Ємець Леонід Олександрович: депутат Київради, колишній нардеп
Ємець Леонід Олександрович — український юрист та політик. Народний депутат двох скликань парламенту (сьомого та восьмого), депутат Київради дев’ятого скликання, заслужений юрист України.
Біографія
Леонід Ємець народився 30 серпня 1979 року в Києві.
Сім’я
Батько — Олександр Іванович був народним депутатом перших трьох скликань, одним із співавторів Конституції України. Трагічно загинув в автомобільній аварії в 2001 році. Мати Леоніда Ємця — Тетяна Михайлівна — психолог, кандидат філософських наук.
Особисте життя
Леонід Ємець двічі одружений. З першою дружиною Кариною (дівоче прізвище Щукіна) Леонід Ємець розлучився в 2012 році. Вона приватний нотаріус.
У 2014 році одружився з журналісткою каналу «Еспресо» Світланою Тараторіною. На момент одруження Леоніду було 34 роки, його обраниці — 30.
Діти
У першому шлюбі в Леоніда Ємця дітей не було. Від другого шлюбу Леонід має сина Олександра (2015 року народження).
Освіта
Середню освіту Леонід отримав в Українському гуманітарному ліцеї. Вищу — на юридичному факультеті Київського національного університету. Також Ємець був студентом Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.
Леонід Ємець — доктор юридичних наук (з 2019-го) та заслужений юрист України (з 2017-го).
Кар’єра
Леонід Ємець будував юридичну кар’єру
Наприкінці 90-х та на початку 2000-х років Леонід працював юрисконсультом у компанії «Маестро», фахівцем юридичного управління у «Фонді державного майна України». Згодом керував юридичними відділами у ТОВ «НВФ Добробут-95» та ТОВ АФ «Енергопромексперт».
Поєднував юридичну практику з викладацькою діяльністю. З 2005 року Ємець викладав у Дніпропетровському гуманітарному університеті.
У 2008 році Леонід Ємець став заступником голови благодійної організації «Фонд підтримки муніципальних ініціатив». На цій посаді залишався до свого першого обрання у парламент — до 2012 року.
Громадсько-політична діяльність
У 2002 році Леонід балотувався до Київради — безуспішно. Через чотири роки Леоніда обрали до Печерської райради Києва. У 2005 році молодий юрист приєднався до партії «Наша Україна».
Ємець у 2006 та 2007 роках на парламентських виборах балотувався за списками «Нашої України» та «Нашої України — Народної Самооборони». Однак його місце у списках було непрохідним обидва рази.
У четвертому скликанні Верховної Ради Леонід був помічником нардепа Ігоря Челомбітько з фракції «Реформи і порядок» (на громадських засадах), в шостому скликанні — допомагав представникові НУНС — Валерію Борисову.
У 2009 році Ємець вийшов з «Нашої України». Згодом Леонід приєднався до партії «Фронт змін».
Леонід Ємець — народний депутат України
На парламентських виборах 2012 року Леонід очолив Печерський районний штаб Об'єднаної опозиції та балотувався від ВО «Батьківщина» в український парламент. Леонід Ємець набрав 31 % голосів виборців, це дозволило йому стати народним депутатом України (сьомого скликання).
У парламенті він став членом фракції ВО «Батьківщина». Леонід Ємець входив у Комітет з питань верховенства права та правосуддя (був секретарем цього комітету). Також пан Леонід був головою підкомітету з питань цивільного, господарського та адміністративного судочинства.
Наступні парламентські вибори
На наступних виборах до Верховної Ради, які відбулися в 2014 році, Леонід Ємець знову переміг (набрав 37,7 % голосів виборців). Цього разу політик вже виступав у лавах «Народного фронту». У восьмому скликанні українського парламенту Ємець від фракції «Народний фронт» став першим заступником голови Комітету з питань правової політики і правосуддя.
Касаційний суд
Леонід Ємець мав намір стати суддею Касаційного суду. У 2017 році він подавав документи для участі в конкурсі на заміщення посади судді. Проте набрав тільки 29 балів зі 100. Такий результат виявився найгіршим серед учасників конкурсу. У тому ж році Леонід став членом підкомітету з питань виконання рішень Європейського Суду з прав людини.
