Кирило Шевченко
  • Дата народження
    25 жовтня 1972
  • Країна
    Росія
  • Соцмережі
Кирило Шевченко
5852

Кирило Шевченко

Кирило Євгенович Шевченко: голова Нацбанку 

Кирило Шевченко - Фото 1
Кирило Євгенович Шевченко — у 2009 році був радником Юлії Тимошенко, керував «Терра Банком», був радником голови правління «Ощадбанку», а з 2015 по 2020 рік очолював правління «Укргазбанку». Влітку 2020 року призначений головою Нацбанку.
  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Кирило Євгенович Шевченко народився 25 жовтня 1972 року в місті Тула, Російська Федерація.

Освіта

Школу Шевченко закінчив в місті Кадіївка (тоді Стаханов) Луганської області. Вищу освіту за спеціальністю «Бухгалтерський облік і аналіз» майбутній очільник Нацбанку отримав в стінах економічного університету в Харкові (1994). Другу освіту за спеціальністю "Екологія" він отримав у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова.

Сім’я

Кирило перебуває у шлюбі. Дружину звуть Юлія. Вона співробітниця ПП "Страхова компанія Універсальний Поліс". У Шевченка є одна дочка.

Кар'єра

Після школи протягом двох років Кирило працював ремонтником на шахті в Кадіївці. Отримавши диплом економіста в 1994 році, Шевченко почав працювати у банківській сфері. Був економістом харківської філії "Українського кредитного банку". Потім протягом десяти років був співробітником "Укркредитбанку" (нині А-Банк), "Авалю", "Фінанси і Кредит".

Кирило Шевченко - Фото 2

Наприкінці 2006 року Кирило став держслужбовцем, очоливши Державну іпотечну установу. Протягом декількох місяців (травень-вересень) в 2009 році Шевченко був радником голови українського уряду, яким тоді була Юлія Тимошенко.

У вересні 2009 року він отримав місце першого заступника голови правління «Укргазбанку». У 2010 році разом з партнерами Шевченко став власником і головою правління банку «Терра». Також Кирило був головою правління АТ «Українська Стратегічна Група» і АТ «СКПД».

З травня 2012 року по серпень 2014 року Шевченко працював радником при правлінні державного «Ощадбанку». У травні 2015 року Кирило повернувся в «Укргазбанк», очоливши його правління. 16 липня 2020 року Верховна Рада призначила Шевченка головою Національного банку. Його кандидатуру в парламент вносив президент Зеленський.

У серпні того ж року Шевченко увійшов до складу Національної інвестиційної ради та Ради національної безпеки і оборони. Крім того, Кирило входить до складу Ради корпоративного недержавного пенсійного фонду НБУ.

Влітку 2021 року з'явилася інформація про те, що Кирило Шевченко може втратити посаду голови Нацбанку вже восени після виходу Верховної Ради з канікул.

За даними ЗМІ, існує кілька причин зміни очільника регулятора. Так, Шевченко ставлять в провину провал переговорів з МВФ щодо нових траншів. Серед інших причин називають бажання глава Офісу Андрія Єрмака змінити керівництво «Ощадбанку», ліцензування банків, зокрема узгодження продажу української «дочки» російського «Сбербанку» і те, що на думку Єрмака, Шевченко не є командним гравцем.

Кирило Шевченко - Фото 3

Компромат

Нардеп Олександр Дубинський на початку липня 2020 року розкритикував кандидата на посаду голови Нацбанку Кирила Шевченка.

"На чолі Національного банку України хочуть поставити чинного банкіра Кирила Шевченка, за яким відкрито ряд кримінальних справ. А злі язики запевняють, що головними його кар'єрними досягненнями є легалізація доходів, розкрадання бюджетних грошей і шахрайство.

Буквально в цьому році в його офісі відбувався обшук по одному з таких кримінальних справ. Хоча очевидно, що людина, із зіпсованою діловою репутацією не може очолювати головний банк країни".

За інформацією ексжурналіста і нинішнього народного обранця, "Шевченко прокручував підозрілі операції з ОВДП на біржах, а також проводив сумнівні операції "Київметробудом", з ознаками фіктивності та незаконної готівки. Причому, відразу 211 млн гривень".

