Марина Бех-Романчук
Марина Бех-Романчук
1627

Марина Бех-Романчук

Бех-Романчук Марина Олександрівна: українська легкоатлетка, яка виступає в стрибках у довжину

Бех-Романчук Марина Олександрівна — багаторазова чемпіонка України, переможниця Універсіади-2019, чемпіонка Європи та переможниця світової першості в приміщеннях.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Кар’єра
  4. Статки
  5. Посилання
  6. Відео

Біографія

Марина Олександрівна Бех-Романчук народилася 18 липня 1995 року в селі Морозів Хмельницької області.

Сім'я

Марина виховувалася бабусею і дідусем. Батьки майбутньої спортсменки працювали за кордоном.

У вересні 2018 року вона вийшла заміж за плавця, багаторазового чемпіона Європи, переможця Універсіади-2017, двічі срібного призера чемпіонату світу Михайла Романчука (1996 р.н.). Після заміжжя виступає під подвійним прізвищем Бех-Романчук.

Кар'єра

У дитинстві Марина була активною дитиною і дуже любила різні спортивні ігри. Грала навіть в футбол. Сільський учитель фізкультури порадив дівчинці зайнятися легкою атлетикою. Після переїзду Бех до обласного центру, вона стала вихованкою тренера Вадима Крушинского.

Спочатку Марині більше подобалося бігати, а не стрибати. Але один турнір все круто змінив. У тринадцять років уродженка села Морозов завоювала бронзову медаль. Тоді її суперницями були дівчата, які були старші неї на чотири роки.

У 2011 році, у віці 16 років, українська стрибунка в довжину взяла участь в першому для себе чемпіонаті світу серед юнаків. Тоді їй вдалося завоювати п'яте місце, стрибнувши на 6,05 м. У тому ж році вона стала кращою на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі.

У 2012 році українка хоч і стрибнула на 6,35 м, проте виявилася лише восьмою на юніорському чемпіонаті світу. Зате у наступному році на континентальній першості серед юніорів Бех стрибнула на 6,44 м. З цим результатом їй вдалося піднятися на п'єдестал пошани, завоювавши бронзу.

У 2014-2015 роках на міжнародних змаганнях Бех виступала не кращим чином. Її найуспішнішим результатом стало шосте місце (6,50 м) на молодіжному чемпіонаті Європи-2015. Тоді ж вона була 12-ю на дорослій континентальній першості (6,29 м).

У 2016 році Бех взяла участь в Олімпійських іграх. Однак в Ріо-де-Жанейро їй не вдалося вдало виступити. Марина змогла пройти у фінал. Однак тут вона зробила три заступи і не змогла зробити жодної залікової спроби.

У 2017 році Бех опинилася тільки на сьомому місці на чемпіонаті Європи в приміщенні. Тоді їй вдалося стрибнути на 6,59 м. Зате два наступних своїх турніри українка закінчила на третьому місці. Бронзові медалі Марина завоювала на командній першості Старого Світу (6,43 м) і молодіжному європейському чемпіонаті (6,48 м).

У серпні 2018 року Бех завоювала срібну медаль на чемпіонаті Європи. Для того, щоб піднятися на другу сходинку п'єдесталу пошани, їй потрібно було стрибнути на 6,73 м.

Уже в березні 2019 року на континентальному чемпіонаті в приміщенні Марина була третьою з результатом в 6,84 м. На Європейських іграх, які проходили в червні в Мінську, українська спортсменка завоювала бронзову нагороду, стрибнувши на 6,79 м.

Крім того, вона стала золотою медалісткою в командному заліку. Через місяць Бех-Романчук вирушила на літню Універсіаду. Тут Марина показала результат 6,84 м і завоювала золото.

1 лютого 2020 року українка встановила особистий рекорд. На другому етапі «World Athletics Indoor Tour» їй вдалося стрибнути на 6,92 м. Уже через вісім днів Марина побила свій рекорд на чотири сантиметри. Крім того, результат 6,96 м став найкращим у сезоні. Пізніше вона була переможницею на турнірах в Шотландії і Франції. У підсумку українка виграла  «World Athletics Indoor Tour».

Потім через пандемію коронавірусу багато спортивних змагань, в тому числі й Олімпіада, були скасовані або перенесені. Однак карантин явно пішов спортсменці на користь. У другому півріччі 2020 року вона змогла завоювати на різних турнірах п'ять золотих і три срібні медалі.

У березні 2021 року українка була першою на чемпіонаті Європи в приміщенні. У своїй заключній спробі українка приземлилася на позначці 6,92 м. За час незалежності, це перша золота медаль збірної України зі стрибків у довжину на зимових чемпіонатах Європи серед жінок.

У липні того ж року Бех-Романчук стала переможницею спочатку на «Меморіалі Іштвана Дюлая» в угорському місті Секешфегервар (6,79 м), а потім на етапі Діамантової ліги в британському місті Гейтсхед (6,77 м). До цього вона двічі завойовувала бронзові нагороди на етапах у Флоренції і Стокгольмі.

На Олімпіаді в Токіо, яка через пандемію коронавірусу, була перенесена на 2021 рік, Бех-Романчук називали однією з фавориток в стрибках в довжину. Однак головні спортивні змагання чотириріччя українка провалила, залишившись поза п'єдесталом пошани.

У кваліфікації Бех-Романчук зробила два заступи з трьох спроб. Стрибнувши на 6,71 метрів, з десятого місця змогла пройти у фінал. Але тут вона була лише п'ятою, показавши результат 6,88 метрів. З шести спроб українка зробила п'ять заступів.

«Перш за все засмучує те, що я розчарувала своїх уболівальників, не вдалося досягти того, навіщо ми сюди приїхали», — зізналася Бех-Романчук після виступів в Токіо.

Починаючи з 2015 року Марина понад десять разів ставала чемпіонкою України на змаганнях, як під відкритим небом, так і в приміщеннях. Наприкінці 2020 року вона була визнана кращим спортсменом року в Україні за версією Асоціації спортивних журналістів. Тоді ж американський журнал Track & Field News назвав українку кращою спортсменкою в стрибках.

Не забула Бех-Романчук і про своє друге спортивне захоплення — біг. Взимку 2020 року вона зробила три старти на 60 метрів, пробігши на звання майстра спорту. Спортсменка зізналася, що їй було б цікаво в майбутньому взяти участь у змаганнях зі спринту не тільки на рівні України, а й спробувати свої можливості на якихось комерційних стартах.

Статки

У жовтні 2020 року Хмельницька міська рада виділила спортсменці однокімнатну квартиру.

Посилання

Instagram

Відео

Згадки про персону