Костянтин Ворушилін
  • Дата народження
    1 січня 1970
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Костянтин Ворушилін
1981

Костянтин Ворушилін

Ворушилін Костянтин Миколайович: незаконне призначення та скандальне звільнення чиновника

Костянтин Ворушилін - Фото 1

Ворушилін Костянтин Миколайович, який майже 5 років працював керівником ФГВФО, нещодавно був змушений звільнитися через оприлюднення інформації, яку він старанно приховував.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Костянтин Ворушилін народився у 1970 році. З жовтня 2014-го до липня 2019 року обіймав посаду директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Сім'я

Одружений, має двох дітей.

Освіта

Вищу освіту здобув у Московському енергетичному інституті, де вивчав інженерну справу, а також у Всесоюзному заочному фінансово-економічному інституті Москви, в якому вивчав економіку.

Кар'єра

На початку своєї трудової діяльності Костянтин Ворушилін працював у банку “Аваль”.

В 1996 році взяв під керівництво банк “Мрія” (власник - Петро Порошенко), який очолював більше 10 років.

З 2007 до 2014 року обіймав посаду директора фінансової діяльності корпорації “Богдан”. Разом з цим був головою наглядової ради “Міжнародного інвестиційного банку”.

У жовтні 2014-го Ворушилін отримав керівну посаду у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб. 

Однак вже в липні 2019 року подав у відставку через скандал навколо його призначення. Новим директором-розпорядником ФГВФО стала Світлана Рекрут.

Компромат

Майже через рік після призначення Костянтина Миколайовича Ворушиліна директором-розпорядником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з’ясувалося, що він зайняв цю посаду незаконно, оскільки свідомо приховав інформацію про володіння частиною акцій Міжнародного інвестиційного банку (МІБ). Про це повідомило інформаційне агентство “Фінансовий клуб”.

Як відомо, директором Фонду не може бути особа, у власності або під керівництвом якої є будь-яка банківська установа. При цьому, Ворушилін на момент свого призначення був акціонером підприємства МІБ, про що не зазначив у своїй декларації.

Зрозумівши, що прихована ним інформація стала загально відомою, чиновник оперативно переоформив свої акції в банку на дітей.

Крім того, журналісти видання “Українська правда” з’ясували, що Костянтин Миколайович має незадекларований бізнес на окупованій території, співпрацюючи з російськими бізнесменами

У зв’язку з порушенням законодавства при отриманні цієї посади у травні 2018 року детективи НАБУ відкрили кримінальну справу та розпочали досудове розслідування. А через рік після цього Ворушилін був звільнений за власним бажанням.

Декларація

За даними електронних декларацій, протягом останніх чотирьох років дохід Костянтина Ворушиліна сягав близько 3 мільйонів гривень, більшу частину з яких він отримував в якості зарплати на посаді керівника Фонду. 

У власності колишнього директора-розпорядника ФГВФО знаходиться квартира в Києві (більше 100 кв.м), земельна ділянка та нежитлове приміщення на 560 кв.м в Ялті (Ореанда), два будинки з землею у Київській області, а також великий заміський будинок з ділянкою у Львівській області.

Крім того, у нього було чимало заощаджень, сума яких у 2018 році склала 50 000 гривень, 90 000 доларів та 220 000 євро готівкою, а також 1 120 000 гривень, 364 700 доларів та 54 700 євро на банківських рахунках.

В автопарку Ворушиліна знаходиться три автомобілі преміум-класу: MERCEDES-BENZ 2011 р.в., LAND ROVER RANGE ROVER 2007 р.в. та MASERATI GRANTURISMO 2010 р.в.

Костянтин Ворушилін - Фото 2
Згадки про персону