Іван Фурсін
  • Дата народження
    16 вересня 1971
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Іван Фурсін
5634

Іван Фурсін

Фурсін Іван Геннадійович – партнер Фірташа, “приватизатор” заводів і скандальний нардеп

Іван Фурсін - Фото 1

Іван Геннадійович Фурсін – народний депутат, якого звинувачували в рейдерських атаках, тісно пов’язаний з олігархом Дмитром Фірташем. Про нього повідомляє Політека.

  1. Біографія 
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Народився 16 вересня 1971 року в Києві.

Освіта

Закінчив Київський національний економічний університет за спеціальністю «бухгалтерський облік, контроль і аналіз господарської діяльності». Навчався в одній групі з екс-керівником Адміністрації Президента Сергієм Льовочкіним.

Сім’я

Дружина Наталія (1974 р.н.). Мають двох спільних дітей: дочку Марію (1998 р.н.) і сина Івана (2007 р.н).

Іван Фурсін - Фото 2

Кар’єра

Після навчання в 1992 році Іван Фурсін працював в “Лісбанку”, “Брокбізнесбанку” і банку “Аскольд”. У 1995 році обійняв посаду заступника голови правління банку «Банківський дім», а в 1999-му очолив “Місто Банк”. Офіційно зайнявся бізнесом в 1999 році. Разом з Сергієм Льовочкіним він заснував в Києві компанію ТОВ «Іст-Вест фінанс». У 2004 році майбутній депутат став бізнес-партнером Дмитра Фірташа в газовому трейдера RosUkrEnergo, де володів 5% акцій. У 2007 стало відомо, що він був співзасновником фірми Centragas – співвласника РосУкрЕнерго.

У тому ж 2004 році Іван Фурсін створив в Одесі ТОВ «Фонд розвитку кіномистецтва». Незабаром він почав розпоряджатися справами ЗАТ «Одеська кіностудія», ставши основним акціонером.

Політичну кар’єру почав в березні 2006 року. Іван Фурсін став кандидатом в народні депутати від Народного блоку Литвина під 33-м номером у списку. Але не набрав достатньо голосів. З 2006 по 2012 року було головою правління ВАТ КБ “Місто Банк”. У 2011-2012 роках працював головою наглядової ради банку “Надра”.

Друга спроба пройти до Верховної Ради стала вдалою. У 2012 році Івана Фурсіна обрали народним депутатом по 138-му округу в Одеській області, як члена “Партії регіонів”. 23 лютого 2014 він вийшов з однойменної фракції і через кілька днів вступив до депутатської групи “Суверенна Європейська Україна”. У Раді він став головою підкомітету з питань банківської діяльності, взаємодії з Національним банком України, фінансового моніторингу, запобігання легалізації та відмиванню незаконних доходів профільного Комітету.

Іван Фурсін - Фото 3

16 січня 2014 року голосував за “диктаторські закони” – пакет антидемократическом законів, які суттєво огранічівали права громадян і свободу слова. Але в тому ж році Іван Фурсін знову пішов на парламентські вибори, як безпартійний самовисуванець по тому ж одеському окрузі. Він подолав бар’єр і знову став депутатом, а потім приєднався до депутатської групи “Воля народу”. У 2019 нардеп вирішив переобратися до Верховної Ради дев’ятого скликання по звичному мажоритарному округу, але цього разу українці віддали перевагу іншому. 

Компромат

2 травня в столиці Австрії свій 54-й день народження відзначав український олігарх Дмитро Фірташ. Той, кого називали одним з основних фінансових стовпів режиму президента-втікача Януковича.

Відень. Вулиця Раухенштайнгассе. Знімальна група «Схем» помічає, як сюди 2 травня привозить водій Фірташа Юрія Бойко. Там же журналісти побачили і колишнього керівника охорони Фірташа і одного з парламентаріїв, які голосували за так звані закони 16 січня – Івана Мирного. Зараз він депутат від «Опозиційного блоку».

Слідом за ним вітати Фірташа прибув ще один парламентарій від групи «Воля народу» Іван Фурсін, який мав з олігархом давні бізнес-відносини.

Іван Фурсін - Фото 4

Як зазначає “Лівий берег“, Іван Фурсін – молодший партнер відомого українського олігарха Дмитра Фірташа. Бізнесмен контролює комерційний банк «Місто-Банк» в Одесі, а також київський «Кліринговий дім». Крім того, він – основний акціонер Одеської кіностудії, економічний власник компанії Centragas Holding, один з українських акціонерів РосУкрЕнерго.

