Костянтин Усов
  • Дата народження
    9 липня 1988
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Усов Костянтин Глібович: екснардеп, якого підозрюють у великих розкраданнях, рейдерстві, фальсифікації виборів і чорному піарі

Усов Костянтин Глібович — колишній парламентарій і депутат Київради, якого підозрюють у привласненні мільйонів гривень, організації побиття активістів, спробах рейдерства, фальсифікації президентських виборів і чорному піарі чинного президента.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Костянтин Глібович Усов народився 9 липня 1988 року в Кривому Розі. З дитинства займався бойовими мистецтвами. Має чорний пояс по карате.

Освіта

Костянтин Глібович Усов після закінчення у 2005 році Криворізької Центрально-міської гімназії, вступив до Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де отримав одразу два дипломи: журналіста і юриста.

Сім’я

Костянтин Глібович Усов народився в сім'ї інженерів. Мати Ольга Анатоліївна — інженер-технолог, батько Гліб Олегович — інженер-гірник. Зараз він займається підприємницькою діяльністю.

Політик одружений. Дружину звуть Олена. Вона займається підприємницькою діяльністю у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, а також консультуванням з питань оподаткування. У подружжя Усових є два сини Лев і Теодор.

Кар'єра

Костянтин почав кар'єру журналіста відразу після вступу до університету. У віці вісімнадцяти років він потрапив на стажування в BBC World Service в Великобританії.

Потім молодий журналіст писав статті для таких українських друкованих та інтернет-видань, як "Коммерсант Україна", "Дзеркало тижня", "Фокус" та інші. Він працював на телеканалах "Новий канал", "TBI", "СТБ".

У 2012 році Усов пішов в політику. Він балотувався від ВО "Батьківщина" по 134-му мажоритарному округу (місто Одеса). Однак, набравши всього 18% голосів, журналіст опинився лише третім, пропустивши вперед Геннадія Чекіту і переможця округу Сергія Гриневецького.

У 2014 році Костянтин деякий час був радником одеського губернатора. У тому ж році він вдруге намагався отримати депутатський мандат.

На цей раз Усов балотувався по "рідному" 33-му мажоритарному округу в Кривому Розі. Він йшов кандидатом від Блоку Петра Порошенка і отримав майже 28,5% підтримки криворіжців. На 9% від нього відстав самовисуванець Олег Малачевський.

У VIII скликання Верховної Ради Усов був членом фракції БПП і заступником голови комітету з питань інформатизації та зв'язку. Нардеп в парламенті обіймав посаду секретаря Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації.

Також молодий народний обранець входив у групи з міжпарламентських зв'язків зі Сполученими Штатами Америки, Великобританією, Швейцарією і Китаєм.

За п'ять років роботи в парламенті Костянтин зробив 20 депутатських запитів, взяв участь у створенні 27 законопроєктів і лише 9 разів виступив на пленарному засіданні.

На президентських виборах 2019 року Усов був офіційним спостерігачем від кандидата Петра Порошенка на 33-му виборчому окрузі. На парламентських виборах в тому ж році Усов участі в якості кандидата в депутати не приймав.

Після закінчення депутатської каденції Костянтин став комерційним директором адвокатського об'єднання "Еверлігал". Також Усову належить ряд ЗМІ в його рідному Кривому Розі.

У 2020 році Костянтин став кандидатом від "Європейської солідарності" на виборах до Київської міської ради. Екснардеп балотувався по 3-му виборчому округу (№2 у списку) і під 9-м номером у загальному партійному списку.

На виборах 25 жовтня на окрузі (частина Деснянського району) конкретно за Усова проголосували 619 виборців (з тих, хто голосував за загальний список). Костянтин був обраний до Київради по загальноміському списку.

Компромат

Як зазначає журналіст Михайло Ткач у блозі видання "Українська правда", в декларації за 2013 рік, яку Костянтин Усов показав перед виборами, записані одні нулі в графі "сума отримання доходу декларанта". Ймовірно це, не відповідає дійсності. За інформацією журналіста, народний обранець повинен був отримувати офіційну зарплату, працюючи на телеканалі ТВі.

Політик на сторінці в Facebook обґрунтував свою позицію щодо доходів в його декларації. За його словами з'ясувалося, що "він працював завжди, в тому числі коли офіційно вважався безробітним".

Згідно сайту Верховної Ради, парламентарій виявився серед прогульників. За даними письмової реєстрації Костянтин пропустив половину пленарних засідань. За даними реєстрації депутата за допомогою електронної системи  був відсутній на 55% засідань.

Як зазначає портал "Антикор", у 2018 році НАБУ почало розслідування діяльності народного депутата. Костянтина Усова підозрювали у привласненні кількох мільйонів гривень, виділених на ремонт будинку культури та реконструкцію парку в Кривому Розі.

У тендерах на оновлення цих об'єктів перемагала компанія, кінцевим бенефіціаром якої є парламентарій. Крім того, екологічні активісти звинуватили фірму, близьку до нього, в навмисній вирубці рідкісних дерев в парку. Після цих заяв на активістів були здійснені напади.

Крім того, за інформацією засобів масової інформації, народний депутат намагався "віджати" ГОК "Укрмеханобр" у ММК ім. Ілліча

"Голос. Ua" повідомляв, що на малій батьківщині політик займався не тільки розкраданням бюджетних коштів і виведенням їх в офшори через фірми-прокладки, але і фальсифікацією результатів президентських виборів у 2019 році, а також чорним піаром проти Володимира Зеленського (теж криворожанина).

Декларація

У травні 2020 року Костянтин Усов опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Екснародний депутат у спільній власності володіє комплексом будівель і споруд (882 кв. м) у Кривому Розі і квартирою у Києві (51 кв. м). У США на безкоштовній основі Усов користується ще однією квартирою.

Батькові політика належить квартира, площею в 66,3 кв. м, дві земельні ділянки в селі Новосілки на Київщині та у Кривому Розі загальною площею майже 5000 кв. м.

Власного автомобіля у Костянтина немає. За дорученням він їздить на Mazda CX-5 2013 року випуску. У батьків Усова є три легкових автомобілі, один мотоцикл і два причепи.

За 2019 рік новообраний депутат Київради в сукупності отримав 652 тисячі гривень. На рахунку в банку в Усова 89,9 тисячі гривень та 11 тисяч доларів. Готівковими коштами він задекларував 74 тисячі гривень.

Посилання

Facebook

Facebook

Відео

Згадки про персону