Людмила Безпалько
  • Дата народження
    10 липня 1946
  • Країна
    Україна
Людмила Безпалько
1643

Людмила Безпалько

Людмила Безпалько - фармацевтична королева України з поганою репутацією

Людмила Безпалько - Фото 1

Одна з найбагатших жінок України, яка пройшла скандальний і неоднозначний шлях до успіху.

1. Становлення «червоної директриси»
2. Казка про «соціалістичну попелюшку»
3. Перетворення в одну з перших українських мільйонерок
4. Скандал з американськими інвесторами
5. Роки успіху і «довгі проводи» на пенсію

Становлення «червоної директриси»

Людмила Безпалько, біографія якої виділяє її з десятків інших українських магнатів, є справжньою королевою української фармакології. Продукцію багаторічної керівниці Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу купував кожен житель цієї країни. Препарати колишньої «радянської директриси» також добре відомі мільйонам клієнтів з Росії, Східної, Європи та Азії. Людмила Безпалько є спірною особистістю, яка для одних є прикладом успішної підприємниці, а для інших - безпринципною «бізнес-акулою», яка заробила мільярди на чужих хворобах.

Господиня БХФЗ є однією з найбільш літніх підприємниць нашої країни. Людмила Безпалько віддала все своє життя на благо рядового столичного фармакологічного заводу, який зуміла приватизувати і зробити прибутковим, забезпечивши багате майбутнє собі і своїй родині.

Людмила Безпалько народилася в 1946 році. Процес становлення майбутньої першої української мільйонерки припав на роки комунізму. Так, майбутня велика власниця з дитинства вірила в ідеали загального благоденства і охоче вступила в ряди піонерів та комсомольців. Участь в молодіжних радянських організаціях дозволила Людмилі Безпалько активно піднятися до вершини тодішнього «харчового ланцюжка».

Кар'єра майбутньої «королеви фармакології» починається в далекому 1964 році. Зі студентської лави молода жінка була відправлена ​​на роботу учнем дражировщика на величезний завод. Тоді вчорашня студентка-хімік потрапляє за розподілом на роботу на одну з найбільших лікарських фабрик УРСР - Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод. Перші кілька років своєї кар'єри майбутня мільйонерка була рядовою сірою мишкою, яка вручну складала медичні препарати в тисячі скляних баночок, які відправлялися в лікарні і у домівки по всьому Радянському Союзу.

Однак, звичайна робітниця київського заводу відрізнялася розумом і амбітністю і не збиралася все життя провести за верстатом. Людмила Безпалько постійно працює і рекомендує себе, як надійний і перспективний співробітник. В 1972 році молодий фахівець отримує вищу освіту в Фармацевтичному інституті в Пермі, після чого нарешті стає старшим технологом. Людмила Безпалько стає начальником ще за часів «застою» - правління Леоніда Брежнєва. Молода киянка призначається заступником голови цеху.

Казка про «соціалістичну попелюшку»

Людмила Безпалько - Фото 2

Біографія української мільйонерки виглядає, як сюжет відомих радянських мелодрам, в яких прості, але працьовиті дівчата стають начальницями передових підприємств і навіть знаходять щастя в особистому житті. Однак, це невірне уявлення про життєвий шлях і кар'єру однієї з найбільш успішних жінок в українському бізнесі.

Людмила Безпалько стає главою Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу в 1976 році. Тодішня кадрова перестановка стала «притчею во язицех» тисяч співробітників заводу, які пліткували про те, що їх нова начальниця чиясь дочка або коханка.

На посту «червоної директриси» Людмила Безпалько пропрацювала до самого розвалу СРСР. Однак, «господиня Борщагівки» не захотіла покидати рідний завод і прийняла рішення залишитися «біля керма», не дивлячись на тектонічні зміни, що відбувалися в країні і в тогочасній фармакології.

У 1993 році Людмила Безпалько сім'я якої вже звикла до елітного життя, стає першим директором в історії Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу. В ході перших ринкових перетворень і створення з підприємства акціонерного товариства його директор зуміла повністю підпорядкувати собі одне з найбільших фармакологічних підприємств Східної Європи.

Людмила Безпалько - Фото 3

Перетворення в одну з перших українських мільйонерок

Безпалько Людмила Василівна, досьє на яку не легко знайти в Інтернеті, стає широко відомою в колах українських підприємців в середині 90-х років. «Червона директриса» впевнено себе відчула в умовах дикого українського капіталізму і захотіла захопити порожній ринок медичних препаратів. Безпалько робить з Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу самостійне підприємство і знаходить для нього інвестора. Директор розуміє, що без чужих грошей і захисту її підприємство розориться або буде «віджато» конкурентами. Для захисту Людмила Безпалько знаходить американську корпорацію «R & J Trading International, Inc». З її подачі, завод на київському спальному районі Борщагівка стає найбільш затребуваним і швидкозростаючим фармацевтичним підприємством тодішньої України.

