Людмила Дригало: «пельменна королева» України і невдалий політик
Одна з перших українок, яка поставила на потік виробництво заморожених пельменів і заробила на цьому мільйони доларів. Людмила Дригало звинувачувалася у фіктивному банкрутстві та махінаціях з майном, але зуміла зберегти свій знаменитий «пельменний бренд».
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат та чутки
6. Декларація
7. Відео
Біографія
Майбутня «королева пельменів» народилася 14 листопада 1954 року. Людмила Дригало є уродженкою невеликого міста Балта в Одеській області.
Людмила Дригало, біографія якої могла б стати сюжетною канвою для вітчизняного телевізійного серіалу, називається однією із засновниць сучасної харчової промисловості.
З легкої подачі простої української жінки в кожен другий вітчизняний дім прийшли заморожені пельмені та інші напівфабрикати. Продукція під торговою маркою «Дригало» відома десяткам мільйонів українців.
Сім’я
Майбутня магнатка харчової промисловості на власному досвіді знає, що таке недоїдання і нужда.
Дитинство проходило в бідності і нестачі основних продуктів харчування і комфорту.
Суворі умови загартували майбутню мільйонерку і стали мотиватором до подальшого успіху, про який пізніше дізнається вся країна.
Всю юність і доросле життя Людмила Дригало була змушена займатися важкою працею і часто використовувати «сірі» схеми заробітку, що пізніше ледь не зруйнувало її бізнес.
Людмила Дригало завжди поєднувала роботу і особисте життя. У магнатки є троє дітей і безліч онуків. Глава найбільшого харчового комбінату все життя перебуває у шлюбі з одним чоловіком, який надавав їй всяку підтримку і був «правою рукою» в її «пельменній імперії».
«Бізнес-бабуся» приділяє час родині і бере активну участь у житті своїх нащадків. В даний час Дригало веде активне громадське життя і є постійним користувачем Фейсбуку, на своїй сторінці в якому вона регулярно ділиться своєю думкою щодо подій в нашій країні і в світі.
Освіта
Людмила Дригало отримала вищу освіту в зрілому віці. Господиня пельменного виробництва отримала диплом про закінчення ВНЗ лише в 1996 році. Мільйонерка закінчила столичний Національний економічний університет за спеціальністю «економіка підприємства».
Ходять чутки, що Дригало просто купила диплом, що було досить поширеною практикою в той час.
До того ж, в кінці 90-х Людмила Борисівна була успішною і досвідченою підприємницею, яка знала про економіку різноманітних підприємств не з чуток. Однак, у колишньої дівчини з маленького міста залишився комплекс «неука», який вона виправила, як тільки з'явилася відповідна можливість.
Кар'єра і бізнес
Людмила Дригало, пельмені якої пробував кожен другий українець, має вкрай багату і непросту трудову біографію.
Згідно з офіційними даними, майбутня підприємиця почала працювати ще в 70-х роках. Першим місцем роботи «королеви пельменів» стала пошта. Вчорашню школярку взяли на Білоцерківський районний вузол зв'язку. У невелике місто під Києвом Дригало потрапила за розподілом, який широко практикувався серед молоді за часів Радянського Союзу.
Роботу листоноші молода та амбіційна дівчина поєднує з навчанням. Людмила Дригало є професіоналом кулінарії і харчової промисловості і закінчила в Білій Церкві місцеве кулінарне училище.
У виборі професії майбутня бізнес-леді керувалася не тільки любов'ю до кулінарії, скільки доступом до продуктів харчування, які були в дефіциті в ті роки. Кухарі завжди мали можливість взяти надлишки на кухні, економили на їжі і торгували на чорному ринку дефіцитом.
Шлях у професійній кулінарії Людмила Дригало почала ще в 1975 році, коли влаштувалася кухарем в госпрозрахункове підприємство вагон-ресторан в Києві. Вже на наступний рік чіпка дівчина зуміла отримати «жирне» місце - завідуючої клубом меблевої фабрики в Білій Церкві.
Нова кар'єрна можливість виникла перед Дригало в 1978 році, коли вона зуміла «доторкнуться» до мистецтва і заробити на цьому. Майбутня «королева напівфабрикатів» працювала на позиції адміністратора навчального театру в одному з найбільш відомих ВНЗ тодішньої УРСР і сучасної України - Інституту імені Карпенка-Карого.
На початку 80-х Людмила Дригало працювала завідуючою клубом в селі Маківка, що знаходиться в Київській області, а також займала пост художника-оформлювача на Шинному заводі в Білій Церкві.
