Максим Плєхов
  • Дата народження
    15 листопада 1990
  • Країна
    Україна
Максим Плєхов
4559

Максим Плєхов

Плєхов Максим Вікторович: громадський діяч, інвестор. Голова правління Львівського оборонного кластера

Максим Плєхов - Фото 1

Плєхов Максим Вікторович — голова наглядової ради Інвестиційного фонду «Ukrainian Defence Innovations». Мета фонду — створити систему недержавного фінансування оборонних стартапів, яка дозволить розвивати приватний ОПК України.

Місце та дата народження

Народився у м. Дергачі на Харківщині, 15-го листопада 1980 року.

Сімейний стан

Перебуває у цивільному шлюбі із Софією Стасевською, керівницею Центру логопедії та психології «Задзеркалля». Батько 15-річного сина (з початком повномасштабного вторгнення школяр виїхав з Харкова за кордон).

Освіта

Юридичну освіту отримав у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого (м. Харків).

Магістр з державного управління (Національний університет цивільного захисту України).

Кар’єра

Працювати почав ще під час навчання на третьому курсі юридичного університету.

Після закінчення університету разом із партнерами створили Центр економіко-правових ініціатив. Максим Плєхов став його керівником. Компанія займалася організацією семінарів і конференцій за участі провідних українських експертів з економічних та правових питань.

Був директором компанії з управління активами «Центр фінансових ініціатив», сертифікований фахівець з управління активами.

У 2006-2008 роках — заступник директора з правових питань та член правління Харківського науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту «Енергопроект».

2009-2010 року керував транспортною компанією в нафтовидобувній галузі.

2010-2014 — юридична практика та інтернет-магазин.

Події Революції гідності змусили задуматись над створенням спеціального захисту для протестувальників. Тому разом із друзями почали на волонтерських засадах виготовляти бронежилети. Бронеплити для першого зразка виготовили з авіаційного алюмінію, який взяли з підвіконня квартири одного зі знайомих. Бронежилет тримав пістолетні кулі. 

Максим Плєхов - Фото 2

У 2014 році разом із партнерами заснували Харківський завод засобів індивідуального захисту. У 2015 році підприємство представило перший в Україні зразок армійського модульного бронежилета. В 2018 році модульний бронежилет Plastoon прийняла на забезпечення Бригада швидкого реагування Національної гвардії України. Оновлена версія цього бронежилета 6-го класу захисту — Plastoon UAFE —  зараз стоїть на забезпеченні ЗСУ. Харківський завод та його бренд Rarog — єдина вітчизняна військова компанія, яка розробляла та постачала бронежилети, тактичне спорядження для військових підрозділів країн НАТО.

Максим Плєхов - Фото 3

Після початку повномасштабного вторгнення компанія передала всі бронежилети і тактичне спорядження,  яке зберігалося на складах, підрозділам ТрО Харкова. А також Максим Плєхов віддав підрозділам особисту колекцію бронежилетів світових виробників.

Максим Плєхов - Фото 4

Згодом розпочалась релокація співробітників до Львова, переміщено залишки тканин та балістичних матеріалів. До роботи долучились місцеві підприємці, волонтери. На певний час діяльність компанії довелося призупинити. Максим Плєхов та його команда всі зусилля присвятили виключно волонтерству. Все це дозволило у березні 2022 року створити «Львівський оборонний кластер». До діяльності долучилися бізнеси та організації (Метінвест, CEO Club Ukraine, Kyiv School of Economics, Ukrainian Freedom Fund, Львівська міська рада, Ukraine Freedom Project та інші). 

Бронежилети вироблялись на фабриках львівського регіону, які мали необхідне обладнання, але до війни не займалися виготовленням засобів захисту. Максим Плєхов разом із колегами їздив підприємствами і «на пальцях» пояснював, що потрібно робити. «Ми брали папір, ножиці і вирізали бронежилет. Ми ж не розкрійники, але передавали це модельєру, який взагалі ніколи не займався бронежилетами, і розповідали, як це зробити», — розповідав в інтерв’ю агентству «Укрінформ». Крім того, на своїй сторінці в Facebook Плєхов виклав інструкцію для волонтерів, яка дозволяла створити бронежилет, а також перелік підходящих матеріалів і файли розкрою.