Відчувши «смак грошей», Людмила Безпалько починає боротьбу за контроль над підприємством. Заради того, щоб повністю володіти заводом, що приносить багатомільйонні прибутки, колишня комуністка починає жорстоку гру. Джерела, знайомі з ситуацією на БХФЗ заявляють, що тодішня господиня заводу відзначилася масовими зловживаннями, махінаціями і відвертим шахрайством. Людмила Безпалько не соромилася звертатися за допомогою до тодішніх бандитів і справно «заносила» хабарі тодішнім чиновникам в адміністраціях Кравчука і Кучми.

Скандал з американськими інвесторами

В історію новітнього українського бізнесу Людмила Безпалько потрапляє, намагаючись «кинути» своїх американських партнерів з корпорації «R & J Trading International, Inc». Так, колишня «червона директриса» проводить незаконну емісію акцій «Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу», який став спільної україно-американською компанією. «Бізнес-бабуся», по суті, збільшує кількість акцій підприємств, зводячи тим самим пакет американських власників до незначного розміру.

Додатково випущені акції Людмила Безпалько сама ж і викупила, скориставшись «фірмою-прокладкою» - «Науково-виробничим центром Борщагівський хімфармзавод». Гроші на проведення першої подібної афери в українській історії, директриса також отримала незаконно. Безпалько перерахувала на свої рахунки кілька мільйонів прибутку заводу.

Після того, як американська сторона дізналася про аферу, грянув міжнародний скандал. Ситуація навколо «Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу» досягла вищого рівня і обговорювалася навіть між президентами. Скандал був настільки серйозним, що його не вдалося «замовчати» або «спустити на гальмах». Людмила Безпалько звинувачувалася у вимаганні хабара і порушенні порядку випуску цінних паперів. Справу проти новоявленої мільйонерки розглядали навіть у Вищому арбітражному суді. Однак, усі зловживання Беспалько виявилися безкарними. «Королева фармацевтики» зуміла «купити» всіх, домовиться з ображеними американцями і зберегти за собою контроль над БХФЗ.

Роки успіху і «довгі проводи» на пенсію

Нове тисячоліття Людмила Безпалько зустріла в якості глави найбільшого фармацевтичного підприємства України, мільйонера і однієї з найбільш впливових жінок країни. Одна з «акул українського капіталізму» отримала звання заслуженого працівника промисловості і була нагороджена орденом Володимира Великого.

Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод став центром по створенню нових препаратів. Безпалько заявляла, що за роки роботи дослідницької лабораторії було створено близько 100 нових ліків. Крім того, київське підприємство отримало ліцензії на виготовлення тисячі найменувань препаратів. Продукцію української «Фарм-бабусі» вживав кожен українець. На Борщагівці створюють популярні ліки від головного болю, застуди, розладу шлунка і сотні інших. Людмила Безпалько випускала на ринок препарати для тяжкохворих, вітаміни, дієтичні добавки, мазі і медикаменти для ветеринарії.

Однак, серед багатьох клієнтів «королеви ліків» існує думка, що препарати від БХФЗ краще не купувати. Покупці скаржаться, що київські медикаменти неефективні, дороги і часто підробляються. На проблему якості продукції від Безпалько також вказують міжнародні експерти і чиновники, які відмовляються допускати на свої ринки «борщагівські ліки».

Людмила Безпалько почала «дратувати» не тільки своїх давніх конкурентів, але і співробітників, які втомилися від багаторічного правління «королеви фармацевтики», її застарілих підходів і неможливості адаптуватися до нових умов.

В середині цього десятиліття навколо «Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу» виник ряд гучних скандалів. Підприємство звинувачували в шахрайстві, а в його офісах проходили масштабні обшуки на вимогу об'єднання професійних психіатрів, пацієнти яких страждали від продукції Людмили Безпалько.

Також «пенсіонерку-мільйонерку» знову почали звинувачувати в корупції. На Безпалько посипалися звинувачення в підкупі чиновників, що дозволило їй вигравати мільярдні тендери на постачання вакцин і ліків, як всередині України, так і за кордоном.

Не дивлячись на всі проблеми, Людмила Безпалько зуміла забезпечити БХФЗ річний чистий прибуток в розмірі 1,25 мільярда гривень. Сама колишня «червона директриса» стала доларовим мільйонером. Статки власниці фарм-імперії оцінюються приблизно в 100 мільйонів доларів.

Сама Безпалько не збиралася йти на пенсію, не дивлячись на наявність сім'ї - чоловіка, дочки і внука. Співробітники БХФЗ були впевнені, що їх «господиня» так і помре в своєму кабінеті. Однак, взимку 2018 року його несподівано для всіх йде з посади директора підприємства і поступається місцем молодій наступниці Юлії Здаревській, відкривши нову главу в історії компанії.

Згадки про персону