Дзюдзь Михайло Семенович: депутат Львівської облради, якого підозрюють у хабарництві
Дзюдзь Михайло Семенович — головний тюремник Львівської області, якого правоохоронці затримали за хабарництво.
Біографія
Михайло Семенович Дзюдзь народився 18 серпня 1957 року.
Освіта
Дзюдзь має диплом про вищу освіту.
Сім'я
Батько Дзюдзя — Семен Семенович є депутатом Суховільської сільради.
Михайло перебуває у шлюбі. Дружину звуть Марія. Вона співвласниця ТОВ "Безпечний місто", ТОВ "Охорона-Сервіс-Титан", ТОВ "Охорона-Безпека-Титан", ТОВ "Охорона-Комплекс-Титан", ТОВ "Охорона-Сервіс-2".
Кар'єра
З березня 2001 по квітень 2010 року Михайло був начальником Управління Державної служби охорони при ГУМВС у Львівській області. У квітні 2010 року він зайняв посаду заступника начальника Головного управління МВС у Львівській області, начальника міліції громадської безпеки.
Через п'ять років Дзюдзь очолив Західне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції. У підпорядкуванні відомства знаходиться 27 виправних закладів Львівської, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської та Тернопільської областей.
Генерал - майор внутрішньої служби.
Дзюдзь кілька разів обирався до Львівської обласної ради. У 2010 році від Партії промисловців і підприємців України, у 2015-му — від партії БПП "Солідарність" (78-й виборчий округ).
У сьомому скликанні облради він входить до складу фракції БПП "Солідарність" і очолює постійну комісію з питань законності, депутатської діяльності, регламенту, правоохоронної та антикорупційної діяльності, дотримання прав людини та військових проблем.
Компромат
Як повідомляли журналісти проєкту “Наші Гроші. Львів”, “Дзюдзь двічі заповнював декларацію за 2014 рік. Вперше – у січні 2015 року, вдруге – у вересні, напередодні минулорічних (2015 року — прим.ред) місцевих виборів. Деклараційні дані не мали б різнитися, оскільки звітним роком в обох випадках був 2014 рік. Тим не менше, документи містять відмінності”.
“У декларації, заповненій у січні 2015 року, яку “НГ. Львів” отримали за інформаційним запитом, Михайло Дзюдзь не прописав доходу сім’ї від передачі в оренду майна у розмірі понад 8 тис грн. Також у ній немає однієї із земельних ділянок Дзюдзя площею 0,906 га.
Не зійшовся також розділ з інформацією про нерухомість членів сім'ї декларанта. У документі, заповненому раніше, у січні, Дзюдзь занотував 2 земельні ділянки та квартиру, а через 7 місяців згадав, що у 2014 році на сімейство були насправді записані 3 ділянки і 2 квартири”.
У березні 2020 року “ZAXID.NET” повідомило, що працівники НАБУ затримали на хабарі начальника Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, генерал-майора внутрішньої служби, депутата Львівської облради Михайла Дзюдзя”.
Як відмітив міністр юстиції Денис Малюська, головний тюремник Львівщини “взяв хабар у розмірі близько 1 тисячі доларів США від одного зі своїх підлеглих і був затриманий у результаті спільної операції СБУ та НАБУ за підтримки управління внутрішньої безпеки Мін’юсту”.
Як інформував “Резонанс.юа”, “посадовець вимагав і щомісяця отримував від підпорядкованих керівників установ виконання покарань неправомірну вигоду. Натомість він обіцяв не здійснювати перевірок стосовно дотримання режиму відбування покарань ув’язненими та заходів контролю господарської діяльності вказаних підрозділів”.
За даними “ТСН”, на судовому засіданні “прокурори НАБУ і САП просили назначити суму застави для Дзюдзя у розмірі 10 мільйонів гривень. Своєю чергою, адвокат підозрюваного клопотав про скасування запобіжного заходу або випустити його підопічного на поруки. На судовому засіданні про готовність взяти Михайла Дзюдзя на поруки заявив голова Львівської облради та нардеп від партії “Європейська солідарність” Андрій Лопушанський”.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що “Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід колишньому керівнику Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України, якого підозрюють у хабарництві”. Суд застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 630,6 тис гривень.
“Крім того, на експосадовця покладено ряд процесуальних обов'язків: прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді, суду за кожною вимогою; не відлучатися за межі місця проживання без дозволу детектива, прокурора або суду; повідомляти детектива, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування зі свідками у справі; здати на зберігання до Державної міграційної служби України свої паспорти для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України; носити електронний засіб контролю (браслет)”.
Портал “Слово і діло” писав, що “Михайло Дзюдзь після викриття «на гарячому» переписав майно на дочку”.
Суд наклав арешт на все майно Дзюдзя, але не на все. Феміда відмовилась “заарештувати квартиру загальною площею 132,5 кв. м. у Львові; будинок загальною площею 268,2 кв. м. в селі Суховоля Городоцького р-ну Львівської області; гараж бокс у Львові; дві земельні ділянки площею 0,3362 та 0,25 га у с. Суховоля, а також автомобіль Toyota Camry.
Детектив у клопотанні вказував, що на момент викриття це майно належало саме Дзюдзю, але 13 березня той переписав його на дочку з метою нібито приховання від органів досудового розслідування. Адвокати підозрюваного заперечували і вказали, що їхній клієнт переписав майно на дочку через поганий стан здоров'я”.
Декларація
У березні 2020 року Михайло Дзюдзь опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
Депутату облради належить чотири земельні ділянки: три у селі Суховоля та одна у селі Верхнє (91 кв.м.) Львівської області, житловий будинок (268 кв.м.) в Суховолі, а також квартира (133 кв.м.) та гараж (45 кв.м.) у Львові.
Марія Дзюдзь — власниця трьох ділянок землі: в селах Нижній Турів (100 кв.м.), Рясне-Руське (420 кв.м.) та Ластівка (90 кв.м.), а також двох квартир (81 і 83 кв.м.) у Львові.
Михайло пересувається на автомобілі Toyota Camry 2008 року випуску, його дружина — на Nissan X-Trail 2012 року випуску.
У 2019 році дохід Дзюдзя склав 672 тисячі гривень. Дружина поповнила сімейний бюджет на 225 тисяч.
У банку Михайло зберігає 36 тисяч гривень, Марія — чотири тисячі гривень. Готівковими коштами Дзюдзь задекларував 350 тисяч гривень та п'ять тисяч доларів, у дружини готівкою — по п'ять тисяч гривень та доларів.