Білозір Лариса Миколаївна: парламентарій у другому поколінні і ставлениця мільярдера Юрія Косюка
Білозір Лариса Миколаївна - нардеп-самовисуванець дев'ятого скликання Верховної Ради. Її батько (Микола Кучер) і свекруха (Оксана Білозір) - парламентарії зі стажем. Ларису називають ставленицею "курячого короля" Юрія Косюка.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео
Біографія
Білозір Лариса Миколаївна (дівоче прізвище Кучер) народилася 24 вересня 1981 року у селищі Тростянець Вінницької області.
Освіта
Після закінчення тростянецької школи Лариса переїхала до столиці. Тут вона отримала диплом економіста в Інституті міжнародних відносин при КНУ ім. Т. Г. Шевченка.
Потім вона продовжила навчання у брюссельському інституті менеджменту, де отримала диплом з бізнес-адміністрування.
Після закінчення аспірантури у 2009 році і захисту дисертації, Лариса Білозір отримала ступінь кандидата економічних наук.
У 2017 році навчалася в Українській школі політичних студій (освітньо-мережевий проєкт, розроблений з метою підвищення культури публічної політики).
Сім'я
Батько - Микола Іванович Кучер (1959 року народження) - народний депутат восьмого і дев'ятого скликань. У 2019 переміг по сімнадцятому мажоритарному округу як самовисуванець. Входить до складу депутатської групи "За майбутнє".
Мати - Наталія Опанасівна Кучер - працювала бібліотекарем.
Брат - Олександр Кучер - депутат Ладижинської міської ради (Вінницька область).
Чоловік - Андрій Білозір (1982 року народження) - син композитора Ігоря Білозіра та співачки Оксани Білозір (куми Петра Порошенка). У 2014 році був депутатом Київської міської ради від партії "УДАР", через рік знову балотувався до Київради. Однак вибори програв.
У 2018 році Андрій став виконуючим обов'язки генерального директора компанії "Украгролізинг".
Одружені з 2005 року. У шлюбі з Андрієм Лариса народила двох дочок - Анну-Марію і Єлизавету.
Кар'єра
Згідно з офіційною біографією, професійна кар'єра Білозір почалася у 2004 році. Протягом декількох років вона працювала у структурах агропромислового сектора. Потім Лариса продовжила свою діяльність у приватному бізнесі і соціальній сфері.
Білозір займається також суспільно-політичною діяльністю. Вона очолює громадську організацію «Життя і розвиток громад», яка займається підтримкою самоврядування, розвитком місцевих громад.
Лариса сприяла у реалізації інфраструктурних проєктів, а також програми «Лікар в селі». Білозір була головою благодійного фонду «Допомога онкохворим дітям».
За свої заслуги вона отримала приз в номінаціях «Регіональна благодійність» і «Благодійність неурядового сектора» у Національному конкурсі «Благодійна Україна». Є лауреатом премії "Жінка III тисячоліття".
Лариса Білозір два рази працювала помічником народного депутата на громадських засадах. У п'ятому скликанні Верховної Ради (2006-2007) вона допомагала Миколі Сокирко з Блоку «Наша Україна». У восьмому скликанні (2014-2019) - Олександру Бакуменко з Блоку Петра Порошенка.
У 2015 році стала депутатом Вінницької обласної ради, перемігши на мажоритарному окрузі рідного Тростянецького району. Була кандидаткою від Блоку Петра Порошенка. В облраді керувала постійною комісією з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.
Через чотири роки взяла участь у позачергових виборах до Верховної Ради. Як самовисуванка Лариса балотувалася по п'ятнадцятому мажоритарному округу (Мурованокуриловецький, Томашпільський, Тульчинський, Чернівецький та Шаргородський райони Вінницької області).
За Білозір віддали свої голоси 35,87% або 26 143 вінницьких виборців. За її головного опонента Віталія Пращука з партії "Слуга народу" проголосувало 30,67% або 22 356 вінничан. Таким чином, Лариса Білозір стала народним депутатом дев'ятого скликання Верховної Ради.
У парламенті вона увійшла до складу депутатської групи "За майбутнє". Новоспечена народна обраниця - член комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Також вона очолює підкомітет з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур.
Лариса Білозір - заступник члена Постійної делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи.
Компромат
За даними ЗМІ, Лариса Білозір за перший рік депутатства у Вінницькій обласній раді прогуляла третю частину сесійних засідань.
Як зазначають деякі засоби масової інформації, Лариса Білозір є ставленицею Сергія Косюка - одного з найбагатших українців і власника "Миронівського хлібопродукту" (МХП) - найбільшої сільськогосподарської виробничої компанії України.
"По округу №15 (Вінницька область) МХП просуває самовисуванку дочку Кучера Ларису Білозір за сумісництвом невістку одіозного депутата від БПП Оксани Білозір - куми Петра Порошенка. Лариса Білозір є директором з розвитку ГО «Соціальний центр МХП». Завдяки таким потужним зв'язкам чоловік Лариси Андрій Білозір був призначений гендиректором Національної акціонерної компанії «Украгролізинг»; славної корупційної годівниці".
Ще у 2018 році за рік до парламентських виборів, вінницька преса писала, що "спонсором кампанії Лариси Білозір буде Юрій Косюк, який володіє 150 тис гектарів української землі".
У ЗМІ батька Лариси - Миколу Кучера називають "кишеньковим депутатом" мільярдера Косюка і "своєю людиною Порошенка".
Декларація
На двох у подружжя Білозір є п'ять земельних ділянок у Київській області. Загальна площа нерухомості - двадцять три з половиною тисячі квадратних метрів.
Лариса - власниця чотирьох квартир (91,3; 62,5; 95,6; 91,3 кв.м.) та одного гаража (15 кв.м.) у Києві.
З цінного рухомого майна новоспечена народна обраниця вказала наручний годинник Breguet, який належить її чоловікові. Вартість такого аксесуару - сто двадцять тисяч гривень.
Лариса пересувається на автомобілі Lexus RX200t 2016 рік випуску, Андрія - BMW X5 2017 рік випуску. Обидві машини стоять по півтора мільйона гривень.
Народний депутат володіє акціями ВАТ "Вінницький комбінат хлібопродуктів 2".
Загальний дохід Лариси Білозір за 2018 рік склав двісті тридцять сім тисяч гривень. Велику частину з цієї суми (сто шістдесят вісім тисяч) вона взяла у якості позики. Андрій Білозір отримав у минулому році - п'ятсот шістнадцять тисяч гривень.
У банку народний депутат зберігає десять тисяч гривень, її чоловік - майже п'ятнадцять тисяч гривень. Готівкою у Лариси є двадцять тисяч доларів, дев'яносто вісім тисяч гривень. У Андрія - двісті сорок тисяч доларів та три сотні дванадцять тисяч гривень.
У якості коштів, позичених третім особам Лариса Білозір задекларувала суму у три з половиною мільйони гривень.