Архієрей Української православної церкви (Московського патріархату) з 1980 р., митрополит Сімферопольський і Кримський.
Біографія
Митрополит Лазар (Ростислав Пилипович Швець) з'явився на світ 22.04.1939 року в селі Комарин, заснованому в ХV столітті на території сучасної Тернопільської області України.
Після навчання в Почаївській лаврі і Успенському Жировицькому монастирі вступив до духовної семінарії міста Мінська (Білорусь) у 1957 році. Через рік пішов в армію.
У 1961 році став студентом духовної семінарії в Одесі, а потім - закінчив духовну семінарію Ленінграда (Російська Федерація) за спеціалізацією богослов'я. Отримав звання кандидата наук.
Кар'єра
Під час роботи в аспірантурі духовної академії Москви брав участь у діяльності Відділу зовнішніх зносин Церкви. З 1971 року перейшов на роботу в філію цього відділу в столиці України.
У 1971 році на початку березня отримав звання диякона, а через тиждень - ієрея. Відтоді протягом чотирьох років служив у Володимирському монастирі і в Покровському монастирі для жінок.
Був призначений у 1975 році секретарем і помічником архієпископа Платона. Єпархія перебувала в Аргентині і об'єднувала в собі Російські православні церкви Південної і Центральної Америки.
Через три роки роботи за кордоном отримав звання протоієрея.
У 1980 році був пострижений в чернецтво лаври в Почаєві і отримав сан архімандрита. Одночасно з цим його було призначено єпископом Американським і Аргентинським, а також екзархом (представником) Патріарха в Південній і Центральній Америці.
Через дев'ять років повернувся в Україну, отримавши посаду архієпископа Кам'янецького і Тернопільського.
У 1990 році брав участь у виборах до Верховної Ради Української РСР, але не набрав потрібної кількості голосів у Тернопільській області.
Отримав призначення на пост архієпископа Одеського і Херсонського в 1991 році. А через рік став архієпископом Кримським і Сімферопольським.
У 2000 році возведений у найдавніший єпископський сан - митрополита.
Митрополита Лазаря введено до складу Священного Синоду УПЦ Московського патріархату в 2012 році.
У 2017 році провів службу, благословив Чорноморський Флот РФ і співробітників Федеральної Служби Безпеки Росії.
Досягнення
Має церковні нагороди першого ступеня (Серафима Саровського і Різдва Христового), другого і третього ступенів (князя Володимира, Сергія Радонезького і Києво-Печерських ченців Антонія і Феодосія).
Нагороджений українськими орденами князя Ярослава Мудрого і «За заслуги», а також орденом Дружби народів. Усі нагородження відбулися до 2013 року.
Чутки і скандали
Потрібно визнати, що в багатьох джерелах до вторгнення Російських військ в Україну відзначалася вкрай діяльна натура митрополита Лазаря. За його управління єпархія на півострові Крим розширилася майже вдвічі, збільшивши кількість парафій.
Після анексії Кримського півострова провів у 2015 році освячення каменя, присвяченого учасникам «самооборони Криму».
У 2018 році, як і багато керівників церкви Московського патріархату, почав робити заяви про незаконність надання Томосу церкві України і брати участь у присвячених цьому засіданнях Собору УПЦ МП.
Статки і джерело доходу
Основний дохід отримує як один із служителів Православної церкви Московського патріархату.
Особисте життя і сім'я
Не одружений, дітей не має.
Фото і відео