Михайло Наконечний
  • Дата народження
    23 березня 1983
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Михайло Наконечний
4197

Михайло Наконечний

Наконечний Михайло Васильович: колишній голова КО «Київзеленбуд» та депутат Київради від ОПЗЖ

Михайло Наконечний - Фото 1

Наконечний Михайло Васильович — очолюване ним комунальне об'єднання часто світилося у скандалах з проведенням тендерів за завищеними цінами і розтратою бюджетних коштів.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Михайло Васильович Наконечний народився 23 березня 1983 року у селищі Димер Вишгородського району Київської області.

Освіта

У 1999 році у рідному селищі Михайло закінчив гімназію. Через п'ять років отримав диплом юриста в університеті податкової служби. У 2019 році Наконечний став дипломованим держуправлінцем, закінчивши Академію державного управління.

Михайло Наконечний - Фото 2

Сім'я

Михайло одружений на Катерині Наконечній. У подружжя є донька Христина.

Кар'єра

Ще студентом останнього курсу податкового університету Михайло влаштувався у Міністерство транспорту і зв'язку. За півтора року (березень 2004 - вересень 2005) він змінив ряд посад від заступника начальника юрвідділу Департаменту автотранспорту до заступника директора з правових питань ТОВ «Українське бюро ліцензування автомобільних перевезень».

Восени 2005 року Наконечний очолив компанію «Автоконсалтинг». Майже через рік він обійняв посаду начальника юридичного відділу компаній «Ділайт» і «Квадрат». Майже весь 2007 рік (лютий-грудень) Михайло керував відділом корпоративного права юридичного департаменту ТОВ «Стоїк-Плюс». За сумісництвом Наконечний займав керівні посади в декількох фірмах: «Буд-Альянс», «Макс-Буд» і «Ремікс».

У грудні 2007 року Наконечний став помічником нардепа VI скликання Віктора Пилипишина. Михайло працював на платній основі. Влітку наступного року він зайняв посаду начальника юрвідділу ТОВ «Тандем-Авто» та заступник голови АТ «5-й КАРЗ».

У березні 2009 року Михайло став фізичною особою-підприємцем. До 2016 року Наконечний надавав юридичні послуги. У 2016 році перейшов на роботу в комунальне об'єднання «Київзеленбуд», де до серпня 2018 року обіймав керівні посади.

Михайло Наконечний - Фото 3

З 2015 по 2016 рік він керував громадською організацією «Розвиток інноваційних технологій і впровадження енергозбережень». У 2020 році Михайло очолив благодійний фонд забудовника і нардепа Вадима Столара. Тоді ж Наконечний став головою секретаріату київської міської організації партії «Опозиційна платформа — За життя».

Навесні 2013 року Наконечний був довіреною особою кандидата в народні депутати Віктора Пилипишина на довиборах до ВР по 223-му мажоритарному округу. Через два роки на місцевих виборах Михайло був одним з керівників штабу «Рух за Реформи» Сергія Думчева. Влітку 2016 року Наконечний працював у штабі Тетяни Ричкової, яка балотувалась на довиборах на 27-му мажоритарному окрузі.

У 2019 році Михайло вже сам балотувався до Верховної Ради. Наконечний йшов 42-м у списку партії ОПЗЖ. Однак його номер за результатами виборів виявився непрохідним. Михайло — помічник нардепа Наталії Приходько з фракції ОПЗЖ. Він працює на громадських засадах.

У 2020 році на виборах до Київради Наконечний був 15-м в єдиному міському списку ОПЗЖ. У списку по округу №2 (Дарницький район) Михайло балотувався під першим номером. На окрузі за Наконечного віддали свої голоси 2643 виборців. Він обраний депутатом по округу.

У IX скликані Київради Михайло Наконечний став членом фракції ОПЗЖ і секретарем постійної комісії з питань цифрової трансформації і адміністративних послуг.

Михайло Наконечний - Фото 4

Компромат

ЗМІ називали Михайла соратником екснардепа і колишнього керівника Шевченківського району Києва Віктора Пилипишина. Наконечний був його помічником у парламенті і довіреною особою на довиборах в 2013 році. Він також керував однією з осередків громадської організації Пилипишина «Кияни передусім».

Але після 2016 року у пресі з'явилася інформація, що Михайло віддалився від свого патрона. З чуток, Наконечний вирішив долучитися до пропорошенковських кіл, перейшовши під крило секретаря Київради Володимира Прокопіва.