Кирило Шевченко - Фото 4

"СБУ встановило, що протягом 2017-2018 років службові особи Укргазбанку, Альфа-Банку і банку "Альянс", діючи за попередньою змовою з посадовими особами ТОВ "І-НВЕСТ" і ЗАТ "Майстер Брок", в режимі так званого "групового звіту", вчинили дії, спрямовані на маскування незаконного походження коштів в сумі понад 86 млн гривень, з метою легалізації (відмивання) доходів".

Також Дубинський писав про схему, "при якій Шевченком присвоювалися бюджетні гроші". На підтвердження своїх слів нардеп приводить текст з рішення Печерського районного суду.

"У ході кримінального провадження встановлено, що посадові особи КМДА, «Київського метрополітену», Укргазбанку, «Київметробуду» і Держказначейства, зловживаючи службовим становищем, з метою особистого збагачення, організували протиправний механізм привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах шляхом шахрайства".

Кирило Шевченко - Фото 5

За інформацією видання LIGA.net, "Національне антикорупційне бюро веде розслідування, в якому фігурантом нібито є родич Шевченка. "Це потенційна можливість для тиску на нього, якщо він стане главою НБУ", — відзначав джерело журналістів LIGA.net.

Кирило Шевченко - Фото 6

Сайт BBC повідомляв, що банкіра "звинувачували в тому, що "Укргазбанк" продовжував працювати на російському програмному забезпеченні, що, на думку критиків, несло небезпеку для державного банку в умовах конфлікту з Росією".

Навесні 2021 року видання The Page опублікувало розслідування, в якому повідомлялося, що перебуваючи на посаді голови «Терра Банку», Шевченко вивів у австрійський банк Meinl понад мільярд гривень. На думку журналістів, у 2011 році Кирило лише формально пішов з посади голови правління фінустанови. Насправді ж він зберіг над ним контроль поки всі кошти не були виведені з «Терра Банку».

Декларація

У березні 2021 року Кирило Шевченко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

У спільній власності голові Нацбанку належить квартира (304,6 кв.м.) та два машиномісця (12,6 і 13 кв.м.) в Києві. Його дружина володіє земельною ділянкою (1200 кв.м.) в селищі Приморське біля Феодосії.

Шевченко (на правах безкоштовного користування) задекларував дві земельні ділянки (308 і 2500 кв.м.) в селі Забір'я Київської області, а також домоволодіння (280,2 кв.м.) та квартиру (72 кв.м.) в Києві.

Кирило Шевченко - Фото 7

З цінного рухомого майна голова Нацбанку задекларував три пари швейцарських годинників і телевізор Loewe. У його дружини є сім пар годинників, кілька видів ювелірних виробів (браслети, сережки, кольє, каблучки), сумочка Hermes і дві хутряні шуби Maurizio Braschi.

Кирило пересувається автомобілем Peugeot Partner 2016 року випуску. За дорученням — на Mercedes-Benz G 500, Range Rover, а також користується яхтою Super Air Nautique G23.

Зарплата голови правління "Укргазбанку" в 2019 році склала 19 мільйонів гривень. У НБУ він отримав 2,4 мільйона гривен. У якості банківських відсотків, а також страхових, профспілкових та інших виплат Шевченко задекларував ще 553 тисячі. Юлія поповнила сімейний бюджет на 20 тисяч гривень.

Крім того, подружжя Шевченків спільно заробили на виплаті по облігаціям, банківським відсоткам, страховим виплатам, частковому погашенню облігацій і відчуженню цінних паперів і корпоративних прав 5,5 мільйона гривень.

Кирило Шевченко - Фото 8

У банках Кирило зберігає 647 тисяч гривень і 313 тисяч євро. У корпоративному недержавному пенсійному фонді НБУ Шевченко тримає 50 тисяч. 

У дружини на рахунку у банку 23 гривні. На їх загальних рахунках є 6599 євро та 3,1 мільйона доларів. На глобальному кліматичному фонді «Ломбард Одіер» в Кирила і Юлії — 77,5 тисячі доларів.

Готівковими коштами очільник НБУ задекларував 256,5 тисячі доларів, 10 тисяч євро, у Юлії готівкою 25 тисяч євро, 27 тисяч доларів і 120 тисяч гривень. На двох у них ще 4,6 мільйона гривень.

Посилання

Сайт

Facebook 

Відео

Згадки про персону