Третє балотування
У 2019 році Леонід Ємець знову балотувався до парламенту від партії «Голос». З результатом 16,91 % голосів виборців він поступився кандидату від партії «Слуга народу» Ганні Пуртовій. Таким чином, Леонід Ємець — народний депутат України двох скликань (сьомого та восьмого).
Київрада
Через рік після парламентських виборів Леонід Ємець балотувався до Київради.Цього разу він був кандидатом у депутати від «Європейської солідарності». Тоді Ємець також займався громадською діяльністю, працював у «Фонді підтримки муніципальних ініціатив».
Леонід Ємець пройшов до Київської міської ради. У її IX скликанні він увійшов до складу фракції «ЄС». Очолив постійну комісію з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції.
Бізнес
Леонід Ємець має корпоративні права у двох фірмах: «Міжнародний медично-оздоровчий альянс» (йому належить 16 % від загального доходу фірми) та «Магістраль медіасервіс» (25 %).
Компромат
«Нечесна гра» на виборах
Леоніда Ємця в 2014 році, коли він балотувався у Верховну Раду звинувачували в нечесній грі. Мовляв, Леонід Ємець проводив “брудну агітацію”. Опоненти Ємця заявляли, що кандидат у депутати обмовляв своїх конкурентів, розклеював листівки із нібито компроматом на них.
Скандали з деклараціями
У Леоніда Ємця неодноразово виникали проблеми з декларуванням. У 2012 році журналісти помітили, що пан Леонід за попередній рік задекларував усього 390 гривень доходу в той час, як його дружина отримала більше шести мільйонів. Ємець не вказав джерел доходу дружини. Згодом, коли пара розлучалася, Леонід заявляв, що дружина відмовляється надавати інформацію про свої доходи. З цього приводу Карина Ємець зазначала, що її чоловік просто забув попросити її підготувати необхідну інформацію, адже він був зайнятий іншими справами, наприклад, турніром з гольфу.
Ще один конфлікт з приводу декларації Леоніда Ємця виник також у 2012 році. Журналісти помітили, що доходи Ємця не співвідносяться з його витратами. З кожним роком, за даними журналістів, ця ситуація тільки погіршувалася. Йдеться про те, що Ємець тратив набагато більше коштів, аніж заробляв.
Прогули
Історія з дисертацією та білі плями в біографії
Дисертацію Леоніда Ємця журналістам знайти не вдалося. Вона має зберігатися в Українському інституті науково-технічної і економічної інформації. Однак там її не виявили.
Крім цього, у Леоніда виявили білі плями в біографії, якщо їх можна так назвати. Йдеться про те, що Леонід вказував, що працював викладачем у Дніпропетровському гуманітарному університеті.
Скандал через російську мову
У 2020 році Леонід Ємець втрапив у скандал через те, що назвав російську мову мовою тварин. Про це він написав у мережі Фейсбук на особистій сторінці. Таку реакцію у колишнього депутата викликав законопроєкт про відтермінування українізації в школах, де навчання ведеться російською мовою. У своєму пості Ємець пов’язав законопроєкт із загибеллю українських захисників, після чого назвав російську мову мовою агресора і тварин.
Виклик на допит
Статки
У червні 2020 року Леонід Ємець подав електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік (після звільнення).
Депутат Київради не має власної нерухомості. Зате його дружині належить три земельні ділянки: дві у Козині (400 та 1500 кв. м) та одна у кримському селі Славне (1,41 га), житловий будинок (171,2 кв. м) та дача (112,7 кв. м) у Козині. Місцем реєстрації Леонід вказав столичну квартиру (160 кв. м), яка належить матері і братові депутата.
Світлана Ємець — власниця автомобіля Toyota Sequoia 2008 року випуску. Сам політик за дорученням пересувається на Nissan LEAF 2013 року випуску.
Доходи (разом із дружиною): 770 тисяч 579 гривень (із них дружина заробила всього 14 гривень).
Грошові активи (разом із дружиною і тещею): 96 тисяч 723 гривні, 89 тисяч доларів.
Фінансові зобов’язання: 6 тисяч 363 долари — виконавче провадження на користь Печерського РВДВС м. Київ ГТУЮ у м. Києві; 2 тисячі 388 гривень — перевищення наявних коштів за платіжною карткою на користь “ПриватБанку”.