Соколюк Максим Юрійович: голова міграційної служби, якого ЗМІ називають творцем схеми з виведення з України мільярдів гривень
Соколюк Максим Юрійович — за твердженням преси, брав участь в аферах з паспортами, через що Україна втратила мільярди.
Біографія
Максим Юрійович Соколюк народив 6 вересня 1977 року в місті Київ.
Освіта
Соколюк має дві вищі освіти. Диплом за спеціальністю "Мікроелектроніка" він отримав у київському політеху, а дипломованим юристом став, закінчивши одеську юракадемію.
Сім'я
Максим перебуває у шлюбі. Дружину звуть Юлія. Займається підприємництвом. До березня 2020 року вона була кінцевим бенефіціаром ТОВ "Бел-Трейд" (діяльність посередників у торгівлі різними товарами). У подружжя двоє дітей: Дар'я та Денис.
Кар'єра
Протягом двох років Максим працював у компанії "Єлей-2". З 1998 по 2000 рік він був менеджером цієї компанії. Потім з 2000 по 2011 рік він обіймав керівні посади у приватних фірмах.
У 2011 році Соколюк став радником керівника міграційної служби. Через два роки він очолив держпідприємство "Державний центр персоналізації документів". У серпні 2015 року Максим став першим заступником, а у грудні того ж року і сам став головою міграційної служби.
Компромат
За даними преси, Соколюк став творцем схеми, через яку із країни зникло кілька мільярдів гривень. Як стверджують журналісти, Максим — один "з основоположників махінацій у процедурі виготовлення біометричних документів".
Як зазначають ЗМІ, Максим взяв участь у ліквідації Держцентру персоналізації, щоб потім вивести "з цієї індустрії гроші в офшорні компанії".
Після Євромайдану Максим зумів втриматися на держпосаді та не потрапити під дію закону "Про очищення влади" нібито за допомогою покровителів, "безпосередньо пов'язаних з паспортними аферами".
У ЗМІ повідомляють, що за участю Соколюка була зруйнована інформаційна система ідентифікації осіб та видачі паспортних документів, у тому числі і біометричних. Зроблено це було для того, щоб отримати величезні кошти з бюджету для створення нової системи.
Разом з Максимом Степановим, колишнім головою Поліграфкомбінату "Україна" Соколюк на посаді очільника міграційної служби "затвердив технічну специфікацію на чіп, який імплантований в електронні українські біометричні документи".
Це призвело до залежності "від одного іноземного виробника чіпів і вітчизняного розробника "Національної операційної системи". За інформацією преси, тільки за один рік в офшор за цією схемою з України витекло 63 мільйон гривень.
Іншою схемою, у якій Соколюк тісно працював з Поліграфкомбінатом "Україна", було використання "захисних голографічних елементів, імплантованих в паспорт громадянина України у вигляді ID-карти і закордонного паспорта". Постачальником захисних елементів для документів стала компанія з Естонії, яку називають офшором колишнього директора Поліграфкомбінат "Україна" Максима Степанова.
Журналісти з'ясували, що власних виробничих потужностей у цієї фірми немає. "Матеріали компанія замовляє у великих виробників. Зате фірма з невеликим доходом отримує великий чистий прибуток. "Це підтверджує, що фірма пов'язана з відмиванням грошей".
Декларація
У березні 2020 року Максим Соколюк опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
Голова міграційної служби у спільній власності з дружиною, дітьми та матір'ю володіє трьома квартирами (62,9, 55,86 та 140,7 кв.м.) та дачею (36 кв.м.) у Києві, двома земельними ділянками: у Києві (313 кв.м.) та селі Сеньківка (1500 кв.м.). У дружини Максима є недобудований житловий будинок (280 кв.м.) та два господарських блоки (68 і 75 кв.м.) у Сеньківці.
Соколюк пересувається на автомобілі Toyota Tundra 2016 року випуску. У 2019 році він придбав машину за 343,6 тисячі. Також Максим за дорученням їздить на Chevrolet Aveo 2007 року випуску, який належить його матері.
Зарплата очільника міграційної служби у 2019 році склала 1,3 мільйона гривень. Дружина поповнила сімейний бюджет на 1,06 мільйона гривень, Зарплата та пенсія матері в минулому році — 118,8 тисячі.
У банку у Максима зберігається 86,9 тисячі гривень, у Юлії — майже десять тисяч гривень, а у матері чиновника — 21,5 тисячі гривень. Готівковими коштами Соколюк задекларував 81,7 тисячі гривень. У його дружини готівкою — 298 тисяч гривень, у матері — 16 тисяч гривень.