 у списку) і під 2-м номером у загальному партійному списку. На окрузі (частина Дніпровського району) конкретно за Михайла віддали свої голоси 284 виборці (з тих, хто голосував за загальний список; непрохідне місце на окрузі). Присяжнюк обраний депутатом по загальноміському списку.

У IX скликанні Київради він увійшов до складу фракції «Слуга народу» і очолив постійну комісію з питань власності.

Михайло — автор збірок віршів, відзначених літературними нагородами. У березні 2019 року Присяжнюк заснував власний благодійний фонд.

Михайло Присяжнюк - Фото 4

Компромат

Українські ЗМІ писали, що рідний брат Михайла — Олексій Присяжнюк, суддя Господарського суду Харківської області «відзначився» в корупційних схемах.

«Багато героїв шоу СТБ «Один за всіх» відстояли свої права й інтереси у судах, виключно завдяки кваліфікованим правовим консультаціям Михайла Присяжнюка», — відзначали представники преси.

«Але тінь, на добре ім'я юриста і телезірки кинув його рідний брат — суддя Господарського суду Харківської області Олексій Присяжнюк. Останній виявився учасником рейдерських схем по захопленню врожаю і земель пайовиків на Харківщині. А крайнє рішення цього судді в інтересах одного з харківських бізнесменів (Андрія Обори) і зовсім шокувало всю юридичну спільноту.

Вся справа у тому, що 12 жовтня Присяжнюк виніс постанову про арешт врожаю. Однак, на час винесення рішення цей урожай ще навіть не був висіяний на полі. "Заарештовану" завчасно Присяжнюком озиму пшеницю засіяли тільки 22 жовтня, тобто через 10 днів після винесеної постанови. За таку далекоглядність, ЗМІ вже охрестили Присяжнюка "суддею-пророком".

Михайло Присяжнюк - Фото 5

В цілому ж, веселощів в цій ситуації мало. Таке явне порушення закону може свідчити тільки про корумпованість Олексія Присяжнюка. І це в той час, коли його рідний брат Михайло особисто допомагає людям боротися з корупцією і безкарністю в Україні.

ЗМІ також прийшли до висновку, що рішення Присяжнюка в інтересах Обори — далеко не перше. Суддя на системній основі виносить свої вердикти на користь цієї людини, якого на Харківщині називають "земельним рейдером"».

Декларація

У грудні 2020 року Михайла Присяжнюк опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік.

Депутат Київради володіє квартирою (37,1 кв.м.), земельною ділянкою (803 кв.м.) та житловим будинком (293 кв.м.) у Києві. Також у столиці у спільній власності йому належить дві ділянки землі (1000 і 562 кв.м.), житловий будинок (345,5 кв.м.) та гараж (77,5 кв.м.). У січні 2018 року Валерія Присяжнюк придбала автомобіль BMW I3 2014 року випуску за 726,7 тисячі гривень. Своєї автівки Михайла не має.

За 2019 рік сукупний дохід «народного адвоката» склав 1,5 мільйона гривень. Готівковими коштами Присяжнюк задекларував 50 тисяч доларів і 260 тисяч гривень. У його дружини готівкою є 149 тисяч гривень і три тисячі доларів.

Посилання

Facebook

Instagram

Згадки про персону