ЛОК став унікальним прикладом професійної виробничої волонтерської організації. Від донорів кластер отримував кошти та матеріали, інші закуповував за межами країни. Але бронежилети виготовляли на місці, в Україні. Підприємства, які доєдналися до Кластера, змогли зберегти робочі місця. Собівартість бронежилетів була в 3-5 разів нижчою за аналогічні закордонні зразки, які закуповували інші волонтерські організації. 

Максим Плєхов - Фото 5

За час роботи «Львівського оборонного кластера» виготовлено більше 100 тисяч бронежилетів для військових, які безкоштовно передали на склади Міністерства оборони та у військові частини. На початку повномасштабного вторгнення ЛОК був єдиним системним постачальником бронежилетів в Україні. За ринковими цінами того часу вартість переданої допомоги становила близько 1,5 млрд гривень.

Також ЛОК розробив спеціальні варіанти бронежилетів та безкоштовно забезпечував ними представників ЗМІ. Надлегкими бронежилетами забезпечено 4 500 медиків — усі екіпажі швидкої допомоги, які працюють у прифронтових областях. Першими у світі розробив серійний спеціалізований бронежилет для евакуації дітей. Та передав 550 комплектів (бронежилет і каска) до Ювенальної превенції Національної поліції України, підрозділи якої продовжують проводити евакуацію. 

Наприкінці 2022 року у Львові відновлено роботу Харківського заводу засобів індивідуального захисту, який виготовляє засоби захисту та тактичне спорядження для Сил оборони України. Нині підприємство вважається одним із найбільших виробників бронежилетів та спорядження для військових, поліцейських і цивільних потреб. Також є виробником піхотного тактичного комплексу «Хижак» для кулемета ПК / ПКМ.

Максим Плєхов зараз

Максим Плєхов - Фото 6

Голова наглядової ради Інвестиційного фонду «Ukrainian Defence Innovations». Основним завданням вбачає створення системи фінансування оборонних стартапів, яка має стати основою недержавного ОПК України у довготривалій перспективі. Один із успішних стартапів Фонду — компанія Rarog Aerospace. Завдяки інвестиціям і консультаційній підтримці конструкторське бюро, яке розробляло дрони, змогло масштабувати виробництво та до кінця 2023 року поставити на озброєння безпілотний авіаційний комплекс RAS 7-01, забезпечувати безпілотниками Сили оборони України в рамках замовлення за державними контрактами. В активах фонду компанії з виробництва боєприпасів, балістичних елементів, спеціалізованих тканин, засобів розмінування, приватний оператор гуманітарного розмінування.

Громадська діяльність

Голова правління Львівського оборонного кластера

Учасник «Українського Бізнес-Братство» — об’єднання підприємців, які беруть активну участь у розвитку країни, підтримують різні соціальні ініціативи, інвестують в освітні та наукові проекти, стипендіальні програми для молодих науковців.

Політична діяльність

У 2015 році балотувався до Харківської міської ради від «Волонтерська партія України». Не був обраний.

Максим Плєхов - Фото 7

Захоплення

Читання, великий теніс, гірські лижі, дайвінг. Мріє отримати ліцензію пілота.

Компромат

У 2006-2008 роках Максим Плєхов обіймав посаду заступника директора з правових питань Харківського науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту «Енергопроект». У цей період у ЗМІ вийшли замовні матеріали. Це пов’язано із колишнім керівником підприємства, за яким стояли впливові чиновники. Він створив на підприємстві дублюючу структуру з такою ж назвою. Вона належала йому і членам його родини, контролювалася російською компанією «Силовые машины». Цей колишній керівник активно працював на росію, передаючи проектну документацію щодо атомних електростанцій. Спроба припинити будь-яку співпрацю з росіянами призвела до т. з. «маски-шоу» і кримінальної справи.