Комунальне об'єднання «Київзеленбуд», яким з 2016 по 2018 рік керував Наконечний, неодноразово потрапляло у скандали.

Правоохоронці підозрювали, що частина коштів, виділених з бюджету на ремонт і облаштування сцени у парку ім. Воїнів-Інтернаціоналістів були привласнені.

Як встановило слідство, «Київзеленбуд» два рази замовляв ремонт однієї і тієї ж ділянки парку у ТОВ «Будоптімум» на загальну суму в 2,65 мільйона гривень. При цьому станом на 20 вересня 2018 роки ділянка так і залишилася не облаштованою.

Михайло Наконечний - Фото 5

«Наші гроші» повідомляли, що у листопаді 2016 року КО «Київзеленбуд» мало намір придбати у компанії «Клімтехінвест» два вантажних електромобілі вантажопідйомністю в одну тонну за 3,6 мільйона. Журналісти видання відзначали, що ціна на техніку надзвичайно висока. «За меншу на чверть суму 1,40 млн грн. можна купити самоскид МАЗ 5550С5-520-021 вантажопідйомністю 10 т», — писали представники преси.

Влітку 2017 року ЗМІ писали, що «Київзеленбуд» здійснює «золоті» закупівлі. Підприємство збиралось придбати 50 вуличних урн, витративши на 632 тисячі, тобто по 12,64 тисячі за кожну.

Пізніше київський мер Кличко отримав від НАЗК припис про проведення службового розслідування щодо Наконечного. Столичного чиновника запідозрили у правопорушення, пов'язаного з корупцією. Річ у тім, що Михайло зайнявши посаду голови «Київзеленбуду» не передав третій особі свої компанії і корпоративні права на них, як того вимагав закон.

Михайло Наконечний - Фото 6

У тому ж 2017 році голова проєкту «Пуща-Водиця без політики» Костянтин Піонтковський в фейсбук писав, що очолюване Наконечним підприємство через фірми-прокладки спустило пів мільярда гривень.

«Київзеленбуд» фіктивно наймало кишенькову фірму, яка не мала ані персоналу, ані техніки. Потім комунальне об'єднання переводило на прокладку бюджетні кошти, а вже після цього вона наймала підрядника, який проводив всі необхідні роботи.

За даними поліції, посадові особи «Київзеленбуду» та ТОВ «Княжна Либідь» «розпиляли» майже 12 мільйонів, виділених на розчищення і впорядкування трьох озер в парку «Нивки».

Роботи повинні були виконати до кінця 2018 року. Однак на ділі вони почалися тільки на одному озері, а два інші залишалися у засміченому стані. При цьому в актах прийому робіт зазначено, що ТОВ «Княжна Либідь» виконало значний обсяг з благоустрою озер.

Правоохоронці також встановили, що у ТОВ «Княжна Либідь» не було техніки для виконання робіт, а сама фірма мала всього чотири-п'ять співробітників.

Михайло Наконечний - Фото 7

У серпні 2020 року антикорупційні органи повідомили про підозру семи особам у розкраданні 78 мільйонів гривень під час закупівлі спецтехніки для «Київзеленбуду». Серед підозрюваних був й колишній керівник кооперативного об'єднання (його прізвище не вказувалася). За версією ЗМІ, ним міг бути Михайло Наконечний.

Декларація

У грудні 2020 року Михайла Наконечний опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік.

Депутату Київради належить квартира (48,4 кв.м.) у селі Ходосівка та ділянка землі (1100 кв.м.) в селищі Димер Київської області. Ще однією столичною квартирою (77,3 кв.м.) Наконечний користується на безкоштовній основі.

За дорученням Михайло пересувається на Mercedes-Benz ML 350 2013 року випуску. Його дружина має велосипед Smart by Mercedes E-bike, вартістю в 50 тисяч гривень.

Михайло Наконечний - Фото 8

Основним джерелом доходу Наконечного в 2019 році була поступка права вимоги на суму у 959,9 тисячі гривень. Ще 138 гривень він отримав у якості банківських відсотків. У банку депутат зберігає 995 гривень.

Готівковими коштами він задекларував 1,09 мільйона гривень і 45 тисяч доларів. У дружини Наконечного готівкою є 145 тисяч гривень. Третім особам Михайло позичив 180 тисяч гривень і 5,5 тисячі доларів.

Посилання

Facebook

Згадки про персону