КБ ТОВ Місто-Банк
СП ТОВ Юнімакс
ЧФ Югсельхозекспорт
ДП Ролвенден Стандарт
ЗАТ Одеська кіностудія
Страхова фірма Скіфія
ТОВ Фінексперт
ТОВ Фонд розвитку кіномистецтв
АБ Кліринговий Дім

У січні 2011 року Верховна рада заборонила приватизацію держпакету акцій Одеської кіностудії, убезпечивши володіє 50% – 1 акція Фурсіна від зазіхань на його власність. Фурсін контролює єдиного в країні виробника сірників – Рівненську сірникову фабрику. Засновник ВАТ Миколаївський комбінат хлібопродуктів, керує ним разом з сестрою екс-глави АП Юлією Льовочкіної.

Прізвище Фурсіна фігурує в гучному скандалі, пов’язаному з першою взуттєвою київською фабрикою, розташованої на території в 6 гектарів навпроти Києво-Печерської Лаври. У середині 2005 року спроба рейдерського захоплення підприємства закінчилася невдачею.

Ще один скандал пов’язаний з співволодіння РосУкрЕнерго. Фурсіна навіть оголосили у федеральний розшук в Російській Федерації (разом з Дмитром Фірташем). Слідчий комітет прокуратури РФ хотів, щоб бізнесмени дали свідчення у справі Семена Могилевича, однак ті відмовилися.

Останній скандал, в якому звучить прізвище Фурсіна, пов’язаний знову ж з газом, а точніше з буровою платформою для видобутку газу в шельфі острова Зміїний. На початку 2012 року журналістами було розпочато розслідування, в ході якого вони дізналися, що державні гроші за першу бурову платформу були перераховані неіснуючій фірмі на рахунки в латвійському банку, який має відношення до бізнесмена Івана Фурсіна.

Національний банк надав солідні кредити «Місто Банку» , основним власником «якого є нардеп групи “Воля народу” Іван Фурсін. «Тим часом, на банківському ринку реалізується нова схема крадіжки грошей. Нацбанк видав рефінансування «Місто Банку» нардепа Фурсіна», – повідомив журналіст Олександр Дубінський, передає Hyser.

Як стало відомо, в першому кварталі цього року активи банку виросли з 1,46 до 1,71 млрд грн, а ось грошові кошти навпаки скоротилися з 125 до 76 млн грн. Зростання активів був обумовлений вкладеннями в Центробанк, які виросли з 90 до 415 млн грн. У той же час депозити клієнтів банку зменшилися з 1 031 до 953 млн грн.

Кошти банків зросли з 190 до 446 млн грн. В першу чергу за рахунок операцій РЕПО, що наштовхує на думку про «роздуванні» балансу на звітну дату, для якого могли використовуватися і кредити від Нацбанку. У першому кварталі 2019 року борг «Місто Банку» за кредитами рефінансування від НБУ зріс на 12,8 млн грн. Дубінський підкреслює, що «Місто Банк» давно збанкрутував і системно не виконує вимоги по капіталізації. 

Іван Фурсін - Фото 5

Про спільні справи Фірташа і Фурсіна видання “Голос” пише наступне: “Загарбники чужого майна програли вже всі можливі суди, аж до вищої інстанції, і цілісний майновий комплекс по переробці сої де-юре належить тому, хто його і побудував: ТОВ «Каховка Пром-Агро». Але Дмитро Фірташ, колишній власник банку «Надра» (через який, до речі, цей друг всіх президентів і хотів привласнити скандальний соєвий завод), схоже, живе в якійсь індивідуальної реальності: йому напевно здається, що битву ще можна виграти. Одіозний газовий схемщик остаточно втратив чуття?

Хто може вселяти українському олігарху-емігрантові таку думку? Відомо хто – його молодший партнер і за сумісництвом народний депутат Іван Фурсін. Цей діяч підтримує дуже близькі стосунки з найближчим партнером президента Олександром Грановським, в значній мірі контролюючим українську судову систему. Однак про скандал навколо спроб Фірташа віджати завод в Новій Каховці не тільки писала американська преса, але навіть і особисто президенту України Петру Порошенко його американський колега Дональд Трамп заявив: він не дасть в образу американських інвесторів в Україні, та й взагалі Трамп не розуміє – як може Порошенко дозволяти своєму оточенню відверто допомагати рейдерам і гвалтувати судову систему.