У 2008 році у приміщенні «Енергопроект» також розташовувався «Харківський реєстратор». До нього зайшли близько десяти осіб, які представилися співробітниками прокуратури Харківської області, у супроводі бійців спецпідрозділу. Закрилися в офісі й почали вилучати документацію: реєстри акціонерів, порожні бланки сертифікатів тощо. «Будь-хто може поставити необхідну кількість акцій у порожніх бланках сертифікатів і завтра вранці стати власником заводу, реєстр акціонерів якого веде «Харківський реєстратор», — коментував ситуацію Плєхов виданню «Комерсант». — При цьому майже вся бухгалтерська документація, яку зазвичай вилучають при порушенні кримінальної справи, залишилася». Максим Плєхов, як представник орендодавця, разом з юристами реєстратора, усіляко перешкоджали незаконним діям правоохоронців, поліція, яка приїхала на виклик, не змогла підтвердити законність дій своїх колег. Результат — кримінальна справа, пов’язана із перешкоджанням службовій діяльності працівників правоохоронних органів, яка «розсипалася» в суді. 

Статки

Володіє 40,1% акцій Інвестиційного фонду Ukrainian Defence Innovations.

Нерухомість: за даними місцевих медіа на Плєхова зареєстрований будинок матері у Львівській області площею 115 кв. м.

Публікації в ЗМІ

«Бойова еволюція вітчизняних бронежилетів: з якими викликами зіткнулися українські виробники» https://24tv.ua/yakimi-viklikami-zitknulisya-ukrayinski-virobniki-bronezhiletiv_n2548082

«Бронежилети для дітей — наша нова реальність. Як Львівський оборонний кластер рятує українцям життя» https://life.pravda.com.ua/society/2022/11/3/251125/

«Близько 30% закупівель від громад прописано неякісно, — голова правління ЛОК Максим Плєхов» https://zahid.espreso.tv/volonteri-i-vijna-blizko-30-zakupivel-vid-gromad-propisano-neyakisno-golova-pravlinnya-lok-maksim-plekhov

«Броніки» для дітей та 85 000 жилетів для армії. Історія Львівського оборонного кластера

https://biz.liga.net/ua/all/all/article/broniki-dlya-detey-85-000-jiletov-dlya-armii-istoriya-lvovskogo-oboronnogo-klastera

«Хлопці, ваш бронік зберіг життя». Волонтери на Львівщині налагодили виробництво бронежилетів і безкоштовно передають їх нашим захисникам https://life.nv.ua/ukr/socium/yak-lvivskiy-oboronniy-klaster-zaymayetsya-virobnictvom-bronezhiletiv-novini-ukrajini-50254600.html

«Українська броня: Львівський оборонний кластер відправив на фронт 80 тисяч бронежилетів» https://www.ukrinform.ua/rubric-ato/3537749-ukrainska-brona-lvivskij-oboronnij-klaster-vidpraviv-na-front-80-tisac-broneziletiv.html

«Тільки бронежилет 4 класу, який протестований у профільній лабораторії, може захистити життя — Плєхов» https://hromadske.radio/podcasts/viyna-informatsiynyy-marafon/til-ky-bronezhylet-4-klasu-iakyy-protestovanyy-u-profil-niy-laboratorii-mozhe-zakhystyty-zhyttia-pliekhov

«Розкрадання гуманітарної допомоги в Україні. Хто, як і чому це робить?»  https://www.bbc.com/ukrainian/features-61584802

Відео

 Ukrainians Design New Body Armor For Children https://www.youtube.com/watch?v=9xsmvD4DYzo 

«У нас великі проблеми з відтоком кадрів і бізнесів |Внутрішніх інвестицій недостатньо |ПЛЄХОВ» https://www.youtube.com/watch?v=mSYfxBvnt4Q

«Максим Плєхов про те, чим займається і як працює Львівський оборонний кластер» https://www.youtube.com/watch?v=zsvQDJVf6Ls

«Ви відчиняєте двері китайцям! Дискусія Камельчука і Плєхова в ефірі «Говорить Великий Львів» https://www.youtube.com/watch?v=xSrd0E2o54Y

Згадки про персону