Людмила Буймістер
Людмила Буймістер
1754

Людмила Буймістер

Буймістер Людмила Анатоліївна: нардеп IX скликання Верховної Ради

Буймістер Людмила Анатоліївна — у 2019 році стала народним депутатом як кандидат від партії «Слуга народу». Деякі ЗМІ називають її «людиною» Сергія Тарути. У жовтні 2021 року виключена з фракції за те, що не проголосувала за закон про олігархів.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Людмила Анатоліївна Буймістер народилась 5 листопада 1985 року в місті Москві, Росія.

Освіта

Буймістер — юрист-міжнародник. Вищу освіту вона отримала в престижному Московському державному інституті міжнародних відносин. Потім Людмила навчалася в Лондонській бізнес-школі за фахом «Корпоративні фінанси: Оцінка бізнесу, ризик, реструктуризація».

Сім'я

Людмила народилася в родині дипломатів. Буймістер одружена з Сергієм Журавлем. Він працює в ТОВ «Європейська школа дизайну України». У подружжя є донька Вікторія. Також у нардепа є ще одна донька (Анастасія), яка народилася від попередніх стосунків.

Кар'єра

Ще студенткою МДІМВ (2002-2004) Людмила була помічницею головного юриста в компанії ЮКОС. Наступним місцем роботи Буймістер став консорціум «Індустріальна група». У 2012 році Людмила перебралася до польського міста Гданськ.

Протягом наступних шести років вона керувала місцевою суднобудівною верф'ю і польською компанією GSG Towers. Обидва підприємства мають відношення до українського мільярдера Сергія Тарути.

У квітні 2018 року Буймістер займалася консультаціями в сфері альтернативної енергетики і стійкого розвитку. Деякий час Людмила очолювала дистриб'юторську компанію «Кіноманія», власниками якої є доньки Тарути.

У 2019 році Людмила стала членом наглядової ради угорського металургійного заводу «Дунаферр». Підприємство також входить в корпорацію Тарути «Індустріальний союз Донбасу». Крім того, вона була однією із засновників благодійної організації «Агентство розвитку і відновлення Донбасу».

Влітку 2019 року Буймістер стала кандидатом в народні депутати від партії «Слуга народу». Людмила балотувалася по 223-му мажоритарному округу (Шевченківський район столиці).

На виборах за неї проголосувало 23 282 (або 31,72%) виборці. Найближчий опонент — Юрій Левченко з ВО «Свобода» отримав 17 680 (або 24,09%) виборців.

У IX скликанні парламенту Буймістер увійшла до складу комітету з питань економічного розвитку. Вона очолила підкомітет з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу.

У серпні 2019 року Людмила стала членом фракції «Слуга народу». 19 жовтня 2021 року вона була виключена з фракції. Буймістер входить до складу української постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО.

Компромат

ЗМІ відзначають, що Буймістер тісно пов'язана з іншим нардепом (№2 у списку ВО «Батьківщина») і мільярдером Сергієм Тарутою. Людмила керувала суднобудівною верф'ю, компанією GSG Towers, дистриб'юторською компанією «Кіноманія», була членом Наглядової ради металургійного заводу «Дунаферр». Всі ці підприємства так чи інакше пов'язані з олігархом.

В опікунську раду благодійної організації «Агентство розвитку і відновлення Донбасу» Буймістер входить і Тарута.

Крім цього, як писало видання «Наш Київ», виборчу кампанію Буймістер вів Костянтин Батозский — політтехнолог, який був політичним консультантом Тарути під час його губернаторства в Донецькій області.

Як помітили журналісти громадського руху «Чесно», крім ділових відносин між сім'ями Тарути і Буймістер існують і досить дружні стосунки. Так, на весіллі у Людмили була присутня дочка Сергія Тарути — Тетяна.

Перед парламентськими виборами Людмилу підозрювали в тому, що вона не жила останні п'ять років в Україні, як того вимагає виборче законодавство. З 2012 по 2018 рік вона керувала судоверф'ю в Гданську. Тому не мала права балотуватися.

За Буймістер тоді відповів Тарута. За його словами, Людмила весь час роботи на Гданській судноверфі жила в Україні. До Польщі вона літала тільки у відрядження. Журналісти «Чесно» тоді задавалися питанням: як може топменеджер компанії працювати дистанційно?

Багатьох киян розгнівало те, що кандидат від «Слуги народу» проводила передвиборчу агітацію на території історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», всього в ста метрах від пам'ятника вбитим дітям і навпроти пам'ятника розстріляним ромам.

19 жовтня 2021 року на засіданні Верховної Ради Буймістер була виключена зі складу фракції «Слуга народу». Офіційною причиною стало те, що парламентарій не голосувала за низку важливих законопроєктів, у тому числі за закон про олігархів і не підтримала звільнення Дмитра Разумкова з посади спікера Верховної Ради.

Сама Людмила в фейсбук написала, що її вигнали з фракції тому що вона завжди займала не схожу позицію. Нардеп заявила, що позбулася місця у фракції, коли почала розповідати, як Україна ставлять на коліна перед Москвою і про те, як країну ведуть до прямого контракту з Газпромом. Також Буймістер зазначила, що відбулася остаточна узурпація партії «Слуга народу».

Декларація

У березні 2021 року Людмила Буймістер опублікувала електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Нардеп володіє двома столичними квартирами, одна з яких знаходиться в недобудованому будинку (66,6 кв.м. і 83,5 кв.м.). Ще однією квартирою (79,7 кв.м.) в Києві Людмила володіє в спільній власності з батьками. У Сергія Журавля є квартира (66 кв.м.) в місті Новомосковськ Дніпропетровської області.

З квітня 2008 року Буймістер їздить на автомобілі Nissan X-Trail.

У 2020 році зарплата Людмили у Верховній Раді склала 414,5 тисячі гривень. Ще 210 тисяч вона отримала в якості засобів, виданих на відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень. Журавель поповнив сімейний бюджет на 19 тисяч.

У банку парламентарій зберігає 71 тисячу гривень. Готівковими коштами вона задекларувала 300 тисяч доларів і 1,3 мільйона гривень. У чоловіка Буймістер готівкою є 60 тисяч гривень.

Посилання

Facebook 

Instagram

Згадки про персону