У період з 1984 по 1988 року професійний кухар продовжила художню кар'єру. Дригало працювала оформлювачем в обласному комбінаті в Білій Церкві, які займаються художніми та оздоблювальними роботами. У період з 1989 по 1991 році Людмила Дригало йде в один з перших кооперативів - «Палітра».
На мистецтві жінка намагається заробити до 1991 року, після чого йде в підприємництво, яке стане для неї не тільки джерелом доходу, але і новою пристрастю.
Бренд «Дригало» з'являється в 1995 році, коли Людмила Борисівна розуміє, які можливості для неї, як професіонала харчової промисловості та адміністратора, відкриває ринкова економіка.
Людмила Дригало вирішує зайняти ніким раніше не освоєну нішу - виробництво заморожених напівфабрикатів. З приходом капіталізму у людей стало менше часу на приготування і вони охоче почали купувати “екзотичні” для тих часів вироби - готові пельмені, вареники, котлети та інші м'ясні та рибні страви.
Майже 20 років продукція від «Дригало» панувала на ринку України і успішно експортувалася в інші країни.
На піку кар'єри Людмила Борисівна забезпечувала пельменями та варениками близько 15% населення України.
На посаді керівника компанії «Дригало» Людмила пробула до 2014 року. В даний час одна з перших харчових магнатів Україні не настільки активно втручається в справи виробництва, довіривши роботу своїм дітям. Однак, Дригало є главою наглядової ради заснованого нею підприємства та залишається однією з найбільш впливових жінок Київської області.
Перетворившись на «королеву пельменів», Людмила Дригало намагалася реалізувати політичні амбіції.
Так, вона стала депутатом міської ради Білої Церкви і безуспішно намагалася стати мером міста, однак неодноразово зазнавала поразки, після чого публічно заявила, що в Україні виграти вибори чесно - неможливо.
Проте, Дригало не залишає активної громадської діяльності та має багато шанувальників у соціальній мережі Фейсбук. Екс-підприємниця дотримується консервативних проукраїнських поглядів і не соромиться у висловлюваннях.
Компромат та чутки
Людмила Дригало отримала скандальну популярність в 2014 році, коли була визнана банкрутом Господарським судом Київської області.
Господиня успішної марки напівфабрикатів не змогла повернути мільйонні кредити «Райфайзен Банк Авалю». Підприємство, розташоване в Білій Церкві, було визнано неплатоспроможним, після чого була запущена процедура його ліквідації.
Згідно з матеріалами суду, Дригало Людмила не погасила заборгованість за кількома кредитними портфелями, загальною сумою в майже 20 мільйонів гривень (близько 2,5 мільйона доларів за тодішнім курсом).
Кошти були взяті Людмилою в борг у 2012 році, після того, як на її підприємстві сталася масштабна пожежа, яка знищила близько 400 квадратних метрів її пельменої фабрики.
Сьогодні майно «Дригало» розпродано, а сама компанія - ліквідована. Однак, це не означає, що бізнес Людмили Борисівни - помер.
Продукція білоцерківського комбінату все ще випускається, однак з іншим торговельним знаком - «Долівенко». Пельмені, вареники і котлети випускаються і реалізуються членами сім'ї Дригало, а вона сама допомагає рідним порадою і займає пост голови наглядової ради підприємства.
Однак, в середовищі бізнесменів побутує думка, що Людмила Дригало пройшла фіктивну процедуру банкрутства. Бізнес-бабуся переписала свої активи на сім'ю і взяла кредити під свій бренд «Дригало», які і не планувала віддавати.
Після утворення заборгованості за кредитами, «крихти» від активів «Дригало» були конфісковані і продані, проте виручені кошти не покрили суму кредиту в кілька мільйонів доларів.
Таким чином, Людмила Борисівна нібито обдурила банк і отримала можливість розвивати свій бізнес під новим брендом і без «хвоста» з кредиторів.
Проте, від реалізації «схем» ухилення від «помсти» банків постраждали співробітники комбінату «Дригало». Так, з запуском процесу банкрутства було звільнено до 70% співробітників компанії, для більшості з яких виробництво було основним джерелом доходу.
Декларація
Під час своєї ділової активності в наші дні Людмила Дригало не розкривала інформації про свої доходи.
Глава «імперії напівфабрикатів» на піку кар'єри заробляла десятки мільйонів доларів.
На даний момент вона залишається доларовим мільйонером і є однією з найбільш впливових жінок Київщини. Статки господині торгової марки «Дригало» оцінюються не менше ніж в 15 мільйонів доларів.
Крім того, Людмила Борисівна транспортними засобами вона забезпечила і трьох своїх дітей і вже деяких онуків.