Власниками соєвого заводу, який за допомогою Івана Фурсіна і Олександра Грановського намагався захопити Дмитро Фірташ, є американські громадяни. Тому з боку Фірташа, який чекає в австрійській столиці екстрадиції в США, ця «війна» за соєвий завод є особливою зухвалістю”.

«Чоботар, руки геть від Каховки!», «Каховкапромагро» – завод, а не райвідділ!», – під таким та іншими подібними гаслами відбувся мітинг під стінами Міністерства внутрішніх справ України.

Учасники акції – працівники успішних підприємств з переробки сої «Каховкапромагро». Власне, економічна привабливість заводу і зіграла з ним злий жарт – його намагаються будь-якими незаконними методами «віджати» у законних власників, братів Сегаль (громадян США). Тому публікацій на цю тему вийшло безліч не тільки у вітчизняній, а й в американській пресі. У цьому контексті проблема захисту американських інвесторів в Україні навіть піднімалася на переговорах президентів США і України.

Представники заводу відкрито говорять про те, що за рейдерськими атаками на завод в Україні стоїть народний депутат України Іван Фурсін – молодший партнер втік в австрійську столицю, Відень, олігарха Дмитра Фірташа. А допомагає Фурсіну, запевняють представники каховського підприємства, той самий Сергій Чеботар – колишній заступник міністра внутрішніх справ України, який після скандальної відставки 3 роки тому також на деякий час втік саме до Відня.

Народний депутат Іван Фурсін (від одномандатного виборчого округу №138 у Ширяєвому Одеської області) не виконав обіцянку домагатися оформлення Держземагентством правовстановлюючих документів на шкільні землі. Це дозволило б школам самостійно передавати в оренду і направляти орендну плату на власні потреби. Таку обіцянку він дав у вересні 2014 року в своїй передвиборчій програмі, балотуючись до Верховної Ради України, нагадує «Слово і Діло».

Іван Фурсін - Фото 6

Сайт dubinsky.pro пише: 1 березня 2019 р НАПК повідомило, що при повній перевірці декларації народного депутата Євгена Мураєва, який балотується в президенти, виявлені ознаки умисного декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів.

Депутат, зокрема, задекларував корпоративні права в господарському товаристві, однак недостовірно вказав розмір свого внеску в статутний капітал, занизивши його на 950 853 грн. Також він недостовірно вказав інформацію про фінансові зобов’язання.

Декларація

Як пише “ Чесно “, Іван Фурсін, партнер Дмитра Фірташа по «РосУкрЕнерго» і Юлії Льовочкіної по банку «Кліринговий Дім» з 2012 року володіє двома будинками – 1363 кв.м. і 677 квадратних метрів в Стоянці під Києвом. Цю нерухомість він задекларував у 2014 і 2015 роках. Однак пізніше, наприклад, в декларації за 2018 рік, Іван Фурсін їх не вказує. Замість цього в документах згадується земельну ділянку в Стоянці площею 12419 квадратних метрів, оформлений на найближчих родичів – дружину і дітей.

Згідно декларації за 2018 рік , Іван Фурсін володіє чотирма квартирами. Дві з них знаходяться в Києві, одна розташована в Ісаєва Одеської області, де депутат офіційно зареєстрований. Є ще квартира площею 119 квадратів в Одесі. Крім того, політик зареєстрував дачний будиночок в Лісовому Києво-Святошинського району.

Іван Геннадійович має значну колекцію з 14 брендових годин і 13 картин. У декларації нардеп вказав сім автомобілів: Range Rover 4.2 (2006 г), Mercedes-Benz S500 4MATIC (2010 г), Hyundai Santa Fe (2012 г), Skoda Octavia Combi (2010 г), Ssang Yong Rexton (2012 г), Audi A8L 2012 (2012 г), а також мотоцикл Harley Davidson Ultra Classic 2011 випуску.

За 2018 рік Іван Фурсін заробив у Верховній Раді 297398 гривень. 7200 гривень він отримав в якості орендної плати, 62249 гривень – страхові виплати, 400 тисяч – відчуження нерухомого майна. В готівки він вказав 1520000 гривень, 812 112 євро і 2100193 доларів. При цьому депутат зберігає в банку 19 682 гривні, 8695 доларів і 173 євро.

Посилання

Особиста сторінка Івана Фурсіна в Facebook

Канал на YouTube

Відео



Згадки про персону